dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Codziennie zapowietrzone grzejniki

    Witam

    Mam mały problem odnośnie powietrza pojawiającego się w układzie CO.

    Układ odpowietrzam codziennie od 6 dni i codziennie jest tam tyle powietrza że niektóre grzejniki następnego dnia już nie działają. Czasem nie działa jeden czasem parę. Odnośnie które grzejniki to też różnie.

    Co do insralacji:
    Dom ma około 10-12 lat
    Wszystko na rurach miedzianych
    Same grzejniki bez podłogowki itd.
    3 piętra piwnica (1 grzejniki) parter (6 grzejników) poddasze użytkowe (5 grzejników)
    Naczynko przelewowe na strychu mniej więcej 2 metry wyżej niż najwyżej położony grzejnik.

    Niestety brak jakichkolwiek wycieków przynajmniej widocznych gołym okiem żeby sprawdzić gdzie powietrze może być zasysane.

    Na początku myślałem że poprostu było gdzieś dużo powietrza i trzeba je usunąć ale po 6 dniach odpowietrzania powietrza jest codziennie tyle samo i jest tego bardzo dużo.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A czy to na pewno powietrze , a nie wynik elektrochemiczny( wydzielanie się gazu) korozji erozyjnej? Zastosuj inhibitor korozji do układów CO bo to może być właśnie to zjawisko.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    A mogę jakoś sprawdzić czy to właśnie to zjawisko? Próbowałem wykonać test zapalniczki podczas odpowietrzania jednak nic się nie działo.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niekoniecznie zawsze będzie wydzielał się gaz palny, mogą to być chlorki, może wydzielać się azotki, czy inne tlenki, Aby wydzielił się wodór musiałby być zamiast wody jakiś kwas.
    Musisz również sprawdzić kierunek pompowania pomp w obwodzie, niekiedy nieprawidłowa jej praca powoduje, że w instalacji odpowietrzającej tworzy się podciśnienie i powietrze jest zasysane do układu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko działało tak od samego początku. 2 lata temu zostały dołożone tylko 2 grzejniki i poza tym nic nie było ruszane a problem występuje dopiero od trochę ponad tygodnia więc pompa by pewnie ewentualnie przestała działać a nie pompować do tyłu chyba że się myle nie znam się za bardzo na tym.

    Choć przyznam że nawet po odpowietrzeniu wszystkiego jak ruszę pompę na 3 (standardowo chodzi na 1) to aż słychać jakby powietrze było gdzieś bardzo blisko pieca i właśnie zostało ruszone.

    Postaram się zakupić dziś preparat jeśli znajdę w okolicy. Rozumiem że wystarczy że doleje go przez zbiornik przelewowy do instalacji? Dolewanie wody do układu jest u mnie wykonane na stałe na zasadzie zaworu i nie chciałbym tego wszystkiego rozbierać.

    Jest możliwość że to ewentualnie coś innego? Np że powietrze gdzieś jest zasysane ale jest to na tyle mała nieszczelność że nie wylatuje tam woda? Choć sądząc po ilości powietrza w instalacji musiała by być dość duża.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał devil2b1 Zobacz post
    Jest możliwość że to ewentualnie coś innego? Np że powietrze gdzieś jest zasysane ale jest to na tyle mała nieszczelność że nie wylatuje tam woda? Choć sądząc po ilości powietrza w instalacji musiała by być dość duża.
    Tak jak pisałem jeśli np pompa wytwarza podciśnienie to zassie powietrze przez uszkodzony zawór odpowietrzenia(większy strumień odpływu z grzejnika niż napływu)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety w okolicy nie znalazłem w żadnym sklepie hydraulicznym tego preparatu więc będę musiał zamówić z internetu więc pewnie dopiero za 2-3 dni będę coś wiedział.

    Mógłbym w tym czasie sprawdzić jeszcze pompę tylko nie mam pojęcia jak. Mógłbym o jakąś podpowiedź prosić?

    Czy jedyna opcja to wykręcenie jej i... W sumie nawet nie wiem co dalej. Sprawidz czy pompuje w dobrą stronę?

    Jeśli jakoś łatwo można to sprawdzić to sprawdzilbym nawet dziś, jeśli wiąże się to z wykręcaniem jej to poczekam chyba i sprawdzę najpierw ten preparat

    Edit:
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego płynu. Wystarczy wlanie go do zbiorniczka przelewowego na stychu czy najpierw powieninem np wymienic wode ktora jest w CO?
    Ostatnio edytowane przez devil2b1 ; 18-11-2019 o 14:46

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał devil2b1 Zobacz post
    Mógłbym w tym czasie sprawdzić jeszcze pompę tylko nie mam pojęcia jak. Mógłbym o jakąś podpowiedź prosić?

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego płynu. Wystarczy wlanie go do zbiorniczka przelewowego na strychu czy najpierw powinienem np wymienić wodę którą jest w CO?
    1.Sprawdzenie pompy jest bardzo proste bo w 99 % ma ona strzałkę na korpusie lub naklejce czołowej.

    2.Tak ten płyn możesz wlać do zbiornika, tylko musisz upuścić wody w jego miejsce - na niepracującej pompie wypuść wodę w niższym punkcie przy wlanym płynie do zbiornika, a potem automat(lub Ty zaworem) dopuści pozostałą brakującą część. Tak aby nie zapowietrzać dodatkowo układu, i nie przelać zbiornika. Warto by było aby od razu płyn rozprowadził się po układzie.
    Woda w CO jest ok zostaw ją w spokoju.
    Mógłbyś też umieścić jakąś fotkę tej pompy , łatwiej byłoby zweryfikować i podłączenie i kierunek.
    Takie mam wątpliwości , czy nie kupiłeś sobie jakichś promocyjnych aluminiowych grzejników
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    1. Pompa jest na 1000% dobrze. Sprawdzilem ale tez jak mowilem od ponad 10 lat dzialala ok i nie byla ruszana
    Zdjecie ciezko dodac bo to dom moich rodzicow nie moj ktorzy ze wzgledu wieku nie poradza sobie z tym sami niestety.

    2. Odnosnie grzenijkow te 2 dokladane 2 lata temu to jeden to purmo wiec nie jest zle drugi z tego samego sklepu niestety nie mam pojecia jakiej firmy, grzejnik lazienkowy ten taki recznikowy 60x80 cm kosztowal okolo 99 zl nie tyle wiem Nie wiem czy to jakis chinczyk czy nie jednak kupowany razem z purmo to mam nadzieje ze nie.

    Wlac plyn w najnizszym punkcie czyli w miejscu gdzie spuszczam wode z ukladu? nie wiem tylko jak ja wlac bo tam niestety jest cisienie jak zawor odkrece;/ Jedyne miejsce gdzie beziwazyjnie moge wlac plyn to zbiornik przelewowy na strychu jednak to najwyzsze miejsce. Rozumiem ze odpada?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    UPUSZCZASZ WODY Z UKŁADU. Naczynie wzbiorcze jest PUSTE, ale masz do niego dostęp.
    TAM wlewasz inhibitor i załączasz pompę.
    Wymiesza się wszystka ładnie w całym obiegu.
    Po np pół godzinie zatrzymujesz pompę i UZUPEŁNIASZ wodę w układzie tym opisywanym zaworem.

    Obejdź całość i oglądnij odpowietrzniki. Wszystkie, jakie są.
    Jak zobaczysz ewidentnie podejrzany - wymień.
    10 lat było dobrze a potem "coś" się stało...
    Remont? Wymiana czegoś? Przebudowa?
    CZEGO?!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał devil2b1 Zobacz post
    Wlac plyn w najnizszym punkcie czyli w miejscu gdzie spuszczam wode z ukladu? nie wiem tylko jak ja wlac bo tam niestety jest cisienie jak zawor odkrece;/ Jedyne miejsce gdzie beziwazyjnie moge wlac plyn to zbiornik przelewowy na strychu jednak to najwyzsze miejsce. Rozumiem ze odpada?
    Ja chyba zwariuje na tym forum, przeczytaj to co napisałem, że zrozumieniem. Adam napisał to jeszcze prościej jak tego już nie zrozumiesz to wezwij fachowca od hydrauliki do domu rodziców niech naprawi.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12

    Domyślnie

    CItyMatic przepraszam zle przeczytalem post. wszystko juz rozumiem.

    Co do tego ze od 10 lat (a moze i dluzej) dziala dobrze to nic absolutnie nie bylo ruszane. Dom ma okolo 10-12 lat i jedyne co bylo robione to 2 lata temu dolozone 2 grzejniki. Psuje sie od troche ponad tygodnia.

    Plyn juz zamowiony takze jak tylko dojdzie dam znac czy sie polepszylo.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To teraz sprawdź wszystkie odpowietrzniki, Szczególnie te na nowych grzejnikach i na tych automatycznych. Najlepiej na każdy załuż prezerwatywę i szczelnie okręć nitką.... i to wcale nie jest żart.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Prosty test na - działa czy nie?

    Bez baby...Sama prezerwatywa....
    Uzywałem ich do naprawy magnetofonów.
    No, nie całych! Teo rantu co wyglada i działa jak pasek - o ring.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony