dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie Obliczenie nośności pasa dolnego wiązarów

    Witam. Czy jest ktoś kto pomógłby mi sprawdzić-obliczyć obciążenie pasa dolnego wiązara na jakie obecnie obciążenie jest wykonany ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Witam. Czy jest ktoś kto pomógłby mi sprawdzić-obliczyć obciążenie pasa dolnego wiązara na jakie obecnie obciążenie jest wykonany ?
    Powinieneś mieć takie informację w projekcie od firmy, która wiązary Ci wykonuje/wykonała.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kupiłem już dom z taką kratownicą i chciałbym tylko to zweryfikować bo jest na nim wykonana zabudowa karton gips a pas dolny chyba troche pracuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Kupiłem już dom z taką kratownicą i chciałbym tylko to zweryfikować bo jest na nim wykonana zabudowa karton gips a pas dolny chyba troche pracuje.
    Powinieneś mieć dokumentację od firmy, która wykonywała wiązary. Wiązary projektuję się indywidualnie pod każdą budowlę. Są różne rodzaje z różnym obciążeniem i przeznaczeniem . Możesz mięć np z wygospodarowanym miejscem na strych, ale obciążenie będzie za małe np do tego aby zagospodarować to na pomieszczenia mieszkalne. Jak nie masz takiej dokumentacji, skontaktuj się z osobą od której nabyłeś nieruchomość w celu dostarczenia takiej dokumentacji.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dzwoniłem pytałem. Mam tylko dokument czyli projekt tych wiązarów z obiczeniem obciążenia 150kg/m2 oraz umowę firmy która wykonała kratownicę i jedno ciekawe zdanie, że wykonano wiązar zgodnie z projektem natomiast chciałbym to zweryfikować tak ogólnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Dzwoniłem pytałem. Mam tylko dokument czyli projekt tych wiązarów z obiczeniem obciążenia 150kg/m2 oraz umowę firmy która wykonała kratownicę i jedno ciekawe zdanie, że wykonano wiązar zgodnie z projektem natomiast chciałbym to zweryfikować tak ogólnie.
    Nie znam twojego projektu, ale jeżeli masz poddasze użytkowe między wiązarami powinieneś mieć chyba belki stropowe, nie wiem czy obciążenie nie powinno być też większe. Ja u siebie mam strych-graciarnie, ale jak ustalałem szczegóły i pytałem o możliwość późniejszej adaptacji, to projektant mówił właśnie o belkach stropowych i zupełnie innej konstrukcji dolnego pasa.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja niestety nie mam belek stropowych.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie

    .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Witam. Czy jest ktoś kto pomógłby mi sprawdzić-obliczyć obciążenie pasa dolnego wiązara na jakie obecnie obciążenie jest wykonany ?
    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Kupiłem już dom z taką kratownicą i chciałbym tylko to zweryfikować bo jest na nim wykonana zabudowa karton gips a pas dolny chyba troche pracuje.
    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Dzwoniłem pytałem. Mam tylko dokument czyli projekt tych wiązarów z obiczeniem obciążenia 150kg/m2 oraz umowę firmy która wykonała kratownicę i jedno ciekawe zdanie, że wykonano wiązar zgodnie z projektem natomiast chciałbym to zweryfikować tak ogólnie.
    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Ja niestety nie mam belek stropowych.
    Jeżeli faktycznie do czegoś potrzebna jest Tobie nośność to powinieneś zlecić takie zadanie (opinię, ekspertyzę) odpowiedniemu ekspertowi.
    Na FM, na podstawie powyższych informacji, nikt Tobie nie udzieli wiarygodnej odpowiedzi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ta informacja jest mi potrzebna tylko dla mnie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Czy jest ktoś kto pomógłby mi sprawdzić-obliczyć obciążenie pasa dolnego wiązara na jakie obecnie obciążenie jest wykonany ?
    Cytat Napisał goldfinch Zobacz post
    Mam tylko dokument czyli projekt tych wiązarów z obiczeniem obciążenia 150kg/m2
    Sam podajesz wartość o która pytasz więc co jeszcze potrzebujesz?

    W przypadku dźwigarów takie obciążenie pasa wpływa na wszystkie elementy dźwigara, w tym na pas górny i krzyżulce. Z przekroju poprzecznego samego "pasa dolnego" może ci wyjść np 200-300kg na m2, ale to może być ogromny błąd bo najsłabszy element to np pas górny który w zimie pod obciążeniem śniegiem i siłami z pasa dolnego na poziomie 200-300kg - NIE WYTRZYMA.

    Masz dźwigar opracowany na jakieś założenie i ich nie przekraczaj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony