dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie kocioł - jaka moc?

    Witam,
    Wiem, że tematów dużo do przeczytania, ale każdy przypadek inny. Wiem, też że odpowiedź na moje pytanie powinna znaleźć się w OZC, ale tego nie zrobiłem. Dom 133 m2 do ogrzania, dobrze ocieplony - 20 w podłodze, 20 na ścianach, 40 celulozy na stropie. Instalacja w całości podłogówka - jakieś 800 m rur. Do tej pory byłem przekoanny, że zainstaluje kocioł Immergas jednofunkcyjny 12kW + zbiornik 160L. Jednak dzwoniąc po hurtowniach każdy pyta się czy nie za mały ten kocił na mój dom. Co sądzicie? te 12kW wystarczy, żeby pracował w wydajnych dla siebie temperaturach czy faktycznie zakupić większy kocioł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Witam,
    Wiem, że tematów dużo do przeczytania, ale każdy przypadek inny. Wiem, też że odpowiedź na moje pytanie powinna znaleźć się w OZC, ale tego nie zrobiłem. Dom 133 m2 do ogrzania, dobrze ocieplony - 20 w podłodze, 20 na ścianach, 40 celulozy na stropie. Instalacja w całości podłogówka - jakieś 800 m rur. Do tej pory byłem przekoanny, że zainstaluje kocioł Immergas jednofunkcyjny 12kW + zbiornik 160L. Jednak dzwoniąc po hurtowniach każdy pyta się czy nie za mały ten kocił na mój dom. Co sądzicie? te 12kW wystarczy, żeby pracował w wydajnych dla siebie temperaturach czy faktycznie zakupić większy kocioł?
    W hurtowniach liczą ozc w trakcie rozmowy, super, ja chociazbym bardzo tego chciał nie jestem chociaz troszke zblizyc sie tego fenomenalnego wyniku.
    Tyle dygresji, nie nie jest za mały, a wrecz przeciwne, jest za mocny ale mniejszych Immergas juz nie ma. Bedzie pracował wydajnie a nawet czasem nawet taktował bo te 1,9 kW chociaz jest to stosunkowo mało, czasem bedzie za duzo.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W hurtowniach liczą ozc w trakcie rozmowy, super, ja chociazbym bardzo tego chciał nie jestem chociaz troszke zblizyc sie tego fenomenalnego wyniku.
    Tyle dygresji, nie nie jest za mały, a wrecz przeciwne, jest za mocny ale mniejszych Immergas juz nie ma. Bedzie pracował wydajnie a nawet czasem nawet taktował bo te 1,9 kW chociaz jest to stosunkowo mało, czasem bedzie za duzo.
    Dzięki, własnie znalazłem temat, że i na dużo większych instalacjach ten kocioł daje rade....ale ludzie co z tymi fachowcami? 3 telefony do hurtowni każdy po pytaniu o 12kW cisza w słuchawce i z pytaniem czy jestem pewien...goście od przyłącza gazowego to samo - za mały, instalator też coś marudził. Patrząc przez pryzmat budowy domu to chyba instalatorstwo naszych fachoFcóf nie idzie z duchem czas i zatrzymało się w latach 90, a najlepiej to kupić kopciucha 30 kW bo gaz za drogi i rachunki Cię zjedzą.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Mam ten sam kocioł w podobnym domu i daje rade bez problemu. W hurtowni również proponowali mocniejszy, hydraulik kręcił nosem a serwisant drwił i kpił, że niedogrzeje, CWU będzie brakować itd, Również się zastanawiam co z tymi ludźmi ale chyba zatrzymali się na latach 90 i ówczesnych izolacjach budynków.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Mam ten sam kocioł w podobnym domu i daje rade bez problemu. W hurtowni również proponowali mocniejszy, hydraulik kręcił nosem a serwisant drwił i kpił, że niedogrzeje, CWU będzie brakować itd, Również się zastanawiam co z tymi ludźmi ale chyba zatrzymali się na latach 90 i ówczesnych izolacjach budynków.
    Macie nieuzasadnione pretensje do tych fachowców. Instalator ma prawidłowo zainstalowac to co dobierze projektant lub audytor energetyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    ciekawe czy idąc do komisu samochodowego też pytacie jaki dla was będzie najlepszy samochód...?
    O czym Ty piszesz? Czy padło gdzies hasło że pracownik sklepu/hurtowni czy instalator ma
    dobrać kociol? Napisałem że dzwoniłem z pytaniem o ceny i dostepnosc kotla 12kW immergas i wszyscy wielkie zdziwienie że 12 To napewno za maly, nawet nie wiedząc jak mam dom ocieplony. Czytaj ze zrozumieniem albo nie zabieraj głosu.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też wtopiłem z 24 KW Vailantem 256/5, 200 m2 podłogówki i 2 obiegi. Generalnie z tego co widzę to kocioł specjalnie nie taktuję, wodę użytkową podgrzewa bardzo szybko. Zobaczymy jak będzie w mrozy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    nieważne czy pytasz w hurtowni (niewiem czemu o niej napisałeś bo nigdzie o nije nie pisałem) czy na forum, jedno i drugie jest błędem.
    Odpowiedź na pytanie jaka powinna być moc udziela wynik obliczeń projektu OZC.
    Przeczytaj jeszcze raz mój post. A ja zastosuje się do Twojej stopki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony