dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.493

    Domyślnie Co powinno się znaleźć na mapie inwentaryzacyjno - powykonawczej

    Jak w temacie. Pytam bo mam różne sygnały z jednej strony od geodety, trochę inaczej mówi pani z PINB.
    Wiadomo dom, przyłącza, szambo. Ale czy ścieżki , podjazdy, itp. utwardzenia terenu powinny się znaleźć na mapie powykonawczej, którą dołącza się do dokumentacji potrzebnej do odbioru budynku?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    3.234

    Domyślnie

    Teoretycznie to co na MZT, czyli na projekcie. Praktycznie rzadko kiedy odbiór budynku następuje razem z wypieszczonym otoczeniem. Więc mierzy się elementy niezbędne do odbioru budynku: chata i przyłącza, bo nacisk inwestora, a na inwestora naciska bank. Jak, to wie każdy kto miał pożyczkę.
    Utwardzenia terenu są ważne tylko jeśli działka pozostaje rolna w części i budowlanką pod budynkiem z podjazdami i placem parkingowym wysypanym tłuczniem. Jeśli cała działka jest budowlanką to nie ma problemu fiskalnego dla gminy (podatek jak od budowlanki od powierzchni ewidencyjnej działki ).
    Teraz spotyka sie wykładnię, że jeśli działka w MPZP jest na cele budowlane, to na małych działkach (takich do 15-20arów) cała ma być użytkiem B, bez względu na użytki Ps, R ....

    Do odbioru oprócz mapy inwentaryzacji geodezyjnej, powinieneś otrzymać wypełniony druk "Informacja uprawnionego geodety po zakończeniu budowy, wg art.57 ust.1 pkt.5" + ewentualna mapa odstępstw jeśli są takowe.
    Informacja nie jest praca geodezyjną i może być osobno wyceniona. Zależy jak się strony umówiły.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Teoretycznie to co na MZT, czyli na projekcie. Praktycznie rzadko kiedy odbiór budynku następuje razem z wypieszczonym otoczeniem. (...)
    Pytam, bo właśnie u sąsiada było dokładnie odwrotnie i zastanawiam się jak ja mam rozegrać u siebie. Sąsiedzi mieli się wprowadzać 2 miesiące temu, zrobili mapę, na której był zaznaczony tylko taras (oprócz domu, szamba i śmietnika). Z powodu gazowni mieli obsuwę, w tym czasie zrobili podjazd, ścieżki, dodatkowe utwardzenia pod wiatę itp. Czy w takiej sytuacji trzeba robić nową mapę?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    3.234

    Domyślnie

    Bez przesadyzmu. Masz mapę z niezbędnymi elementami, stan na dzień taki a taki, składasz dokumenty. Co wykończyłeś potem to jest temat na zwykłą aktualizację mapy, wykonaną gdy inwestor wszystko na spokojnie dopieści. Po takiej aktualizacji inwestor dostaje odbitkę mapy dla siebie (o ile chce), mapa w geodezji ma stan aktualny i koniec tematu. Przynajmnie tak to funkcjonuje w dorzeczu górnej Odry.

    Generalnie zawsze najważniejsze jest to co znika pod ziemią, to co urządzasz na powierzchni ziemi jeść nie woła i można zaktualizować kiedy chcesz. Lub jeśli nie chcesz, to pomierzy się kiedyś przy okazji...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.493

    Domyślnie

    Ok, dzięki za wyjaśnienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony