dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Z czego podłoga w wiacie garażowej, beton czy kostka?

    Cześć,
    przygotowuję się do budowy wiaty garażowej o wymiarach 6 x 15 m. Zastanawiam się, jaką zrobić tam podłogę - betonową, czy z kostki brukowej. Co będzie lepsze? Co będzie tańsze? Za położenie kostki powiedziano mi 110 zł za m2 na gotowo. Ile kosztuje zrobienie podłogi betonowej, to już nie potrafię znaleźć. No bo niby są fachowcy od posadzek, ale podbudowy to już nie robią...No to kto ma to zrobić? Może ktoś już przerabiał taki temat? Może coś podpowie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kostka , bo nie popéka a beton moze roznie wygladac za jakis czas...tanszy pewnie beton, zrobic na budowie czy kupic z betoniarni i to zatrzec na rowno

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jak ma być tanio to proponuje zrobić krawężniki i podbudowę z suchego betonu i na to wysypać kruszywo. Z minusów to ciężko się po tym chodzi w szpilkach.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #4

    Domyślnie

    Nawierzchnia z tłucznia odpada, bo chcę tam móc naprawiać auto lub traktor, motocykl itp. Poza tym kurzy i brudzi. Wystarczy mi dojazdów do domu 1,5 km szutrem

    Ja tego sam robić nie będę, nie wiem co to "zatrzeć na równo ". Jedna firma za wykonanie posadzki przemysłowej powiedziała 5,5 tysiąca plus beton około 4,5 tysiąca i do tego podbudowa po mojej stronie. Nie wiem ile ta podbudowa, ale pewnie kolejne 4 tysiące...
    No to kostka wyjdzie raczej taniej, bo mi powiedzieli 110 zł za m2 na gotowo.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak to jest wiata i ma być tanio to nie pytaj o posadzki przemysłowe bo to jest wypas do hal produkcyjnych itp.
    Weź firmę co robi posadzki z kreta niech przyjadą ze swoimi łatami, zamówisz betoniarke niech zwali beton na miejscu i tobie to zatrą/wyrownają/ukształtują na kształt podłogi. Zrobią dylatacje i gra.
    Przydało by się piasek zagescic na podbudowe, w beton rzucić trochę zbrojenia i pociachać żeby popękało równo. To wszystko będzie wiedzieć ekipa od wylewek.
    No albo kostka. Cenowo pewnie podobnie jak nie taniej
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 18-11-2019 o 23:08

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    To można jeszcze zrobić lepsze wylewki i je pomalować farbą do betonu. Pomalowałem taką farbą posadzkę w garażu, bokówkę i balkon.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Jasne, lepsze... Jedna zima i wszystko spęka jak mróz podniesie, chyba że to dla kogoś bez znaczenia. Bez podbudowy na 40-50cm posadzka nie ma sensu, bezpieczniej zrobić kostkę na cienkim chudziaku. Chyba że grunt piaszczysty - wtedy posadzka jak najbardziej.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony