dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Duży problem z wykończeniem dużego tarasu

    Cześć,

    proszę Was o poradę, jak poradzić sobie z wykończeniem dużego tarasu w domu, który przejąłem po rodzicach.

    1. Cel to:

    - wykończenie tarasu (np. płytka, deska tarasowa)
    - hydroizolacja - maksymalne uszczelnienie tarasu
    - termoizolacja - docieplenie tarasu, tak aby zabezpieczyć termicznie pomieszczenie mieszkalne znajdujące się pod tarasem

    2. Sytuacja obecna

    - dom z końca lat 70-tych
    - taras, który wymaga wykończenia, został ok. 15 lat temu dołączony do istniejącego niewielkiego balkonu, po to, aby pod nim powstało dodatkowe pomieszczenie mieszkalne - nie zostało to zrobione fachowo, stąd obecne problemy, z którymi chcę się jakoś uporać
    - powierzchnia tarasu ok. 40 m2
    - płyta tarasu ma już zrobiony spadek
    - płyta tarasu pokryta została papą
    - od zewnątrz brak ocieplenia, od wewnątrz pomieszczenie mieszkalne ocieplone 10 cm styrosupremą (mam dodatkowo ok. 10 - 15 cm wolnej przestrzeni między styrosupremą a regipsem sufitu)


    3. Największe wyzwania / problemy :
    - płyta tarasu została ulana za wysoko - w tym momencie mam ok. 6 cm do górnej krawędzi ramy / progu okna balkonowego (wygląda to tak - zdjęcie: https://snipboard.io/vVs1nK.jpg)
    - jeśli na tarasie znajdzie się docelowo wykończenie, które wykorzysta ww. 6 cm przestrzeń, to tym samym wykończenie zakryje mi otwory odwadniające w oknach balkonowych
    - dodatkowo płyta tarasowa powstała ze złączeń 2-ch płyt (najpierw powstała jedna, potem druga), co w efekcie powoduje przecieki do kondygnacji niżej (na szczęście poza pomieszczenie mieszkalne)


    4.Moje pytania / prośby:

    - czym i jak wykończyć mój balkon (płytki, deska tarasowa, deska tarasowa bezlegarowa, płytka kompozytowa, inne) zważywszy na posiadaną wysokość (6 cm) i co z otworami odwodniającymi u okien?
    - jak poradzić sobie z hydroizolacją tarasu - jakie warstwy materiałów oraz w jakiej kolejności zastosować?
    - jak poradzić sobie z termoizolacją tarasu - czy jest sens układać tutaj styropian 2 cm (grafitowy) od zewnątrz, skoro na więcej nie mam już*miejsca czy podarować sobie to i ocieplać od wewnątrz, wykorzystując lukę 10 - 15 cm? A może usunąc styrosupremę i zaizolować całość nowoczesnym rozwiązaniami (jeśli tak, czym - np. styropian 10 cm + wełna 10 cm)

    Czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie w moim przypadku? Doradzicie mi?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez slawo_1 ; 18-11-2019 o 21:58

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem że obecnie górna warstwa to papa,a więc pozostaje Ci wykonanie bardzo dobrej hydroizolacji i położenie deski tarasowej.Ocieplenie 2 cm styropianem nic nie da,to za cienka warstwa - pozostaje Ci ocieplenie od wewnątrz .

  3. #3

    Domyślnie

    @jnow1 - dzięki za odpowiedź

    Tak, górna warstwa to papa. Co do deski tarasowej - sugerowałbyś mi taką deskę kompozytową na legarach czy może coś w systemie bezlegarowym, co będzie stosunkowo niskie (są na rynki deski firmy s-board), ale widzę różne opinie na ich temat.

    Z góry dzięki za sugestie.

  4. #4

    Domyślnie

    Wybór należy do Ciebie.Zrób tak żeby nie było dużego progu przy wychodzeniu z domu,albo wchodzeniu.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ktoś byłby w stanie się jeszcze w temacie wypowiedziwć i mi jeszcze coś doradzić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony