dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertd83

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    22

    Domyślnie Znikająca woda z instalacji grzewczej

    Sezon grzewczy rozpoczęty a co za tym idzie problemy

    Dom dwu piętrowy a na poddaszu nieużytkowym zamontowany zbiornik wyrównawczy - instalacja typu otwartego.

    Średnio co dwa/trzy dni muszę dolewać wody do instalacja i praktycznie codziennie grzejniki na górnej kondygnacji się zapowietrzają. Jeśli nie kaloryfery to rozdzielacz, który łączy wszystkie grzejniki u góry - najczęściej to jest tak, że zapowietrzony jest rozdzielacz a po odpowietrzeniu muszę przejrzeć wszystkie kaloryfery bo tez bywają zapowietrzone.

    Zamontowałem na rozdzielaczu automatyczne odpowietrzniki ale nie działają one raczej tak jak powinny bo i tak ręcznie trzeba je odpowietrzyć.

    Na dolnej kondygnacji nie ma tego problemu z grzejnikami ani z ogrzewaniem podłogowym - wszystko działa prawidłowo.

    Woda raczej nigdzie nie ucieka, bo było by to widoczne przy tak częstym uzupełnianiu a jest wszędzie sucho.

    Jakiś czas temu miałem dość ciekawy przypadek a dokładnie w momencie korzystania ciepłej wody zaobserwowałem jakby też ten układ był zapowietrzony. Leciała ciepła woda ale tak jakby z powietrzem a pochwali już było wszystko normalnie. Zaobserwowałem to tylko w momencie korzystania z ciepłej wody - teraz ten problem się uspokoił

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Coś więcej o źródle ciepła? Piec, zasobnik, nagrzewnica?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertd83

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Coś więcej o źródle ciepła? Piec, zasobnik, nagrzewnica?
    Przepraszam - zapomniałem o najważniejszym Źródłem ciepła jest piec ze sterownikiem na węgiel.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Mam to samo. Piwnica kaloryfery zasilane niskotemperaturowo, pozostałe kondygnacje podłogówka. Wszystko szczelne - były próby szczelności, nic nigdzie nie cieknie. A już trzeci raz przed sezonem dopuszczam na oko 500-600ml do instalacji, żeby wskaźnik ciśnienia na kotle wrócił na "zielone pole". Zawsze się zastanawiam, gdzie to znika.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertd83

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Mam to samo. Piwnica kaloryfery zasilane niskotemperaturowo, pozostałe kondygnacje podłogówka. Wszystko szczelne - były próby szczelności, nic nigdzie nie cieknie. A już trzeci raz przed sezonem dopuszczam na oko 500-600ml do instalacji, żeby wskaźnik ciśnienia na kotle wrócił na "zielone pole". Zawsze się zastanawiam, gdzie to znika.
    Trzy razy to jeszcze bym przeżył ale nie co dwa dni Dzisiaj sprawdzę ile muszę dopuścić wody bo jeszcze tego nie sprawdzałem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Mam to samo. Piwnica kaloryfery zasilane niskotemperaturowo, pozostałe kondygnacje podłogówka. Wszystko szczelne - były próby szczelności, nic nigdzie nie cieknie. A już trzeci raz przed sezonem dopuszczam na oko 500-600ml do instalacji, żeby wskaźnik ciśnienia na kotle wrócił na "zielone pole". Zawsze się zastanawiam, gdzie to znika.
    To układ zamknięty czy otwarty?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Mam to samo. Piwnica kaloryfery zasilane niskotemperaturowo, pozostałe kondygnacje podłogówka. Wszystko szczelne - były próby szczelności, nic nigdzie nie cieknie. A już trzeci raz przed sezonem dopuszczam na oko 500-600ml do instalacji, żeby wskaźnik ciśnienia na kotle wrócił na "zielone pole". Zawsze się zastanawiam, gdzie to znika.
    Też tak miałem. Nie odpowietrzysz w 100% na początku. Byłem przekonany, że gdzieś musi cieknąć. Ale po kilku dopuszczeniach wody, gdy już się ostatecznie instalacja odpowietrzyła ciśnienie jest na stałym poziomie.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To układ zamknięty czy otwarty?
    Zamknięty. Ale może to faktycznie odpowietrzanie. A jest co odpowietrzać, bo tutaj były jakieś kilometry bieżące podłogówki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony