dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127

Domyślnie

W jakim programie wykonujesz rysunki? I czy ten okrąg w prawym dolnym rogu to miejsce na ogniska?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz

Domyślnie

N3utral – Cześć! Rysuję w Sketchup (3d, w przeglądarce) oraz Sketch (2d, na Maka). Tak, ten okrąg w prawym dolnym rogu to wgłębnik z miejscem na ognisko.

Domyślnie

Temat projektu kręci się powoli. Wczoraj potwierdziłem architektowi projektowane zagospodarowanie terenu, a w szczególności którędy będą szły przyłącza prądu, wody oraz kanalizacji a także, gdzie będzie zakopany zbiornik na deszczówkę. Za 2 tygodnie powinienem mieć komplet dokumentów.

Domyślnie

Brawo za sporą dawkę merytoryczną.
    My ten etap już mamy za sobą, podobne pomysły i koncepcje. Dom na płycie grzanej, ściany zewnętrzne i wewnętrzne z Silki, ogrzewanie gazowe,wiązary....to już zrobione Muszę rozgryźć temat ocieplenia, desek elewacyjnych, fotowoltaiki. Dlatego będę zaglądać częściej. Życzę powodzenia!

Domyślnie

magaryt Dzięki i powodzenia!

PS. Dostałem wycenę na instalację fotowoltaiczną 9,9 kW na panelach 395 W i mikrofalownikach za 45k brutto na gotowo. To taka pierwsza oferta bo chciałem się tylko rozeznać. Wiadomo natomiast jakich kosztów należy się spodziewac.

Domyślnie

Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    magaryt Dzięki i powodzenia!

PS. Dostałem wycenę na instalację fotowoltaiczną 9,9 kW na panelach 395 W i mikrofalownikach za 45k brutto na gotowo. To taka pierwsza oferta bo chciałem się tylko rozeznać. Wiadomo natomiast jakich kosztów należy się spodziewac.
    Od razu chcesz ładować panele czy poczekasz na zużycie i wedle niego dobierzesz instalację?

Domyślnie

DITMAG – Na dzień dzisiejszy myślę, że od razu wrzucę 9,9 kW i nie będę czekał na zużycie. Taka ilość paneli na połaci południowo-wschodniej (mniej wydajnie niż na południe) ma rzekomo wyprodukować 9633 kWh jeśli dobrze pamiętam. Jeśli instalacja produkowałaby 9500 kWh rocznie to wykorzystując na bieżąco 30% wyprodukowanej energii będę na zero jeśli chodzi o CO+CWU. Wiadomo, pewnie część pójdzie na prąd bytowy i trochę braknie na ogrzewanie, natomiast gdyby wszystko poszło na CO+CWU i z tego 30% na bierząco a 70% pobrane z sieci to miałbym rachunek 0 zł (+ opłaty stałe). Koniec końców lepiej żeby zużycie bieżące było jak największe i nie ważne czy na prąd bytowy czy na ogrzewanie bo to i tak płaci się jedną kwotę za prąd.

Usytuowanie domu względem południa nie jest niestety idealne i względem wschód-zachód też nie bo będzie -40 stopni od południa, zatem będą połacie południowy-wschód i północny-zachód, a północ to wiadomo, że lipa. Dlatego raczej wszystkie panele będą na jednej połaci.
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 30-05-2020 o 20:31

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia