dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 148
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć! Witam po krótkiej przerwie. Trochę mało czasu bo pracuję po godzinach odkładając na architekta, który pewnie trochę będzie mnie kosztował. Jestem jeszcze przed poszukiwaniami, ale podejrzewam, że wyjdzie ze 13 tys.

    Co do okien dachowych to raczej obędzie się bez tych okien w salonie. Oglądałem zdjęcia z różnych realizacji gdzie jest wysoki sufit i nie ma okien w dachu i wygląda to dobrze moim zdaniem. Dodatkowo pobawiłem się*tym programem Velux Daylight Visualizer i dodawanie okien w dachu nie zmieniało zbyt mocno naświetlenia w salonie, który już i tak jest mocno oświetlony. Ewentualnie mogę jeszcze pomyśleć o poszerzeniu największego przeszklenia o 50-70 cm bo tyle tam jeszcze wejdzie szyby, ale pytanie czy warto i jak się to odbije na cenie przeszklenia, które miałoby wtedy 3,5-3,7 mb długości + 110 cm na drzwi tarasowe.

    Symulacja bez okien
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0-bez-okna-w-dachu.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	437578 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-brak-okien.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	437579 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6-sufit-bez-okien-1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	437580 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7-sufit-bez-okien-2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	437581

    (1 obrazek to uśrednione oświetlenie w danym miesiącu)

  2. #42

    Domyślnie

    My mamy wysoki sufit bez okien połaciowych i jest widno, nawet bardo widno. Nie wiem gdzie budujesz, czy w mieście czy na wsi, bo w mieście jest jeszcze jedna wada okien połaciowych. Są notorycznie obkupkowane prez ptaki.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    ciężkiprzypadek – dzięki za Twoją opinię na ten temat. Będę budował się na wsi na niedużym osiedlu domków parterowych.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    koncept " nowoczesnej stodoły " jak najbardziej trafny, ale
    czy nie powinno być tak, aby pokoje dzieci ( użytkujące je głównie po południu ) były ukierunkowane w kierunku ZACH ( światło naturalne po południu ) oraz z widokiem nie na ścianę wiaty samochodowej ( ? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI, hmmm... no tak, słuszne uwagi. Bym chciał żeby okna były wszystkie na południe albo południowy zachód, ale nie zawsze się da. Póki co nic lepszego nie wymyśliłem. W domu rodzinnym okno w moim pokoju gdzie mieszkałem jest na północny wschód i nie narzekałem nigdy. Co do wiaty to nie pasowało mi rzeczywiście jej ustawienie i ją zmieniłem kilka dni temu, ale nie podzieliłem się jeszcze tą informacją. Przerzuciłem ją za sypialnię, czyli tam gdzie nie ma żadnego okna na elewacji. Od okien pokojów dziecięcych do granicy działki jest 6 metrów więc myślę, że całkiem okej. W sumie jak tak patrzę to okna pokoi dziecięcych wystawione są na południowy wschód więc nie tak najgorzej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa sytuacyjna 1.12.19.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	437688

    Wiata usytuowana w taki sposób, aby była możliwie blisko granicy działki, ale też tak żeby w razie czego upchnąć za nią jakiś pojazd. Kto wie czy kiedyś nie wpadniemy na pomysł kupienia czegoś dodatkowego. Wiata oddalona od granicy na 4 metry a od domu najbliżej jest na 2.4m więc przejścia jest sporo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan domu.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	437691

    Dodatkowo ostatnio powstawał koncept wgłębnika ogrodowego z miejscem na ognisko oraz taka wiata/altanka, w której byłby stół oraz być może jakiś grill. Póki co pomysł otwarty i do przemyślenia, ale kiedyś byłem kilka razy w takiej altanie na spotkaniu i bardzo mi się podobało, że można było wrzucić coś na ruszt i zjeść Czytałem, że ognisko i podobne rzeczy warto usytuować na ścianie wschodniej bo niby na wschód wieje wiatr w Polsce (przeważnie). Dodatkowo byłaby tam jakaś roślinność, która trochę by przesłoniła to miejsce od sąsiadów by im też za bardzo nie przeszkadzać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-12-1 o 21.03.39.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	437689

    No i myślałem też o tarasie od strony południowo zachodniej. Raczej musiałby być zadaszony, a że nie chciałbym robić całorocznego zadaszenia to pomyślałem, że może taka markiza wysuwana mogłaby zdać egzamin, ewentualnie jakaś niewysoka roślinność przed tarasem, która dałaby kapkę cienia ale nie zabierała za dużo słońca. Temat również otwarty, a to co widać to pierwsze efekty móżdżenia w tym temacie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-12-1 o 21.04.01.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	437690

    Być może sprawdziłaby się bardziej taka wiata jak zrobił u siebie kaszpir007, która byłaby oddalona od domu tak mniej więcej w połowie między ogrodzeniem a elewacją frontową. Taka wiata też wygląda ciekawie, a i pewnie jeśli chodzi o koszta to pewnie sporo taniej niż taki taras z zadaszeniem w postaci markizy.

    W wersji alternatywnej mogłoby wyglądać to w ten sposób. Przyznam, że wygląda to ciekawie i bryła domu pozostaje nienaruszona poprzez "dodatki".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-12-1 o 21.33.44.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	437694

    Wystawa południowo zachodnia jest usytuowana przy drodze wewnętrznej z lasem oddalonym o 45 metrów w linii prostej. Myślałem o jakiejś roślinności wyższej lub wyższym płocie, który odgraniczy przechodzących gapiów w jakimś stopniu choć sama elewacja frontowa oddalona jest od ogrodzenia o 15 metrów. Jeszcze nie myślałem za dużo w tej kwestii, ale jest sporo sposobów większą prywatność na froncie działki. W okolicy domy parterowe.
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 01-12-2019 o 21:38

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... ten układ w zagospodarowaniu też nie jest korzystny !
    wiata "samochodowa" z jednej strony / główne wejście do budynku z drugiej i faktycznie idzie się przez pół działki, aby dostać się do wnętrza obiektu.
    Ja rozpatrywałbym lokalizację budynek / wiata w układzie " L " z wiatą jak w pierwotnej i ostatniej wersji, ale tak, aby nie przesłaniała widoków z okien i z logicznym powiązaniem komunikacyjnym do wejścia głównego.
    Możliwe, że ( dla pierwotnej wersji, ale z lepsza lokalizacją wiaty ) udałoby się połączyć daszkiem komunikacyjnym wiatę z wejściem głównym, możliwe, że mógłby powstać wiatrołap z " prawdziwego zdarzenia " ( może na zewnątrz budynku ? ) ... jest wiele możliwości. Tu trzeba też pamiętać, że na tej niezabudowanej działce od PD/WSCH powstanie jakiś budynek, tak więc na tym etapie również należy brać go pod uwagę.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI słusznie punktujesz te niedociągnięcia, zgadzam się. Do wejścia domu z wiaty nie jest najbliżej i przyjrzę się jeszcze temu problemowi i może połączenie wiaty z szopką jest w tym momencie niefortunne, ale teraz na nic lepszego nie mogę wpaść. Dodatkowo należy wziąć poprawkę na to, że w domu rodziców mam 20 metrów od furtki do drzwi wejściowych i specjalnie mi to nie przeszkadza bo i sporo czasu tak mieszkałem i nigdy nie wymyślałem, że mam daleko do wyjścia Aczkolwiek nie jest to w zgodzie z najnowszymi trendami projektowania domu. No nic, może jakoś ten problem uda mi się rozwiązać. Dzięki!

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... no tak. Jeszcze mam jedną uwagę " krytyczną ". Rzut został podzielony na strefę nocną + strefę dzienną + strefę "dzieci" ( pełniącą również funkcję strefy nocnej ).
    Wejście główne z garderobą zostało tak niefortunnie zlokalizowane, że trudno jest mi zrozumieć sytuację, w której np. dziecko ( inna osoba ) wychodzi w piżamie z pokoju do łazienki, a jednocześnie ktoś wchodzi do budynku uruchamiając kurtynę powietrzną ( brak wiatrołapu ). Reasumując : zarówno do zagospodarowania jak i samego budynku podszedłbym jeszcze raz, aby to wszystko poukładać od strony formy obiektu / doświetleń, ale też rozwiązań wewnątrz obiektu, które chyba nie do końca są przemyślane.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    No i myślałem też o tarasie od strony południowo zachodniej. Raczej musiałby być zadaszony, a że nie chciałbym robić całorocznego zadaszenia to pomyślałem, że może taka markiza wysuwana mogłaby zdać egzamin, ewentualnie jakaś niewysoka roślinność przed tarasem, która dałaby kapkę cienia ale nie zabierała za dużo słońca. Temat również otwarty, a to co widać to pierwsze efekty móżdżenia w tym temacie.
    Osobiście nie podobają mi się wysuwane markizy. Moim zdaniem lepiej wygląda postawienie na tarasie pergoli, tu najlepiej z profili aluminiowych żeby wyglądało lekko i nowocześnie. Na takim "ramiaku" można zamonować zadaszenie sztywne albo np. rozwijane w formie rolety rzymskiej. Poza taką roletą poziomą też miejsce na rolety pionowe zacienające czy moskitiery, które można rozwinąć letnim wieczorem by odciąć strefę tarasu od komarów.

    A tu też moja inspiracja jakbym robił zadaszenie u siebie https://www.archdaily.com/928795/cou...and-mikulajova
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... to jest też przykład jak połączyć bryłę garażu z bryłą budynku


    Foto: Filip Šlapal
    https://www.archdaily.com/928795/cou...medium=gallery
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    maaszak dzięki za inspirację, bardzo fajnie to wygląda. Też wolałbym mieć taką bryłę garażu, nawet w jednym z pierwszych projektów była taka sama tylko obawiam się kosztów takiej konstrukcji. Ciekaw jestem o ile drożej mniej więcej w porównaniu do wiaty z pomieszczeniem gospodarczym. Dachu tam sporo jednak i pewnie konstrukcja dachu taka jak na domu? Samo połączenie budynków rzeczywiście ciekawe.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć! Wracam po krótkiej przerwie Spędziłem ostatnio kilka wieczorów na archdaily oglądając realizacje domów w typie stodoły i szczególnie jeden przypadł mi do gustu i spróbowałem go zaadaptować na swoją działkę z pewnymi zmianami zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Funkcje domu nie zmieniły się. Nadal dla pary z jednym dzieckiem (lub dwojgiem dzieci).

    Bardzo spodobało mi się to ogromne szklenie w salono-jadalnio-kuchni i zastanawiam się czy realizacja jego będzie bardzo kosztowna czy tylko kosztowna. Zastanawiam się również jak pod kątem konstrukcyjnym osadzony jest dach nad tarasem gdy to szklenie ma 11 metrów... Czy dach utrzyma się na wieńcu czy będzie trzeba robić jakieś specjalne zabiegi? Hmmm...

    Wziąłem sobie do serca komentarze odnośnie dojścia z auta do domu i wymyśliłem całkiem autorską wiatę z której jestem bardzo zadowolony Szopka została kompletnie wydzielona na tyły domu.

    Sam dom przesunięty ku północno-wschodniej granicy na jakieś 8 metrów.

    Na ścianie północno-wschodniej okna 500x5000 w strefie dziennej i w strefie gdzie znajduje się biurko. Okna na wysokości 90cm, tak żeby można było przez nie spoglądać siedząc przy stole, kanapie lub przy biurku.

    Trochę się rozpędziłem i wyszło 150 m2...

    Poza tym na wschodniej części zlokalizowany wgłębnik i altana.

    Plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-4a (06.12.2019).jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	437868

    https://www.dropbox.com/s/vv354gyzh2...19%29.jpg?dl=0

    Przeniosłem projekt do Sketch Up i można go zobaczyć tutaj: https://www.dropbox.com/s/gc6jstfe05...kt-4a.mov?dl=0

    Zmiana chyba na plus

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    W #3 napisałeś "Natomiast w łazience małżeńskiej bardziej pasuje mi jak jest pod prysznicem bo można potraktować je jako półkę."
    Okno nie jest półką! Uwierzysz, gdy w celu otwarcia okna bedziesz naprędce zgarniał flaszencje plastikowe i szklane oraz inne drobiazgi. Kiedyś glazurę w miejscu parapetu położyłem specjalnie z takim spadkiem, aby nic nie ustało. Po jednej szklanej buteleczce rozsypanej w drobny mak po całej łazience, pojmiesz w czym rzecz.


  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Cześć! Wracam po krótkiej przerwie Spędziłem ostatnio kilka wieczorów na archdaily oglądając realizacje domów w typie stodoły i szczególnie jeden przypadł mi do gustu i spróbowałem go zaadaptować na swoją działkę z pewnymi zmianami zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Funkcje domu nie zmieniły się. Nadal dla pary z jednym dzieckiem (lub dwojgiem dzieci).

    Bardzo spodobało mi się to ogromne szklenie w salono-jadalnio-kuchni i zastanawiam się czy realizacja jego będzie bardzo kosztowna czy tylko kosztowna. Zastanawiam się również jak pod kątem konstrukcyjnym osadzony jest dach nad tarasem gdy to szklenie ma 11 metrów... Czy dach utrzyma się na wieńcu czy będzie trzeba robić jakieś specjalne zabiegi? Hmmm...

    Wziąłem sobie do serca komentarze odnośnie dojścia z auta do domu i wymyśliłem całkiem autorską wiatę z której jestem bardzo zadowolony Szopka została kompletnie wydzielona na tyły domu.

    Sam dom przesunięty ku północno-wschodniej granicy na jakieś 8 metrów.

    Na ścianie północno-wschodniej okna 500x5000 w strefie dziennej i w strefie gdzie znajduje się biurko. Okna na wysokości 90cm, tak żeby można było przez nie spoglądać siedząc przy stole, kanapie lub przy biurku.

    Trochę się rozpędziłem i wyszło 150 m2...

    Poza tym na wschodniej części zlokalizowany wgłębnik i altana.

    Plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-4a (06.12.2019).jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	437868

    https://www.dropbox.com/s/vv354gyzh2...19%29.jpg?dl=0

    Przeniosłem projekt do Sketch Up i można go zobaczyć tutaj: https://www.dropbox.com/s/gc6jstfe05...kt-4a.mov?dl=0

    Zmiana chyba na plus
    Domek fajny, ale czy Jesteś przekonany, ze chciałbyś wejście do domu zrobić przez kuchnię? Chyba, ze macie tam mega porządek cały czas.
    A gdzie będzie pralnia? Bo jak w gospodarczym to trochę daleko od sypialni. Proponuję równiez wyjście bezpośrednio z pralni na zewnątrz. Garderoby nie będzie ?
    A będziesz robił wysoki sufit?
    Polecam sama mam i robi to wrazenie. Szwagierka ma większą powierzchnię części dziennej i u niej wygląda jakby miała mniej metrów niz u nas. Az musieliśmy jej pokazać projekt , bo nie wierzyła i myślała, e mamy więcej.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 07-12-2019 o 12:02
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Bertha – Dzięki za komentarz! Widziałem, że ludzie tak ustawiają na parapetach w łazience i nawet wyglądało to ok, ale możesz mieć rację, może coś spaść z parapetu w trakcie otwierania.

    ciężkiprzypadek – Pralnia tak jak w poprzednim projekcie w gospodarczym pomieszczeniu. Daleko to prawda. W poprzednim też było daleko w sumie, ale w łazience można postawić kosz na pranie. Co do wyjścia z gospodarczego na zewnątrz to nie uważam by było potrzebne. Wyjście z domu i tak jest niedaleko a dodatkowo to jest tam suszarka obok pralki. Wysoki sufit bym chciał.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardziej skomplikowany plan domu.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    zdecydowanie lepszy plan od poprzednich - można powiedzieć " coś się rodzi " ale :
    - na 100% walczyłbym o osobną toaletę dostępną z komunikacji ogólnej ( przy pokoju dziennym ) - może gdzieś przy garderobie wiatrołapu ?
    - brakuje pralni / suszarni, pomieszczenia gospodarczego w części nocnej
    - troszeczkę zagmatwana komunikacja ( wynikowa ) przy pokojach dzieci
    - ... 11m wieńca / belki to dużo - na 90% mogą pojawić się słupki ( np. stalowe przy wieńcu / belce stalowej )
    - zmiana na plus ( rozwojowa )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bardziej skomplikowany plan domu.
    Elfir – może się tak wydawać, ale ogólnie to wygląda w porządku. Może ta komunikacja na końcu sprawia takie wrażenie.


    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    zdecydowanie lepszy plan od poprzednich - można powiedzieć " coś się rodzi " ale :
    - na 100% walczyłbym o osobną toaletę dostępną z komunikacji ogólnej ( przy pokoju dziennym ) - może gdzieś przy garderobie wiatrołapu ?
    - brakuje pralni / suszarni, pomieszczenia gospodarczego w części nocnej
    - troszeczkę zagmatwana komunikacja ( wynikowa ) przy pokojach dzieci
    - ... 11m wieńca / belki to dużo - na 90% mogą pojawić się słupki ( np. stalowe przy wieńcu / belce stalowej )
    - zmiana na plus ( rozwojowa )
    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI – dzięki za komentarz.

    Z tą toaletą dla gości to nie wiem, jeszcze popatrzę na projekt i może uda się coś ugrać, ale w tej kwestii to nie czuję presji. Jak u kogoś jestem to przeważnie nie ma specjalnej toalety dla gości, a i w domu rodzinnym nigdy takiej nie mieliśmy. Wiadomo, że fajnie byłoby mieć do wszystkich celów dedykowane pomieszczenie Jednakże z łazienką/toaletą to od początku planuję, że łazienka dla dziecka ma być też łazienką/toaletą dla gości.

    Co do komunikacji to w sumie może się tak wydawać przez te ścianki, ale jako gość domu to przechodzisz koło biblioteczki, biurka, skręcasz i jesteś w łazience w zacisznym miejscu gdzie możesz bez stresów załatwić swoje potrzeby zdala od salonu


    --

    Udało mi się wygospodarować miejsce na schowek z pralką, suszarką, koszami na brudy, deską do prasowania. Nawet wydaje się to być ciekawym rozwiązaniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-4a (08.12.2019).jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	437960

    https://www.dropbox.com/s/mcm75gsk6r...19%29.jpg?dl=0

    ---

    Hmm... chyba znalazłem sposób na przeniesienie pompy i zbiornika wody bliżej łazienek... muszę pogłówkować.
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 09-12-2019 o 09:52

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Chyba udało mi się dosyć sensownie umieścić pomieszczenie gospodarcze. Co prawda niewielkie (2x1,7m), ale przy założeniu, że będzie zbiornik ~250L i pompa ciepła nad nią się zmieści to wejdzie również pralka i potencjalny odkurzacz centralny jeśli na niego bym się zdecydował, a tego jeszcze nie wiem bo mam mieszane uczucia i dopiero o nim czytam.

    Mam problem z rekuperatorem bo też bym go tam wsadzić robiąc wyższy sufit w tym pomieszczeniu niż wszędzie indziej, albo umieszczając go może na poddaszu z dojściem po schodach z korytarza? No nie wiem... I też wszędzie piszą ludzie "z dala od sypialni", i też nie wiem ile w tym prawdy. Czy przez ścianę nośną rekuperator będzie słyszalny? Czy jak go umieszczę na poddaszu nad tym pomieszczeniem gospodarczym to będzie coś lepiej? Czy jest się czym przejmować w praktyce przy takim układzie jak zaproponowany? Z rogu budynku byłoby w sumie trzeba dużo rur ciągnąć bardzo długich, a ze środka domu to już odpowiednio mniej w sumie. Chętnie poczytam komentarze od bardziej doświadczonych co można by rozważyć w tym przypadku.

    Poniżej zamieszczam szkic projektu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-4a (09.12.2019).jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	437972

    Załączane obrazki są wg. mnie mocno skompresowane więc podrzucam link na dropbox: https://www.dropbox.com/s/fnt70l2o8g...19%29.jpg?dl=0

    Z góry dzięki wszystkim komentującym dotychczas
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 09-12-2019 o 11:19

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    pomiędzy spiżarką, a garderobą wiatrołapu dodałbym pom. toalety dostępne od str. garderoby-wiatrołapu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony