dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 148
  1. #121

    Domyślnie

    W jakim programie wykonujesz rysunki? I czy ten okrąg w prawym dolnym rogu to miejsce na ogniska?

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    N3utral – Cześć! Rysuję w Sketchup (3d, w przeglądarce) oraz Sketch (2d, na Maka). Tak, ten okrąg w prawym dolnym rogu to wgłębnik z miejscem na ognisko.

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Temat projektu kręci się powoli. Wczoraj potwierdziłem architektowi projektowane zagospodarowanie terenu, a w szczególności którędy będą szły przyłącza prądu, wody oraz kanalizacji a także, gdzie będzie zakopany zbiornik na deszczówkę. Za 2 tygodnie powinienem mieć komplet dokumentów.

  4. #124

    Domyślnie

    Brawo za sporą dawkę merytoryczną.
    My ten etap już mamy za sobą, podobne pomysły i koncepcje. Dom na płycie grzanej, ściany zewnętrzne i wewnętrzne z Silki, ogrzewanie gazowe,wiązary....to już zrobione Muszę rozgryźć temat ocieplenia, desek elewacyjnych, fotowoltaiki. Dlatego będę zaglądać częściej. Życzę powodzenia!

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    magaryt Dzięki i powodzenia!

    PS. Dostałem wycenę na instalację fotowoltaiczną 9,9 kW na panelach 395 W i mikrofalownikach za 45k brutto na gotowo. To taka pierwsza oferta bo chciałem się tylko rozeznać. Wiadomo natomiast jakich kosztów należy się spodziewac.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    magaryt Dzięki i powodzenia!

    PS. Dostałem wycenę na instalację fotowoltaiczną 9,9 kW na panelach 395 W i mikrofalownikach za 45k brutto na gotowo. To taka pierwsza oferta bo chciałem się tylko rozeznać. Wiadomo natomiast jakich kosztów należy się spodziewac.
    Od razu chcesz ładować panele czy poczekasz na zużycie i wedle niego dobierzesz instalację?

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    DITMAG – Na dzień dzisiejszy myślę, że od razu wrzucę 9,9 kW i nie będę czekał na zużycie. Taka ilość paneli na połaci południowo-wschodniej (mniej wydajnie niż na południe) ma rzekomo wyprodukować 9633 kWh jeśli dobrze pamiętam. Jeśli instalacja produkowałaby 9500 kWh rocznie to wykorzystując na bieżąco 30% wyprodukowanej energii będę na zero jeśli chodzi o CO+CWU. Wiadomo, pewnie część pójdzie na prąd bytowy i trochę braknie na ogrzewanie, natomiast gdyby wszystko poszło na CO+CWU i z tego 30% na bierząco a 70% pobrane z sieci to miałbym rachunek 0 zł (+ opłaty stałe). Koniec końców lepiej żeby zużycie bieżące było jak największe i nie ważne czy na prąd bytowy czy na ogrzewanie bo to i tak płaci się jedną kwotę za prąd.

    Usytuowanie domu względem południa nie jest niestety idealne i względem wschód-zachód też nie bo będzie -40 stopni od południa, zatem będą połacie południowy-wschód i północny-zachód, a północ to wiadomo, że lipa. Dlatego raczej wszystkie panele będą na jednej połaci.
    Ostatnio edytowane przez tomkowz ; 30-05-2020 o 20:31

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Jestem po spotkaniu z architektem. Przejrzałem cały projekt, podpisałem co miałem podpisać i projekt wczoraj trafił do starostwa. Teraz pozostaje czekać na pozwolenie

    Sam projekt w porównaniu do innych, które kiedyś miałem okazję oglądać wygląda na mega prosty i jest tam dosyć mało rozkładanych stron co mnie na początku zdziwiło, ale myślę, że to właśnie spowodowane płytą fundamentową (prosty schemat zbrojenia, mała liczba osi budynku), małą ilością słupów (tylko 4) i podciągów oraz prostą konstrukcją stropu i całego domu.

    Zatem jakoś za 2 miesiące z hakiem powstanie dziennik budowy. Pozdrawiam!

  9. #129

    Domyślnie

    Jakie masz zbrojenie w płycie?

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    L.mArK – każda płyta wygląda inaczej bo różne warunki gruntowe, ale w moim przypadku jest to 25 cm betonu B25 i zbrojenie fi 10 po całości, z tym, że nie pamiętam o jakim oczku, a zdjęcia nie zrobiłem.

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Po 30 dniach od złożenia wniosku, w zeszły piątek uzyskaliśmy pozwolenie na budowę!

    Czekamy jeszcze na decyzję z WUOZ odnośnie strefy konserwatorskiej oraz będę musiał zgłosić wniosek o zamiarze rozpoczęcia budowy do starostwa i z tego co pamietam to odebrać dziennik budowy. W przyszłym miesiącu będziemy nabierać rozpędu. W tym tygodniu studiowanie projektu budowlanego.

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Masz już wykonawcę zaklepanego? Chciałbyś zrobić SSZ przed zimą?

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    ololek – Nie mam zaklepanego wykonawcy. W planach na ten rok mam wykonanie płyty fundamentowej. Jak to się uda zrobić w tym roku to będzie ogromny sukces.

  14. #134

    Domyślnie

    właśnie szukam ekipy jakies 75% z tych z którymi rozmawiam ma terminy w tym roku raczej nie powinno być to problemem

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    ololek – Nie mam zaklepanego wykonawcy. W planach na ten rok mam wykonanie płyty fundamentowej. Jak to się uda zrobić w tym roku to będzie ogromny sukces.
    Jeden wykonawca płyty mnie uczulił, że bezpiecznie jest przed zimą dociążyć płytę przed parciem gruntu i i zabezpieczyć termicznie i przed wodą.
    Czy można wrzucić palety z materiałem na wierch płyty, położyć na to plandekę i czekać z murarzami do wiosny? Można zapytać konstruktora w sumie o takie składowanie palet na płycie zimą.

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    właśnie szukam ekipy jakies 75% z tych z którymi rozmawiam ma terminy w tym roku raczej nie powinno być to problemem
    Racja, mam 3 wykonawców co spokojnie zrobią płytę we wrześniu.

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    W przypadku ławy fundamentowej niczym się nie zapiera jej żeby grunt jej nie wyparł, a przecież płyta ma nieporównywalnie większą masę. U mnie będzie 43 m3 B25, to jest prawie 100 ton betonu. No, ale jak będę na tym etapie to dopytam kierownika budowy czy trzeba jakoś zabezpieczyć płytę specjalnie bo się nie znam.

    Co masz na myśli pisząc zabezpieczyć termicznie? Płyta już jest zabezpieczona termicznie od dołu, a od góry to nie ma znaczenia tak mi się wydaje. Można przykryć od góry folią by się nie lało po niej, ale w trakcie budowy i tak się na to nie zaradzi i często pada zarówno na płytę jak i na przygotowaną podłogę na gruncie w przypadku tradycyjnych fundamentów.

  17. #137

    Domyślnie

    teoretycznie moze sie dostac woda między burte a beton.

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    W sumie racja. Zatem przesłonięcie płyty folią, a przynajmniej strefy przy burcie powinno zabezpieczyć ten obszar przed przemakaniem. Chociaż... w płycie jest przecież folia wywijana na burty (folia pod zbrojeniem wywijana za burty), to powinno chyba dać odpowiednie zabezpieczenie, oczywiście zapewniając, że folia nie jest zniszczona i dziurawa.

  19. #139

    Domyślnie

    nie wiem czy warto sie tym az tak przejmować no ale cóż ... takie ryzyko to masz przez większość budowy dopóki nie zrobisz elewacji. Ja szukam własnie ekipy, mega problem z prądem, a ekipy rozstrzał o 50% za robotę. Tego kryzysu to jakos nigdzie nie widac

  20. #140
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że jak postawisz SSO na tej płycie to woda się tam leje z każdej strony. Nie wiem czy jest sens...

    Co do wyporu, to chyba to nie ma sensu, jak ma wysadzić to wysadzi razem z domem. Ale generalnie dąży się do tego by grunt był niewysadzinowy. Odpowedni piasek i zagęszczanie, do tego opaska z izolacji.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony