dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Duży problem z aranżacją przedpokoju

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

    Nie znalazłem podobnego wątku więc piszę tu - mam nadzieję, że dobry dział. Remontuję dosyć wiekowe mieszkanie, w ścianie przedpokoju jest duża wnęka na liczniki: prądu i gazu. Liczniki i wnęka tam zostaną bo muszą. Chciałbym je jakoś ukryć. W chwili obecnej są tam stare i mocno szpetne drzwiczki. Myślałem, żeby usunąć te drzwiczki a wnękę zakryć robionym na wymiar wieszakiem na ubrania, ale może być problem z tymi rurami gazowymi. W związku z tym zwracam się z wielką prośbą o porady i pomysły jak rozwiązać ten problem żeby to jako tako wyglądało. W załączeniu zdjęcia poglądowe. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu3.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	437198   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	437199   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	437200  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a nie mozna po prostu zrobić estetyczniejszych drzwiczek?

  3. #3

    Domyślnie

    wszyscy fachowcy od wykończeniówki, którzy to oglądali kręcili głową, że oni takich rzeczy nie robią, w żadnym sklepie też się raczej takich drzwiczek nie kupi, stąd tez mój post na forum i prośba o pomoc, bo ta kwestia powoli spędza mi sen z powiek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej to jest robota dla stolarza.

  5. #5

    Domyślnie

    ok, dziękuje za podpowiedź- popytam po stolarzach. Niemniej jednak gdyby ktoś miał inne pomysły jak to zaaranżować to również będę wdzięczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam inny pomysł- ale nie wiem czy w tym mieszkaniu odpowiedni-lustro, otwierane jako klapę na lewo, po otwarciu lustra masz liczniki.Albo obraz albo inny ozdobnik co można otworzyć i zakryć. Jak drzwiczki to będzie wiadomo, że coś za drzwiczkami jest, a za lustrem, obrazem to już niekoniecznie.

  7. #7

    Domyślnie

    dziękuję za podpowiedź, też właśnie myślałem, żeby zrobić taki ruchomy wieszak na ubrania w tym miejscu, lustro też może być ale problemem pozostają te rury gazowe u góry co wchodzą do tej skrzynki. To może być z technicznego punktu widzenia problem

  8. #8

    Domyślnie

    Ja chyba też zastanowiłabym się nad stolarzem

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jeśli widoczne na zdjęciu rurki są gazowe, to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie powinny być zabudowywane zabudową stałą. Można myśleć o zabudowie lekkiej, ale przepisy w tej kwestii nie mówią jasno co to oznacza i w razie kontroli trzeba się liczyć z koniecznością rozbiórki zabudowy.
    Cytując prawo budowlane:
    㤠165.

    1. Rozwiązania techniczne instalacji gazowej powinny umożliwiać samokompensację wydłużeń cieplnych oraz eliminować ewentualne odkształcenia instalacji, wywołane deformacją lub osiadaniem budynku.

    2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.

    3. Przewody gazowe z rur stalowych, po wykonaniu próby szczelności, powinny być zabezpieczone przed korozją.”
    Można je natomiast oczyścić ze starych powłok i pomalować SUPERMAL® Emalią chlorokauczukową, która poprawi ich wygląd i jednocześnie zabezpieczy rury przed korozją. Samą skrzynkę można zabudować należy jednak pamiętać by zapewnić dostęp do znajdujących się w niej liczników.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony