dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Proszę o poradę - uszczelnienie połączeń blachy

    Witam, chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych. Mam dom który jest pokryty dośc grubą blachą falistą z dużym spadkiem. Jednak na 1/4 budynku, gdzie mam dobudowany ganek, spadek już nie jest zbyt ostry. Do tej pory nie było podczas deszczu przecieków, po za małymi w miejscach wkrętów. Chciałem docieplić poddasze wełną, jednak wczesniej postanowiłem sprawdzić szczelność. Niestety woda puszczona w miejscu gdzie zachodzą na siebie fale, przy dużym natezeniu z wężą podciekała minimalnie. Dodam, że niestety blach jest ułożona tak, że zachodzi na siebie tylko pierwsza fala z każdego arkusza. Uszczelniliśmy połączenia masą asfaltową Izolbet DP i zamalowalismy farbą. Problem ustał, po za jednym miejscem gdzie być moze nie jest zbyt dokładnie uszczelnione. I tutaj moje pytanie, czy masa asfaltowa mogła być uzyta do połaczeń blachy? Do tej pory nie było przecieków, aczkolwiek bałem sie , że przy oberwaniu chmury, woda podcieknie, a niestety folię paroprzepuszczalną musze dać od spodu. Prosze o opinię.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak nie ma krycia wstępnego to jest źle wykonany dach. Tu żadne masy nic nie pomogą. Blacha pracuje. Dawanie folii od spodu to nieporozumienie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony