dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Tragedia po malowaniu

    Tynk CW>Atlas UNIGRUNT>gładź FRANSPOL>Atlas UNIGRUNT>Farba gruntująca GREINPLAST>Farba docelowa TIKKURILA

    Jak poświeciłem latarką recę mi opadły, co może być przyczyną takiej kaszki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1113.jpg
Wyświetleń:	866
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	437240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1118.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	437239Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1123.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	437241

  2. #2

    Domyślnie

    Cóż przyczyny mogą być różne. Być może źle odpylenie powierzchni, być może niepotrzebne i nieumiejetne gruntowanie unigruntem tuż przed malowaniem farbą gruntującą. Farba gruntująca jest po to aby jej użyć a nie unigruntu. Druga sprawa to nie można zostawić zapylonej ściany po szflifowaniu i jechać z malowaniem.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mnie to wygląda na nierówne ułożenie gładzi, brak jednolitego zatarcia stąd smugi po narzędziu do jej układania.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest najpewniej nieodpowiednie nałożenie gładzi i jej niedokładne szlifowanie. Ile warstw gładzi zostało nałożonych na ścianę? Rozwiązaniem jest przetarcie powierzchni papierem ściernym, odpylenie, ponowne gruntowanie oraz nałożenie co najmniej dwóch nowych warstw wykończeniowych. Podczas nakładania gładzi i szlifowania warto zastosować światło boczne, np. z lampy halogenowej.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie wygląda podobnie, ale tylko tam gdzie malowane na biało farbą do sufitów Duluxa. Powiedzmy mam pokój, 4 ściany, tynk CW > Uni Grunt Atlas > 2xGladź franspol > Uni Grunt > malowanie, ściany gładkie, odpylone.. tam gdzie malowane było Śnieżką o szarym odcieniu jest ok, równiutko, ale na ścianie która była malowana na biało, właśnie tym Duluxem, efekt taki sam jak u ciebie. Tak samo mam z sufitami. Nie wiem czemu, ale skoro farba lateksowa wygląda ok, a akrylowa nie, to widocznie ta akrylowa wymaga innej powierzchni..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał martabartosz Zobacz post
    Tynk CW>Atlas UNIGRUNT>gładź FRANSPOL>Atlas UNIGRUNT>Farba gruntująca GREINPLAST>Farba docelowa TIKKURILA

    Jak poświeciłem latarką recę mi opadły, co może być przyczyną takiej kaszki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1113.jpg
Wyświetleń:	866
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	437240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1118.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	437239Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1123.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	437241
    Bez sensu ten unigrunt wszędzie dajecie. On przecież tworzy całkowicie nieprzepuszczalną powłokę. Robicie sobie z chałupy konserwę!

    Ja mając na Porothermie tynki CW, nie dałem nawet grama unigruntu. Pod tynk też tylko obrzutka. Pod farbę Magnat Creative, tylko biała farba gruntującą Śnieżka. Wszystko się trzyma mocno, jest równe i wygląda dobrze.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał martabartosz Zobacz post
    Tynk CW>Atlas UNIGRUNT>gładź FRANSPOL>Atlas UNIGRUNT>Farba gruntująca GREINPLAST>Farba docelowa TIKKURILA

    Jak poświeciłem latarką recę mi opadły, co może być przyczyną takiej kaszki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1113.jpg
Wyświetleń:	866
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	437240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1118.jpg
Wyświetleń:	645
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	437239Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1123.jpg
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	437241
    Tragiczne położenie gładzi i to nie tylko tam gdzie zaznaczone. Mam nadzieję, że za to nie płaciłeś.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał mstzmn1 Zobacz post
    U mnie wygląda podobnie, ale tylko tam gdzie malowane na biało farbą do sufitów Duluxa. Powiedzmy mam pokój, 4 ściany, tynk CW > Uni Grunt Atlas > 2xGladź franspol > Uni Grunt > malowanie, ściany gładkie, odpylone.. tam gdzie malowane było Śnieżką o szarym odcieniu jest ok, równiutko, ale na ścianie która była malowana na biało, właśnie tym Duluxem, efekt taki sam jak u ciebie. Tak samo mam z sufitami. Nie wiem czemu, ale skoro farba lateksowa wygląda ok, a akrylowa nie, to widocznie ta akrylowa wymaga innej powierzchni..
    O ile do Beckersa, Tikkuruli, Śnieżki, Magnata czy Dekoralu stosuję FARBĘ GRUNTUJĄCĄ Śnieżki, to do Duluxa tylko ich farbę podkładową. Kiedyś mi się Śnieżka z Duluxem pogryzła i od tamtej pory nie eksperymentuję.
    Jak pisze donvitobandito - również nie daję gruntu na nowe tynki, tylko farbę gruntującą. Gęstymi gruntami można sobie tylko szkód narobić, robiąc trudne do zamalowania zacieki,szczegolnie na wcześniej malowanych ścianach. Jak się ktoś upiera, to te rzadsze polecam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony