dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Panasonic Aquarea 5Kw możliwy problem

    Może ktoś używa jednostki 5 kW, a może te same problemy występują również w większych jednostkach ?
    Czasami po przygotowaniu ciepłej wody pompa nie chce uruchomić ogrzewania podłogowego, nawet warunki Thermo ON są spełnione.
    Przykład:



    Te same warunki po prostu bez wcześniejszego przygotowania ciepłej wody
    Przykład:


  2. #2

    Domyślnie

    A jaka masz zadana temp.te target 25st?
    i jaka delte.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A jaka masz zadana temp.te target 25st?
    i jaka delte.
    Wartość docelowa jest zgodna z krzywą, delta wynosi 5 ° C dla operacji grzania. Delta nie ma tu żadnego związku.

  4. #4

    Domyślnie

    No ale jaka masz zadana 25st? Ja nie wiem jaka masz krzywa pytam jaka masz zadana.
    I jeszcze jak nie grzejesz cwu pompa grzeje np.na zadanej 25st to kiedy Ci wylacza grzanie przy jakiej temp.powrotu i przy jakiej ponownie zalacza pompe

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No ale jaka masz zadana 25st? Ja nie wiem jaka masz krzywa pytam jaka masz zadana.
    I jeszcze jak nie grzejesz cwu pompa grzeje np.na zadanej 25st to kiedy Ci wylacza grzanie przy jakiej temp.powrotu i przy jakiej ponownie zalacza pompe

    Cel jest obliczany na podstawie krzywej grzewczej.

    Thermo On powinno być, gdy wylot - <3C cel
    Thermo Off powinno być, gdy wylot> 2C cel

    Problem pojawia się dopiero po przygotowaniu ciepłej wody, gdy pompa wyłączy się termicznie
    Ostatnio edytowane przez Vaikis_ ; 20-11-2019 o 21:22

  6. #6

    Domyślnie

    No a za kazdym razem gdy grzeje cwu masz ten problem czy tylko jesli wedlug krzywej akurat masz 25 na zasilaniu.
    Moze to byc spowodowane tym ze na cwu grzeje np.50st i potem jak skonczy i przemieli wode w c.o to lekko podniesie jej temp.np.o 0,25st(bo chyba taka jest rozdzielczosc na cieplomierzu) i to powoduje ze mimo ze juz powinna wystartowac to jeszcze stoi i dopiero np.za 30 min wystartuje
    Sprobuj podniesc krzywa tylko o 1st i zobacz czy sytuacja sie bedzie powtarzac.
    U mnie pompa po grzaniu cwu staje mieli woda i rusza na c.o a dzisiaj tu na forum dowiedzialem sie że u innych(moze nie u wszystkich)plynnie przechodzi z cwu na c.o bez zatrzymywania sprezarki a u Ciebie tez zatrzymuje

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No a za kazdym razem gdy grzeje cwu masz ten problem czy tylko jesli wedlug krzywej akurat masz 25 na zasilaniu.
    Moze to byc spowodowane tym ze na cwu grzeje np.50st i potem jak skonczy i przemieli wode w c.o to lekko podniesie jej temp.np.o 0,25st(bo chyba taka jest rozdzielczosc na cieplomierzu) i to powoduje ze mimo ze juz powinna wystartowac to jeszcze stoi i dopiero np.za 30 min wystartuje
    Sprobuj podniesc krzywa tylko o 1st i zobacz czy sytuacja sie bedzie powtarzac.
    U mnie pompa po grzaniu cwu staje mieli woda i rusza na c.o a dzisiaj tu na forum dowiedzialem sie że u innych(moze nie u wszystkich)plynnie przechodzi z cwu na c.o bez zatrzymywania sprezarki a u Ciebie tez zatrzymuje
    W ogóle nie ma to nic wspólnego z krzywą grzewczą. Wydaje się, że jest to spowodowane zmianami w działaniu, takimi jak przejście ze zbiornika na podłogę lub ręczne wyłączenie / włączenie pompy.

    Wczoraj podczas aktywnego ogrzewania podłogowego wyłączyłem / załączyłem pompę ciepła. W rezultacie ogrzewanie nadal nie jest aktywne, nawet docelowy 26 ° C i wylot 22 ° C

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony