dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Despero003@wp.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Stęszew
    Kod pocztowy
    62-060
    Posty
    7

    Domyślnie Pozwolenie na budowę A dojazd do działki

    Witam zwracam się z prośbą do was o poradę .
    Zamierzam postawić dom jednorodzinny na własnej działce, w tym celu załatwiłem wszystkie potrzebne dokumenty typu wz plan zagospodarowania działki, zgodę na zjazd z drogi głównej i co się okazuje że starostwo twierdzi że ta droga jest dla nich za wąską. Ma ona nazwę na nią zostało wydane zezwolenie na zjazd . Przy tej ulicy stoi ok 20 domów w ostatnim czasie sąsiad dostał bez problemu pozwolenie 3 działki dalej. To pytanie o co im chodzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Musisz sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego być może gmina zmieniła, lub zatwierdziła minimalną szerokość tej drogi na 5 m i stąd obecnie pozwolenia nie będą wydawane dopóki ta droga takiej szerokości mieć nie będzie, być może chodzi o odsprzedanie pasa twojej działki na poszerzenie tej drogi (to jedyny sposób na zmuszenie Cie do podjęcia działań).
    Bez wizyty w urzędzie nic nie zrobisz, na forum też nie dostaniesz na to 100% odpowiedzi.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Despero003@wp.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Stęszew
    Kod pocztowy
    62-060
    Posty
    7

    Domyślnie

    Gmina nic nie zmieniła bo na ten teren nie ma mpzt tylko wydała warunki zabudowy . Ta droga od lat ma ok 4 m szerokości gdzie jeszcze raz napiszę w urzędzie pani od spraw budowlanych sama się zdziwiła że w krótkim odstępie czasu wydawane są dwie różne decyzje

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jej zdziwienie nie wpłynie na Twoje pozwolenie. Zmieniły się warunki(wprowadza je nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, którą minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał 14 listopada 2017 r. (DzU z 2017, poz. 2285). i może ktoś się doczytał - dlatego takie, a nie inne stanowisko gminy. Jeszcze raz napiszę - musisz udać się do urzędnika który tą decyzję zakwestionował - jego zapytaj dlaczego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Despero003@wp.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Stęszew
    Kod pocztowy
    62-060
    Posty
    7

    Domyślnie

    Decyzję wydało starostwo powiatowe A w odpowiedzi dostałem: taka była decyzja pani kierownik jaka jest ostateczna szerokość drogi? To jest normalnie śmieszne ulica na której domy stoją kupę lat nagle jest za wąską i dla nich ona nie jest droga dojazdowa

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Despero003@wp.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Stęszew
    Kod pocztowy
    62-060
    Posty
    7

    Domyślnie

    Można jakoś się jeszcze od tego odwołać ?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Można, lecz w skutecznośc wątpię na 100%. Prawo obowiązuje od dnia ... , więc data wydania decyzji zamyka sprawę. Chyba że używasz innego kalendarza. Bo jeśli rewolucja październikowa była w listopadzie ...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do kolegium odwoławczego.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Despero003@wp.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Stęszew
    Kod pocztowy
    62-060
    Posty
    7

    Domyślnie

    A jaka treść napisać do tego kolegium bo pewnie do czegoś się trzeba odnieść

  10. #10

    Domyślnie

    Do wydanych wcześniej pozwoleń

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    [email protected]
    trochę tego nie rozumiem. Jeśli dostałeś WZ to znaczy, że działka ma dostęp do drogi publicznej, inaczej Decyzja o WZ nie byłaby wydana !
    - na tą chwilę ( przed wydaniem PnB ) można wystąpić do Urzędu o odstępstwo od przepisów budowlanych ( szerokość dojścia i dojazdu do działki ) powołując się właśnie na WZ !
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kkrzysztof79

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    2

    Domyślnie Zbyt wąska droga dojazdowa.

    Witam.

    Mam problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę ponieważ w Starostwie Powiatowym w Mikołowie Pani naczelnik stwierdziła, że droga dojazdowa ( wg ich map ma 3m, rzeczywista szerokość 3,5m) do działki jest za wąska. Nadmieniam, że wcześniej wydali dwie decyzje pozytywne (sąsiedzi przy tej samej drodze) tj. 2016r oraz Maj 2019r.. Na tym terenie obowiązują warunki zabudowy i je otrzymałem ( gmina Orzesze, przy ul. Żorskiej 34).
    Odwołałem się do Wojewody śląskiego, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi, ale w rozmowie z panią która prowadzi moją sprawę wiem, ze oni mi też nie wydadzą decyzji i odeślą do Starostwa.
    Co mam teraz robić i czy mam jakieś szanse na otrzymanie decyzji pozwolenie na budowę?
    Proszę o pomoc.

    Dziękuję za pomoc.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    taaa - w Urzędzie w Mikołowie są baaardzo czuli na zapewnienie prawidłowego dojazdu / dojścia do działki. Rzeczywistość jest mniejsza od wymaganej szerokości 5m dojazdu i dojścia do działki budowlanej. Są dwie możliwości :
    1. ) służebność przejazdu i przechodu przez działki sąsiednie z zapewnieniem odpowiedniej szerokości ciągu pieszo jezdnego lub
    2. ) odstępstwo od przepisów budowlanych
    sugerowałbym to drugie - wystąpienie o odstępstwo
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kkrzysztof79

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    2

    Domyślnie

    Służebność (dojścia) jest nie możliwa (dom który ma ponad 50 lat i ludzie mają już rozpoczęte budowy, a muszą być zachowane odległości od granicy do budynku.
    Rozumiem, że jak przyjdzie pismo od Wojewody to mam napisać odstępstwo od przepisów techniczno - budowlanych?
    Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Mianowicie skoro dwóch już ma to dlaczego nagle zmienili zdanie, bo co doszkolili z województwa? Przecież to jest jawne złamanie przepisu art. 7 i 8 k.p.a.

    Dziękuję za szybką odpowiedz i podpowiedz.

    Nadal martwię się tym, że kupiłem drogą działkę rekreacyjną.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    to nie Ty piszesz "odstępstwo" , tylko Urząd na podstawie Twojego wniosku o odstępstwo od przepisów budowlanych, który może być rozpatrzony pozytywnie lub negatywnie. Co do "skoro dwóch już ma" ... to kompletnie nie ma znaczenia ! Prawo w Polsce nie jest oparte na precedensach, w jednej, zdawałoby się identycznej sprawie Sąd może orzec tak, a inny Sąd tak. Skąd wiesz, że przed otrzymaniem PNB dla nowej zabudowy sąsiedniej, nie było odstępstw w zakresie drogi dojazdowej ?, a może te działki spełniają wymogi Warunków Technicznych, a Twoja działka zlokalizowana w innym miejscu, w innych uwarunkowaniach - nie spełnia. W zasadzie przy / przed zakupem działki, powinieneś być poinformowany, że działka jest obarczona wadą prawną i nie jest budowlaną z uwagi na brak dostępu do drogi publicznej.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 18-04-2020 o 12:26
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkrzysztof79 Zobacz post
    Witam.
    Nadmieniam, że wcześniej wydali dwie decyzje pozytywne (sąsiedzi przy tej samej drodze) tj. 2016r oraz Maj 2019r..
    Możesz zgłosić do PINB o kontrolę wydanych decyzji dla sąsiadów. Potem się odwoływać i zobaczyć jakimi argumentami posłużą się urzędnicy w uzasadnieniu wydanych decyzji.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony