Witam, moje pytanie dotyczy zmian w projekcie instalacji konkretnie wodnej. Deweloper w trakcie wykonywania prac naniósł zmiany na projekt instalacji i usytuował główna rurę z zaworem i wodomierzami zamiast w kuchni jak było oryginalnie w projekcie znalazła się ona w wiatrołapie zajmując cała ścianę. Nie dość ze zajmuje ona cała ścianę to znajduje się na wysokości 80cm i odstaje od ściany myśle ze ponad 20cm przez co umiejscowiona jest w świetle okna. Hydraulik tłumaczył to tak ze inaczej się nie dało. Rozumiem ze zgodnie z prawem budowlanym zmiana ta będzie zakwalifikowana jako nieistotna ale zastanawia mnie gdzie są granice takich zmian. To co teraz po zmianach projektowych mamy w wiatrolapie jest nie do zaakceptowania. Wszystkie ściany zabudowane są puszkami z elektryka, sterowaniem do ogrzewania podłogowego, owa nieszczęsna rura, sterowanie alarmem, puszka z alarmem oraz dzwonek. Jednym słowem nijak tego wiatrołapu nie da się zagospodarować i wyglada jak jakas szafa z całym arsenałem urządzeń do sterowania lodzia podwodna. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym się dowiedzieć czy może jednak są jakieś inne przepisy które regulują tego typu zmiany... czy tak można sobie zmieniać wedle własnego widzimisię.