dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zmiana położenia pralki

    Witam.
    Niedługo odbiorę mieszkanie od dewelopera w związku z czym planuję obecnie wykończenie mieszkania. Chciałbym przesunąć pralkę/suszarkę do korytarza. Nie znam się na tym kompletnie dlatego mam pytanie - czy można będzie w to miejsce pociągnąć wodę i odpływ? I jeżeli tak to z którego miejsca najlepiej?
    https://zapodaj.net/7e52e46e79c25.png.html
    (miejsce gdzie chciałbym przenieść pralkę zaznaczyłem czerwonym kolorem)

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ascaroz Zobacz post
    Witam.
    Niedługo odbiorę mieszkanie od dewelopera w związku z czym planuję obecnie wykończenie mieszkania. Chciałbym przesunąć pralkę/suszarkę do korytarza. Nie znam się na tym kompletnie dlatego mam pytanie - czy można będzie w to miejsce pociągnąć wodę i odpływ? I jeżeli tak to z którego miejsca najlepiej?
    https://zapodaj.net/7e52e46e79c25.png.html
    (miejsce gdzie chciałbym przenieść pralkę zaznaczyłem czerwonym kolorem)

    Pozdrawiam
    Daleko do tego zlewu tam nie ma. Sprawdź w instrukcji pralki co jest napisane względem maksymlanej odleglości węża do brudnej wody, bo to trudniejsze od wody czystej. Dokłądnie pomierz odległości i mo ze się okazać że nic nie trzeba podciągąć tylko podłączyć w okolicy zlewu. W handlu są dostępne przedłużki do węży brudnej wody.
    Jeśli masz upatrzony model to na 100% można ściągnąć do niego instrukcje. Wtedy będziesz miał pewność. Podciągnięcie pod samą pralkę wody jest względnie proste, bu mała średnica.
    Podciągnięcie kanalizacji ciut trudniejsze, bo taka rurka ma 32 albo 50mm. Ale spokojnie da się wszystko wykonać.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Daleko do tego zlewu tam nie ma. Sprawdź w instrukcji pralki co jest napisane względem maksymlanej odleglości węża do brudnej wody, bo to trudniejsze od wody czystej. Dokłądnie pomierz odległości i mo ze się okazać że nic nie trzeba podciągąć tylko podłączyć w okolicy zlewu. W handlu są dostępne przedłużki do węży brudnej wody.
    Jeśli masz upatrzony model to na 100% można ściągnąć do niego instrukcje. Wtedy będziesz miał pewność. Podciągnięcie pod samą pralkę wody jest względnie proste, bu mała średnica.
    Podciągnięcie kanalizacji ciut trudniejsze, bo taka rurka ma 32 albo 50mm. Ale spokojnie da się wszystko wykonać.
    Czyli podłączyć się w kuchni? A jak wygląda sprawa z przeciągnięciem rur przez ten "komin" gdzie jest wentylacja? Można przez to się przewiercać?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Do kuchni masz najbliżej. Węzę schowasz za szafkami. Może się okazać, że bez żadnych przeróbek. Podłączenie do łazinki to kuuuupa kucia, bo rury musisz schować w podłodze. Co bywa trudne ze względu na potrzebny spadek rury kanalizacyjnej.
    Absolutnie nie wolno niczego wkładać do kanałów wentylacyjnych, zmieniać ich przekroju.

  5. #5

    Domyślnie

    Tutaj wrzuciłem jeszcze jeden rysunek: https://zapodaj.net/23a2ce9f00ec2.png.html
    Na czerwono pralka, na zielono ten "komin". Jeżeli nie mogę przełożyć rur przez ten komin to chyba nie ma możliwości podłączenia się do łazienki?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ascaroz Zobacz post
    Tutaj wrzuciłem jeszcze jeden rysunek: https://zapodaj.net/23a2ce9f00ec2.png.html
    Na czerwono pralka, na zielono ten "komin". Jeżeli nie mogę przełożyć rur przez ten komin to chyba nie ma możliwości podłączenia się do łazienki?
    Myślałem że komin to ta rura zaznaczona jako Fi150. To jest pewnie cały szyb technicznym nie tylko wentylacja. Tu niestety nie potrfię pomóc, nie mając wiedzy co w tym szybie biegnie. I bez konsultacji z kierownikiem budowy/projektantem ciężko zgadywać niestety Pewnie warto to sprawdzić, być może biegną tamtędy także rury kanalizacyjne?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Myślałem że komin to ta rura zaznaczona jako Fi150. To jest pewnie cały szyb technicznym nie tylko wentylacja. Tu niestety nie potrfię pomóc, nie mając wiedzy co w tym szybie biegnie. I bez konsultacji z kierownikiem budowy/projektantem ciężko zgadywać niestety Pewnie warto to sprawdzić, być może biegną tamtędy także rury kanalizacyjne?
    Z tego co widzę w PDFie odznaczając warstwy, w tym zielonym prostokącie:
    - na dole (te rury oznaczone 1, 2) to są kominy
    - od góry rura "otwór dn150mm" oznaczona jest jako kanalizacja

    Pewnie napiszę do dewelopera z pytaniem chociaż nie wiem czy coś pomogą w tym temacie. Niestety jest to już etap na którym nie można wprowadzić swoich zmian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony