dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d4r0

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-686
    Posty
    25

    Domyślnie Osuszenie mocno zawilgoconego domu w budowie stojącego 10 lat

    Witam wszystkich serdecznie,
    Zastanawiam się poważnie nad zakupem sporego domu w budowie (około 250m2) z niemałym problemem. Budowa rozpoczęła się 12 lat temu i niedługo później została zawieszona z powodu kłopotów finansowych inwestora.
    Dom (a przynajmniej to co powstało - piwnica, parter i pół poddasza) nie został w ogóle zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi i tak sobie stoi ponad 10 lat. Efekty są widoczne na załączonych zdjęciach. Niektóre ściany są bardzo mocno zawilgocone, zagrzybiałe, porośnięte mchem. Dom jest w całości podpiwniczony - w piwnicy w wielu miejscach stoi woda nie wiadomo od jak dawna i jest widoczna kilkucentymetrowa warstwa, nazwał bym to, planktonu. Nie wiadomo jak ta woda się tam dostała, prawdopodobnie z ziemi przez ścianę, bo nie zauważyłem hydroizolacji (a niedaleko jest staw).
    Mam pytanie - czy istnieją obecnie sposoby na osuszenie/odgrzybienie takiego domu ? W jaki sposób się to robi i ile to kosztuje i trwa ?
    Czy może sprawa jest nie do odratowania i najlepiej jest to wyburzyć i postawić od nowa ?
    Dodam, że cena jest bardzo okazyjna (praktycznie cena działki +30% jej ceny), a okolica bardzo mi pasuje (10km od miasta). Dom jest w całości podpiwniczony co dla mnie jest również ogromnym plusem. Jako, że pozwolenie na budowę wygasło widział bym to ze strony formalnej tak - zakup -> ekspertyza -> projekt indywidualny -> kontynuacja budowy.

    Z góry dzięki za wszelkie sugestie, odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191120_135248.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	437294  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Te zielone elementy z pieczarkami , to raczej do rozbiórki. Gazobeton jest dobrym podłożem pod grzybki bo porowaty. Strop? Wieka tajemnica. Dokładna ekspertyza z odkopaniem fundamentów, czy jest izolacja, itp. Jak woda stoi (nie spływa) to może izolacja jest?
    Strzelam, że finalnie chyba tanio nie będzie.
    Obym się pomylił.

  3. #3

    Domyślnie

    To ja Ci odpowiem konkretnie- jeżeli przedstawiona nieruchomość jest tańsza od samej działki w tej okolicy, to mógłbyś się zastanawiać, przy czym ja i tak wybrałbym pustą działkę, przy małej różnicy cenowej.

    Jeżeli kosztuje tyle samo, lub więcej niż działka bez zabudowy, to nawet nie zawracaj sobie tym głowy! Tym bardziej, że jest to beton komórkowy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Piwnica z czego jest tzn ściany? Jak też z tego bloczka to bym odpuścil temat. Piszesz że to co widać to 30% ceny działki, czyli ile? Bo to co widzimy to nie wiem czy warte kilka tysięcy.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d4r0

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-686
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie chyba odpuszczę sobie temat bo raczej nic już się na tym nie wybuduje. Działka warta około 60 tys, to co na zdjęciach z działką do sprzedaży za 90 tys. Z tego co widać to piwnica wykonana jest z tego samego materiału co reszta. Pozdrawiam

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    "Budynek" do rozbiórki, należy doliczyć dodatkowo koszt rozbiórki.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony