dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Uważaj bo zaraz wszyscy się rzuca z zarzutami że to też błąd bo powinna być papa

    Ooo i o tym pisałem

    Sam o tym decydowałes czy może zaufales wykonawcy?

  2. #42

    Domyślnie

    Zaufałem wykonawcy, tak jak piszę nic się złego nie dzieje, mam nadzieje, że już tak zostanie. Tynki kładzione z rok temu.

  3. #43

    Domyślnie

    Ja też zaufałem wykonawcy. Mam fundamenty tradycyjne czyli ława i murowane z bloczka betonowego. Mój fachman w sumie ekipa budowlana z 25 letnim stażem położył mi na ławie pape 5,2mm a na ścianie fundamentowej 2,4 mm bo 5,2 zabrakło a akurat 2,4 była w składzie budowlanym i się sam zarządził. Oczywiście mnie o tym nie poinformował. dopatrzyłem sie jak już wieńce były na ścianach. Narazie jest dobrze a co będzie to się okaże....

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek07

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie sugestie, natomiast okazało się iż puścia złączka na przewodzie wodnym pod posadzka stąd taki problem i woda pod posadzka, teraz zostaje suszenie i naprawa

  5. #45

    Domyślnie

    to masz chłopie zagadkę rozwiązaną i oby się okazało że to tylko to... będziesz miał problem z głowy

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek07 Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie sugestie, natomiast okazało się iż puścia złączka na przewodzie wodnym pod posadzka stąd taki problem i woda pod posadzka, teraz zostaje suszenie i naprawa
    Swoją drogą nauczka dla potomnych - żadnych złączek w posadzce!
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek07 Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie sugestie, natomiast okazało się iż puścia złączka na przewodzie wodnym pod posadzka stąd taki problem i woda pod posadzka, teraz zostaje suszenie i naprawa
    teraz śpij i myśl ile takich złączek masz jeszcze w podłodze

    developerka

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Tyle teorii i wszystko na nic...

    Mój dom stoi na terenie gdzie woda gruntowa w 2011 była powyżej poziomu gruntu - teren był zalany na 20cm. Ja się podniosłem o 40cm i tylko dlatego nie miałem wody w domu, który postawiłem na płycie. Zrobiłem badanie geologiczne gruntu które w sumie nic mądrego nie powiedziało. Jestem lżejszy o 600zł, a wnioski które wysnuł geolog nie specjalnie różniły się od moich po wykopaniu dziury szpadlem na metr.

    Pod płytą mam folię 0,5mm. Na płycie żadnej papy, no ale pod ścianami jest folia. Także wypas... Ale dom stoi na górce żwiru na metr, za to żadnego drenażu itp. nie mam. No i żadnych problemów z wilgocią. Grzeję pompą, w domu ciepło, rachunki niskie.

    Mało tego, sąsiad wybudowany na tej samej wysokości, na fundamencie, bez papy na chudziaku, tylko folia pod podłogówką. Też nie ma wilgoci i nigdy nie miał (od 9 lat).

    A malowanie fundamentów jakimś czarnym mazidłem to już w ogóle jakiś mit. Totalny bezsens...
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał StolarzS Zobacz post
    Tyle teorii i wszystko na nic...
    To, ze czegoś nie widzisz u siebie a nawet u sąsiada nie znaczy, że to nie istnieje.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony