dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek07

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie Ściany wewnętrzne - odpadający tynk

    Witam

    Mam problem ze ścianami wewnętrznymi z których wybrzusza się tynk i odpada przy listwach przypodłogowych.
    Projekt domu to Murator znany wariant 2, c 114b,zamieszkały od początku roku 2018, ogrzewanie podłogowe.
    Po wprowadzeniu się do domu po kilku miesiącach, 03-04.2018 zaczął wybrzuszać się tynk przy ścianach wewnętrznych i listwy przypodłogowe z mdf naciągneły wody. Zerwałem je wszystkie, wysuszylem ściany, poszpachlowałem 08.2019 i pomalowałem na nowo ściany. Po jakimś czasie przykleiłem nowe listwy z PCV. Problem wynikł z niedosuszonych ścian (rozpoczęcie budowy pączątek 2017, zamieszkanie początek 2018.)
    Niestety ale ściany wewnetrzne po niespełna roku w niektórych miejscach znowu zaczeły się wybrzuszać.
    Teraz nie wiem co może być powodem, Proszę o pomoc i sugestie.
    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20190919_180640.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	437297Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20190919_175902.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	116,5 KB
ID:	437298Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20191111_103358.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	437299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20191111_103406.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	437300Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20190919_175841.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	437301

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek07 Zobacz post
    Witam

    Mam problem ze ścianami wewnętrznymi z których wybrzusza się tynk i odpada przy listwach przypodłogowych.
    Projekt domu to Murator znany wariant 2, c 114b,zamieszkały od początku roku 2018, ogrzewanie podłogowe.
    Po wprowadzeniu się do domu po kilku miesiącach, 03-04.2018 zaczął wybrzuszać się tynk przy ścianach wewnętrznych i listwy przypodłogowe z mdf naciągneły wody. Zerwałem je wszystkie, wysuszylem ściany, poszpachlowałem 08.2019 i pomalowałem na nowo ściany. Po jakimś czasie przykleiłem nowe listwy z PCV. Problem wynikł z niedosuszonych ścian (rozpoczęcie budowy pączątek 2017, zamieszkanie początek 2018.)
    Niestety ale ściany wewnetrzne po niespełna roku w niektórych miejscach znowu zaczeły się wybrzuszać.
    Teraz nie wiem co może być powodem, Proszę o pomoc i sugestie.
    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20190919_180640.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	437297Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20190919_175902.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	116,5 KB
ID:	437298Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20191111_103358.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	437299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20191111_103406.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	437300Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Copy of IMG_20190919_175841.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	437301
    Może coś z izolacją poziomą fundamentów?

    Masz płytę czy ławy? Nadzorowałeś proces izolacji fundamentów?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek07

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ławy, tam gdzie odpada tynk, ściana stoi na ławie.
    Izolacja była dawana pod mury i podczas wylewki, Mury są z gazobetonu.
    Najbardziej wychodzi to przy spiżarce przy kuchni, dokładnie dookoła. Spiżarka wewnątrz nie ma ogrzewania i ściany są ocieplone 2cm styropianem.
    Drugim miejscem też bardziej intensywnym są dwie ściany przy małej łazience, z której rzadko się korzysta.

  4. #4

    Domyślnie

    Ta "izolacja" to była folia czy papa termozgrzewalna? Jak folia, to moim zdaniem masz odpowiedź...

  5. #5

    Domyślnie

    W Niemczech folie jako izolacje stosuje się już od pewnie dobrych 20 lat i jeżeli jest wszystko Dobrze wykonane to nie ma problemu z wilgocią... Wiem bo jakieś 20 lat temu mój sąsiad stawiał dom i on pracuje sezonowo w niemeczech i już wtedy użył jako izolacji swojego domu foli i Jakoś ma spokój. Twierdzi że tam już od dawna się ją stosuje

    Stawialbym raczej na błędy wykonawcze lub może wilgoć technologiczna nie zdążyła wyjść z murów. Jednak to pytanie do ekspertów.

    Spokojnie w obecnych czasach i przy obecnie dostepnych technologiach izolacje pozioma można odtworzyć

    Na końcu dodam że jeżeli miałeś z wykonawcą domu podpisaną umowę to w sumie przez 5 lat odpowiada on za wady które ujawnia się w budynku, to samo tyczy się Kierownika budowy (przynajmniej tak mi się wydaje)
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 21-11-2019 o 19:42

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek07

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Gazobeton był układany na pape i później murowany, podłoga i boki były grubą folia, a przed wylewką boki ścian były odilozowane cienka pianka przez fachowców od wylewek

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Wilgoć. Sprawdź czy ewentualnie nie idą np niezaizolowane rury wodne w ścianie, za scianą nie ma jakiegoś odpływu liniowego, kabiny prysznicowej. Jezęli nie to wygląda na podciąganie wilgoci od spodu. Może rura od kanalizacji była nieszczelna? Jak by było to w rogach wewnętrznych stawiał bym jeszcze na brak wentylacji.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wg mnie:
    - Brak izolacji poziomej ścian działowych w tym ścian spiżarni nr 5
    Woda podciąga kapilarnie i tworzy się "grzyb" który widać na fotografiach destrukcyjnie niszczy tynk jak i materiał z którego ściana jest wykonana.
    Woda technologiczna w domu dobrze odizolowanym wyparowuje do 12 mc i w tym czasie pozostaje tylko wilgoć bytowa.

    Czy łatwo to naprawić - napiszę, że nie, krystalizacja poprzez aplikację żywicy do fundamentów niewiele da, gdyż zapewne ta ścianka działowa stoi na podmurówce, a nie ścianie fundamentowej.
    Każdy kolejny remont powierzchniowy to "pudrowanie pryszcza"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    CitiMatic zgadzam się z tobą w 100% że ,, Każdy kolejny remont powierzchniowy to "pudrowanie pryszcza"

    Ja bym chyba zlecił rozwiązanie problemu profesjonalnej firmie, oczywiście można próbować to naprawiać samemu poprzez nawiercanie ścian i wpuszczane tam np. Kremów iniekcyjnych. Jeżeli byś szukał profesjonalnej usługi lub porady to z doświadczenia radzę szukać w Sulęcinie. Jest tam jeden bardzo dobry według mnie fachowiec. Mozna go łatwo namierzyć poprzez wyszukiwarkę
    (i żeby nie było, nie robię nikomu reklamy tylko sam miałem podobny problem i po wielu poszukiwaniach ten wykonawca wydał mi się najbardziej rzetelny)
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 22-11-2019 o 09:57

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek07

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170519_103235 miejsca występowania.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	437405Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170912_190633 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	437406Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170913_183936 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	437407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170917_135916 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	437408Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191123_165510 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	437410

    Dziękuję bardzo za pomoc i sugestie.
    Znalazłem kilka zdjęć z budowy, zaznaczyłem również ściany których problem dotyczy.
    Za tą białą ścianą gdzie ściągnełem listwę jest kuchnia i zabudowane szafki bez wody itd.
    Ścianki działowe były położone na papę, nadatek zaprawy był zbity, póżniej położona folia aż do góry, więc nie bardzo wiem gdzie został popełniony błąd że dzieje się to w taki sposób.
    Ostatnio edytowane przez Arek07 ; 23-11-2019 o 22:23

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wygląda to dobrze, jeśli chodzi o zdjęcie i to co piszesz trudno jest znaleźć przyczynę. Pisałem bo wygląda to na podstawowy błąd, a wg zdjęcia nie. Chyba będziesz musiał skorzystać z usług firmy z kamerą termowizyjną. To pozwoli Ci zlokalizować miejsce, a może i przyczynę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12

    Domyślnie

    Z tego co widać na zdjęciach to również mam wrażenie że wszystko zostało zrobione poprawnie.

    A jak sytuacja z wodami gruntowymi na działce?
    Jak wysoko dom jest podniesiony względem gruntu?

  13. #13

    Domyślnie

    @Nervil18 @CityMatic

    Chłopaki, ale tak poważnie: naprawdę jesteście w stanie stwierdzić, na podstawie tych zdjęć, że wszystko zostało zrobione poprawnie? Bo ja nie byłbym w stanie postawić takiej tezy, dlatego pytam czym się kierujcie?

  14. #14

    Domyślnie

    Bo widzę wystającą izolacje poziomą (gdyby na zdjęciach jej nie było widać to byśmy już wiedzieli co odpowiada za wilgoć )...... Chyba że wykonawca użył podziurawionej papy termozgrzewalnej...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sugeruję się tym co piszesz i co widzę. Papa nawet podziurawiona jest szczelna bo otwory po gwoździach same się zamykają. Musiała by być dziura w formie braku kawałka papy. Może być jeszcze inna sprawa, ale przecież przeciek instalacji CO byłby widoczny po braku wody w układzie. Przemarzanie też nie wchodzi w grę, inna instalacja też więc kamera termowizyjna może pomóc. Takie jest moje zdanie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arek07

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191124_141329 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	437469Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191124_141340 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	437466Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191124_141402 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	437467Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191124_141424 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	437468
    Dzisiaj zbiłem posadzkę i dolna warstwa styropianu jest delikatnie mokra, pod folią również jest mokro
    Wody gruntowe są dość wysoko na tym terenie natomiast dom stoi powyżej gruntów kilka kilkanaście cm.
    Czy polecacie jakiegoś fachowca z okolic Trójmiasta (pomorze)?

  17. #17

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, że u siebie taką izolację połączyłem z izolacją poziomą na posadzce na chudziaku- czyli cały chudziak miałem obłożony papą, która to była zgrzana z tą, która wystawała spod ścian nośnych. I dopiero na to były układane kolejne warstwy posadzki.
    Nie da rady przecież połączyć szczelnie folii i papy termozgrzewalnej.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Chodzi mi o to, że u siebie taką izolację połączyłem z izolacją poziomą na posadzce na chudziaku- czyli cały chudziak miałem obłożony papą, która to była zgrzana z tą, która wystawała spod ścian nośnych. I dopiero na to były układane kolejne warstwy posadzki.
    Nie da rady przecież połączyć szczelnie folii i papy termozgrzewalnej.

    Dobrze piszesz donvitobandito, dopiero teraz widać co tak naprawdę dotyka folia!!!!ona jest ale nad papą i powyżej poziomu tynku - to karygodny błąd!
    Arek07 to jest przyczyna tego stanu rzeczy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19

    Domyślnie

    Panowie przecież większość osób kładzie pod ściany pape a na Chudziak folie i tego problemu niema, chyba u kolegi woda wnika w mury na zasadzie zalegania na Chudziaku

    Dzwon do tego Kolesia co ci wyżej polecałem , nie musisz się na niego decydować, wyślij mu zdjęcia i porozmawiaj o problemie a sam zdecydujesz co i jak akurat ta firma pracuje w całej Polsce
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 24-11-2019 o 21:58

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Panowie przecież większość osób kładzie pod ściany pape a na Chudziak folie i tego problemu niema, chyba u kolegi woda wnika w mury na zasadzie zalegania na Chudziaku

    Dzwon do tego Kolesia co ci wyżej polecałem , nie musisz się na niego decydować, wyślij mu zdjęcia i porozmawiaj o problemie a sam zdecydujesz co i jak akurat ta firma pracuje w całej Polsce
    Większość nie zawsze ma rację, a nawet często racji nie ma. To, że większość robi coś źle, nie znaczy, że tak mają robić wszyscy!

    Do autora wątku: jedynym miejscem gdzie powinieneś dzwonić, jest Twój wykonawca. Pamiętaj, że bez względu na to czy masz fakturę, spisaną umowę itp., to z tytułów błędów wykonawczych przysługują Ci roszczenia! Chociaż nie wiem, jak się umawialiście itp., więc na tym etapie nie mogę założyć, że to tylko jego wina. Tak czy owak powodzenia Kolego!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony