dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wybór pieca dwufunkcyjnego 4 modele do wyboru

    Dzień dobry,

    Zwracam się do użytkowników forum o pomoc w dokonaniu wyboru pieca dwufukcyjnego dla mieszkania na patrerze o pow. 45 metrów wraz z ogrzewaniem podłogowym .Ponizej zamieszczam dostępne modele jakie mam do wyboru.Serdecznie proszę o krótki argument odnośnie wyboru przez was,dlaczego akurat powinienem wybrać ten na tle konkurencji.Z góry dziękuje za aktywne wypowiedzi w tym temacie.


    W załączniku zamieszczam dostępne modele do wyboru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piece.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	437305   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deditrich.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	437306  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Piec nr 1 i nr 2 moc zaczyna się od 3 kW, dwa następne od wyższej, przy czym ostatni od 6,1 kW

    Więc w grę wchodzi nr 1 i nr 2. Pozostałe są za duże na Twoje potrzeby (45 m2).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @Grazz

    Nie przejmuj się, nie wpadaj w kompleksy. Niektórzy tak już mają - tz. mają wiedzę, ale umieją w pierwszej kolejności pouczać . Od razu widać, że są mądrzy...

    Pewnie nie wiedzą, że my nieprofesjonaliści korzystamy też z takich stron:

    https://kb.pl/porady/piece-gazowe-je...ry-wybrac_sht/

    Ja nie jestem już taki młody i nie jestem nawet hydraulikiem po zawodówce więc od czasu do czasu też zdarza mi się wypowiedzieć inaczej, niż trzeba.

    Dawniej, gdy jeszcze nie było internetu, a wiedzę czerpało się z książek lepszych, lub gorszych można było przeczytać, że produkty spalania mogą przekazywać ciepło bezpośrednio, jeśli umieści się w nim urządzenie do jednoczesnego wytwarzania i przekazywania ciepła (piec), lub pośrednio. W ostatnim wypodku ciepło spalania przekazuje się czynnikowigrzejnemu (parze, wodzie lub w powietrzu) w urządzeniu nie znajdującym się bezpośrednio w pomieszczeniu, zaś czynnik grzejny z kolei oddaje ciepło urządzeniu ogrzewanemu w pomieszczeniu.

    Te mądrości (niemądrości) znalazłem w książce do nauki dla uczniów kl. II i III technikum budowlanego z początku lat 70-tych ubiegłego wieku.
    Autorzy książki to pewnie dyletanci, bo tu i ówdzie używali określenia "piec" zamiast "kocioł". Choćby omawiając ogrzewanie powietrzem.

    Gdybyś w latach 60-tych ubiegłego wieku poszedł kupić urządzenie do grzania w domu i powiedział, że chcesz kupić piec centralnego ogrzewania, nie wyśmiali by cię, a doradzili co wybrać.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grazz Zobacz post
    Ponizej zamieszczam dostępne modele jakie mam do wyboru.Serdecznie proszę o krótki argument odnośnie wyboru przez was,dlaczego akurat powinienem wybrać ten na tle konkurencji.Z góry dziękuje za aktywne wypowiedzi w tym temacie.


    W załączniku zamieszczam dostępne modele do wyboru.
    serdecznie wyjaśnij dlaczego masz do wyboru akurat tylko te "piecyki" ?

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post

    Gdybyś w latach 60-tych ubiegłego wieku poszedł kupić urządzenie do grzania w domu i powiedział, że chcesz kupić piec centralnego ogrzewania, nie wyśmiali by cię, a doradzili co wybrać.
    dokładnie tak, i było to pwodem tego, że piecyk gazowy, powszechnie nazywany junkersem, był piecykiem, bo grzał i każde dziecko wiedziało, że to co grzeje, to piec, jednak piec do centralnego ogrzewania to było coś w co sypało się z szufli.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    dokładnie tak, i było to pwodem tego, że piecyk gazowy, powszechnie nazywany junkersem, był piecykiem, bo grzał i każde dziecko wiedziało, że to co grzeje, to piec, jednak piec do centralnego ogrzewania to było coś w co sypało się z szufli.
    Kilkadziesiąt lat temu powszechnie używało się powiedzenia "piec centralnego ogrzewania". Brzmi sensownie.
    Rozwijając to nawet można dopatrzeć się w tym logiki.
    - "piec centralnego ogrzewania" to takie urządzenie, które jest centralą w której produkuje się ciepło rozprowadzane do różnych pomieszczeń. Brzmi to logicznie, czego przykładem może być urządzenie wytwarzające ciepło o nazwie Camino:

    Do chwili obecnej używa się obu nazw:
    https://www.kotlycamino.pl/kociol-ze...mino-3-5-c-w-u

    Ci którzy wymyślili i forsują "na siłę" aktualną definicję kotła i pieca chyba zrobili to trochę bez "polotu", gdyż bardzo często jako przykład podają piec martenowski.

    To idiotyczny przykład - piec martenowski nie służy do ogrzewania pomieszczeń. Służy do otrzymania surówki. Może i hutnik, który go obsługuje nie marznie w zimie, ale w lecie ciepła z pieca raczej nie potrzebuje. Dobrze, że ktoś nie wpadł na pomysł "przeonaczyć" nazwę na kocioł, uzasadniając tym, że taka surówka po spuszczeniu z pieca może ogrzać kila hal. Jak wycieka lawa z wulkanu, też grzeje...

    Przyjrzyjmy się Junkersowi do c.o. W środku jest palnik gazowy, który ogrzewa wymiennik z przepływającą cieczą. Taki wymiennik jest tylko wymiennikiem. Owszem - możemy przyjąć, że całą "puszkę" nazwiemy kotłem. Ale nie jest grzechem powiedzieć, że ta puszka to piec centralnego ogrzewania.
    Optował bym za kotłem, ale nie koniecznie z przydomkiem "centralnego ogrzewania".

    Dawniej to kotły na osiedlach służyły do dostarczania ciepła z węgla, lub koksu i montowane były w kotłowniach osiedlowych. Palacz wrzucał wspomniane medium do kotła, a blokersi cieszyli się ciepłem (pod warunkiem, że palacz w danej chwili nie popijał cieczy z kolegami, lub nie spał).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony