dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ruchoma obudowa wanny

    Cześć,

    zmieniam wannę z narożnej na prostokątną i chcę zrobić obudowę zdejmowaną.
    Szerokość łazienki to 175cm, wanna ma długość*170x75 cm. Te 5 cm ekstra to będzie jakaś mini półeczka z profili prawdopodobnie, obudowa powinna kończyć się na równi z krawędzią wanny.
    Chciałabym nie robić okienka rewizyjnego, wolałabym, żeby cała obudowa była ruchoma, miała możliwość zdjęcia. Zastanawiam się jak zaprojektować takie rozwiązanie.
    Mysłałam o tym, aby obudowę zrobić z płyty gk i nie przykręcać jej do stelażu z profili, tylko "położyć" ją na nim i zasilikonować, ale obawiam się, że obudowa takiej wielkości może się nie utrzymać. Ewentualnie mogę zrobić ją z dwóch części - górne 35 cm przykręcone na stałe i dolne 15 cm "położone" i oklejone silikonem.
    Macie jakies doświadczenia/pomysły na taką obudowę?

  2. #2

    Domyślnie

    Obudowa wanny wraz z płytkami będzie sporo ważyła . Dlatego ja zrobiłem dół zabudowy , jej podstawę z osb i przymocowałem od spodu kółka meblowe . Całość daje się wysunąć .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Obudowa wanny wraz z płytkami będzie sporo ważyła . Dlatego ja zrobiłem dół zabudowy , jej podstawę z osb i przymocowałem od spodu kółka meblowe . Całość daje się wysunąć .
    Czy dobrze rozumiem, że masz całą obudowę z osb podzieloną na dwie częsci i górna jest przymocowana na stałe a dolna na kółkach wyjeżdża? Dolna, jak wnisokuję, jest oklejona silikonem na około?

  4. #4

    Domyślnie

    Wanna + półka z jednego boku to część stała . Zabudowa wanny w części pionowej stanowi drugą część i jest ona na kółkach . Silikony tak , ale należy zostawić szczelinę wentylacyjną .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony