dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie starej ściany murowanej

    Hej,

    Mam takie dosyć typowe-nietypowe zagadnienie, mianowicie chciałbym urządzić ciemnię fotograficzną w kotłowni domu - w piwnicy. Pomieszczenie mniej więcej 6 m kw. Problem polega na tym, że ściany pomieszczenia są z odsłoniętego muru. Mur jest dosyć stary, bo z lat 30tych i razem z zaprawą dosyć intensywnie pylą - efekt jest taki, że jak się przejedzie ręką po ścianie, to spod ręki wypada całkiem sporo pyłu i kurzu. Nie jest to zjawisko porządane w przypadku prac przy fotografii i rzecz jasna, chciałbym jakoś się z tym zmierzyć, zanim zainstaluję sprzęt. Jak mogę sobie z tym poradzić najprościej i najefektywniej. Myślałem z jednej strony, aby pokryć całą ścianę płytą kartonowo gipsową, ale z tym jest trochę zabawy niestety, alternatywnie myślałem o gruncie albo lakierze bezbarwnym położonym na cegły.

    Bardzo proszę budowlańców i fachowców o poradę!

    pozdrawiam

    Kal800

  2. #2

    Domyślnie

    Odkurz ta ścianę ile się da, potem pomaluj dobrym gruntem, a potem możesz jeszcze normalna farbą, chyba że ściany ciągną wilgoć.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandw Zobacz post
    Odkurz ta ścianę ile się da, potem pomaluj dobrym gruntem, a potem możesz jeszcze normalna farbą, chyba że ściany ciągną wilgoć.
    Wilgoci chyba nie ma - chociaż jest w jednym miejscu ciemniejsza plama, ale organoleptycznie wilgoci nie czuć w tym miejscu, może kiedyś to złapało wilgoć i zostało. Chyba najszybciej będzie natryskowo. Jak uważacie?

    K

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony