dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bizarr1

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    10

    Domyślnie DeDietrich MCR 24s

    Witam potrzebuję pomocy w sprawie doboru rur. Kupiłem dom, dom jest ocieplony, kocioł z tego co wiem jest dobrym kotłem,, ale samo CO, a właściwie rury nie są odpowiednie przez co, z tego co już zdołałem ustalić poprzez zbyt dużą ilość wody w układzie piec dość dużo pali gazu. Posiadam kocioł DeDietrich MCR 24s i przymierzam się również do wymiany rur które są żeliwne i tutaj pytanie bo w instrukcji tego kotła nie mogłem nic znaleźć jakie powinny być stosowane rury w sensie przekroju zasilająca oraz powrót i Jakiej grubości piony bo doprowadzające do kaloryferów mam zdaje się osiemnastki oczywiście cienkie miedziane. Przymierzam się do wymiany na plastikowe. Proszę o wszelkie sugestie.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Wymiana rur nic nie pomoże. To, że jest więcej wody w obiegu niczemu nie przeszkadza i nie powoduje strat. Gdzie by się miała podziewać energia, która jest przekazywana do wody jak nie tylko do ogrzania domu. Występuje tylko duża inercja co nieraz jest plusem, ponieważ nie występuje częste załączanie i wyłączanie kotła.
    Ponadto wymiana rur na plastikowe nie jest dobrym pomysłem. Nie wiem czy dobrze się wyrażę, ale dyfuzja tlenu do wody obiegowej, występująca przy plastiku, jest szkodliwa.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bizarr1

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie i z tego co widzę fachową odpowiedź ale jako laik Mam pytanie Bo jeśli załóżmy mam w czajniku litr wody a mam 5 l wody to rzeczą oczywistą chyba jest że ten litr wody powiedzmy do temperatury 40 stopni podgrzeje się szybciej niż te 5 litrów więc zastanawiam się czy ilość wody aby nie ma tutaj znaczenia powtarzam nie próbuje kwestionować odpowiedzi tylko na tak zwany chłopski rozum się zastanowić natomiast Zdziwiony jestem że przy plastikowych rurach tych oczywiście chyba to jest aluminium w środku Które tak się że tak powiem wyginają nie wiem jak ona fachowo się nazywają Stąd moje określenie plastikowe jak wspomniałem nie miałem pojęcia że przez coś takiego dostaje się tlen do środka czy vat-em lepszym rozwiązaniem będzie ocieplenie stropu bo mam dom z tak zwaną antresolą i tam jest dosyć wysoki sufit który można byłoby obniżyć wkładając do środka na przykład watę czy też styropian też nie wiem co lepsze i również takie sugestie miałem od budowlańców że to wiele zmieni

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bizarr1

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie i z tego co widzę fachową odpowiedź ale jako laik Mam pytanie Bo jeśli załóżmy mam w czajniku litr wody a mam 5 l wody to rzeczą oczywistą chyba jest że ten litr wody powiedzmy do temperatury 40 stopni podgrzeje się szybciej niż te 5 litrów więc zastanawiam się czy ilość wody aby nie ma tutaj znaczenia powtarzam nie próbuje kwestionować odpowiedzi tylko na tak zwany chłopski rozum się zastanowić natomiast Zdziwiony jestem że przy plastikowych rurach tych oczywiście chyba to jest aluminium w środku Które tak się że tak powiem wyginają nie wiem jak ona fachowo się nazywają Stąd moje określenie plastikowe jak wspomniałem nie miałem pojęcia że przez coś takiego dostaje się tlen do środka czy vat-em lepszym rozwiązaniem będzie ocieplenie stropu bo mam dom z tak zwaną antresolą i tam jest dosyć wysoki sufit który można byłoby obniżyć wkładając do środka na przykład watę czy też styropian też nie wiem co lepsze i również takie sugestie miałem od budowlańców że to wiele zmieni

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Co do ilości wody to oczywiście, że trzeba dłużej ją podgrzewać ale potem dłużej oddaje ciepło, więc bilans wychodzi na zero.
    Ty masz na myśli rury PEX. Takie są odpowiednie do CO. Ja myślałem o innych bez "wkładi" aluminiowej.
    Każde ocieplenie domu przynosi wymierne korzyści przy ogrzewaniu zimą. Ocieplenie należy wykonać zgodnie ze sztuką. O tym poczytaj jeszcze. Jest wiele tematów na ten temat na forum. "Fachwcy" mogą odstawić fuszerkę, więc dobrze jest najpierw poczytać.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bizarr1

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Opolskie
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam jeszcze prośbę, bo w zasadzie nie otrzymałem tej odpowiedzi, co do przekroju rur,mówimy o kotle Dedietrich MCR 24s bo tak czy siak bede musiał je wymienić choćby ze względów estetycznych. Jakiego przekroju rury wyjścia i powrotu z kotła, jakie piony i jakie od pionów do kaloryferów? Mówię tu o rurach PEX i jeszcze pytanie jak radzicie je łączyć, czy lepiej zaciskarką czy może ten drugi sposób, bo słyszałem, że jest jakiś sposób "na gorąco"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony