dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Styrodur NAD oknami balkonowymi

    Wyszło tak że murarz z montażem okiem się nie dogadał...przyjechali montować okna i bach 4 cm otwór za wysoki...dotyczy balkonów
    Doradzili żeby wstawić Styrodur 2 cm i pianka.
    Okna już wstawione.Wyzej podnieść nie szło.

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz juz po ptokach, jakim cudem to nie wyszło przy mierzeniu otworów przy zamawianiu okien??
    Lepiej byłoby obniżyć przed jakims ytongiem ale teras musisz wepchać xps i zapiankować.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak murarz z okami się nie dogadał, tzn. że pewnie otworów jeszcze nie było..

    Jak szerokie są te balkony? Chodzi szczególnie o mocowanie góry.
    Chcesz mieć pro: dokup poszerzenia 3 lub 5cm jeśli się zmieści (w zależności od oferty producenta). Być może dałoby się je tam wcisnąć bez demontażu całości. Poszerzenie można normalnie zakotwić.

    Chcesz zalegalizować błąd - daj ten styrodur (tynkarze sobie poradzą), ale koniecznie trzeba zamocować to okno górą, np. wkrętami/kotwami) ościeżnicowymi. Mam nadzieję że monterzy je zastosowali.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Aha no chyba, że tak. Nie sądziłem, że ktoś rozmierza okna jak jeszcze nie ma całych otworów.
    Poszerzenie ramy to chyba najlepszy pomysł ale jak dali kotwy to będzie więcej roboty.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Hmmm.... można by powiedzieć standard developerski
    Ile z to razy widzi się kanapkę okno/piana/styropian czasem nawet i 5 cm/piana/mur
    Tragedii nie ma choć to niezgodne że sztuka
    Jak wybrnąć? Fin podpowiedział z poszerzeniami
    Jak się nie da to cóż...niech będzie ten styropian ale koniecznie mocowanie śrubami do montażu ościeżnic przez ramę. Długość śruby też istotna - połowa jej długości w murze czyli musisz użyć cirka 18 centymetrowych

    Sie nie dogadal.... możesz rozszerzyć? Czy może wyszły mu nadproża na różnej wysokości? To najczęściej jest powód że tu brakuje, tam dziura jak komin Batorego

  6. #6

    Domyślnie

    Od okien pan twierdzi że murarz kazał mu 2 cm zapasu zrobić...e razie nie trzymania poziomów.
    Okna wyjechały są przymocowane na kotwy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nadziusia Zobacz post
    Od okien pan twierdzi że murarz kazał mu 2 cm zapasu zrobić...e razie nie trzymania poziomów.
    Okna wyjechały są przymocowane na kotwy
    Pomiar był wykonany już jak otwory były gotowe.Nie było mnie przy rozmowie montera z murarzem.Tylko powiedzieli że murarz chciał.2 cm zapasu w razie nie trzymania poziomu...
    Styrodur kupiony.kierownik mówi że nie będzie tak źle tylko trzeba dokladnie Styrodur przykleić.Przeciez niektórzy mi tu ja okna w warstwie Styroduru.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony