dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ostatnia warstwa bloczka z pustaka działowego

    Witam, chciałem się upewnić pytając na forum w projekcie mam 283 cm do stropu,
    Z względu dużych przestrzeni chciałbym tyle uzyskać, będę budować z betonu komórkowego o wymiarach 24x24x59.
    Wyliczyłem to w taki sposób
    12.5 bloczka gdzie ostatnia najwyższą warstwa byłaby zrobiona z pustaka dzialowego, którego położę na płasko
    12.5x 24=300 cm
    Plus do tego zaprawa między pustakami około 4cm na 12 bloczkach, plus pierwsza warstwa wyrównawcza betonu pod 1 bloczkiem około 3 cm, daje mi to razem 307 cm od chudziaka do stropu teraz odejmujemy
    Styropian na posadzce 16 cm
    Chudziak na styro 8 cm
    Płytka plus klej 3 cm
    Tynk na suficie 2 cm wychodzi 281 cm na gotowo, będę budował z pustaka gęstości 500 strop mam monolityczny mam też dużo słupów w całym domu pytając u producenta powiedział że mogę wykorzystać tak pustak dziaałowy co o tym myślicie ? Jedyny problem to konieczność docinania ostatniego bloczka na działowych bo nie ma bloczka o wymiarach 12x12x59

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie dokładnie tak samo. Tylko ja zamówiłem pustak 18cm.
    Mam już wymurowane 12 warstw Solbetu na cienkiej spoinie. Na spodzie zaprawa ok 2cm.
    W tej chwili wysokość to 290 cm. Docelowo będzie 308 cm.
    Planuję 20 cm ocieplenia, 8 cm wylewki i 2 na okładzonę (płytki, panele) i zostanie po otynkowaniu 276-277
    W projekcie mam 280.

  3. #3

    Domyślnie

    O no to świetnie też tak właśnie planuje dobrze że nie jestem sam heh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony