dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 215 z 215
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    https://www.atlantic-polska.pl

    Tu są fajne modele ogrzewaczy nawet ze sterowaniem wivi

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A skąd pomysł o marznięciu stóp ?
    TaK reklamują swoje produkty sprzedawcy promienników - że konwektory wydmuchują nagrzane powietrze do góry, wiec dołem jest chłodniej. nawet jakieś rysunki poglądowe widziałem, bardzo przekonujące Ale się nie upieram przy promiennikach, akurat w mieszkaniu mam konwektory, dają radę

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    akurat w mieszkaniu mam konwektory, dają radę
    Poprawka: mam konwektory do c.o., dlatego pytam o elektryczne

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Moim zdaniem czy to elektryczny czy wodny zasada działania jest taka sama mimo ciut innej konstrukcji

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    80 tysięcy to przecież kupa kasy Z projektem za tyle to bym zbudował ze 100m2 w szkielecie
    Tylko wszystko musi być przemyślane na etapie projektu a nie później. Bo każdy wygłup architekta może kosztować tysiące.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    80 tysięcy to przecież kupa kasy Z projektem za tyle to bym zbudował ze 100m2 w szkielecie
    Tylko wszystko musi być przemyślane na etapie projektu a nie później. Bo każdy wygłup architekta może kosztować tysiące.
    Racja. Mój domek też miał być tani w budowie. Może nie jest drogi ale już po wylaniu fundamentów wprowadziłem kilka zmian, które jak się okazało można było przewidzieć wcześniej i to nie przeze mnie tylko projektanta. Mogłem do tej pory zaoszczędzić parę złotych-a może miałbym teraz komin za darmo

  7. #207

    Domyślnie

    Tytułem aktualizacji: dostałem PnB!

    Śmieszna sprawa. Jakoś 10 stycznia zadzwonili ze starostwa ze zdziwieniem pytając, dlaczego nie odbieram PnB. No to ja się zdziwiłem, że już jest - architekt jeszcze przed Sylwkiem uzupełniał wniosek - kazali mu na projekcie dorysować grzejniki i dostarczyć projekt oczyszczalni - wystarczyła karta produktu z Castoramy Potem już poszło szybko - decyzja ma datę 31 grudnia. Pojechałem, odebrałem w jakimś tam pokoju, wyszedłem na korytarz czytając i stanąłem jak wryty, bo wpisali mi zgodę na szambo zamiast oczyszczalni. Jęknąłem i zawróciłem spodziewając się jakichś problemów, ale pan spojrzał, westchnął, otworzył plik w kompie, poprawił szambo na oczyszczalnię, wydrukował, wyszedł do pani naczelnik po podpis i po 3 minutach miałem właściwą wersję Poszedłem do kasy uregulować 17 zł za dziennik budowy i też od razu odebrałem. Zajrzałem do biura lokalnego kierbuda, no i żeśmy się dogadali. Pan bierze 1,2 tys. za "kilka wizyt", w 2-3 ratach. Obejrzał projekt i doradził przy okazji, żeby poprawić ocieplenie na styku stropu z wieńcem, bo jest za słabe. Zgłosił już rozpoczęcie prac w PINB i powiesił tablicę.

    Za tydzień zaczynam urlop i jeśli pogoda się jakoś wyklaruje, to wjedzie koparka. Choć już mnie nosi, żeby pojechać i zacząć ryć, choćby łopatą!

    Przy okazji pytanie: jak wytyczaliście poziom 0 wykopu dla koparkowego? Tzn. zanim przyjedzie geodeta oznaczyć osie? Ja mam pomysł, żeby wykorzystać prostą poziomicę laserową Boscha, która mi się sprawdza przy wieszaniu szafek i takich tam, więc wykombinowałem, że się przyda też do wytyczenia dna wykopu - osadzę ją nad wykopem na statywie foto (poziomica ma odpowiednią stopkę), wypoziomuję i złapię odpowiednią wysokość (głębokość) na łacie. Można na bieżąco kontrolować postępy koparkowego - przynajmniej taka jest teoria

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Siema. Gratulacje. Ja też przedwczoraj byłem pomachać szpadlem mimo tego, że na przyszły tydzień mam faceta z mini koparką umuwionego Ruch na placu musi być.
    A jeśli chodzi o te zero to nie pomogę bo jak widziałeś u mnie wyglądało to trochę inaczej.

  9. #209

    Domyślnie

    Cześć, dobre ludzie

    Domek jest w stanie surowym otwartym, całą reszta zadatkowana i zabudżetowana, więc mogę z dumą powiedzieć, że cel został osiągnięty! Bezwzględny Excel zapewnia mnie, że stan surowy zamknięty będzie mnie kosztował - tfu, tfu, tfu! - 82,5 tys. złotych!

    Przypominam, że chodzi o ten domek:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	73033936_1191294874412385_1177137509474238464_n-768x576.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	445823

    Ale jest parę myków

    We wspomnianej kwocie 82,5 tys. zł mieszczą się np.:
    - sporo robocizny: 24,5 tys. zł - prace geodezyjne, wykop, zasyp, zagęszczanie i kierbud - tego się nie uniknie, ale fachowcom zleciłem też układanie kanalizacji, murowanie fundamentów i ścian plus składanie dachu,
    - wypasione okna i drzwi balkonowe Oknoplast Winergetic z "ciepłym montażem" + drzwi Gerda z energooszczędną futryną (razem 17,5 tys. zł),
    - hydrofor do studni (około 1 tys. zł),
    - wypożyczenie tojtojki (około 500 zł).

    Własnymi rękami został za to zrobiony stan zero, tj. wytyczanie i szalowanie ław, skręcanie belek zbrojeniowych, zalewanie ław i posadzki na gruncie. Niby niewiele, ale sporo zabawy i mała szansa, że się coś spierdzieli - trzeba tylko pilnować wymiarów, czyli nie rozstawać się z poziomnicą i calówką. To cała tajemnica

    Zdjęcia ze swojej budowy wrzucę, jak pojawią się okna, drzwi wejściowe i blacha na dachu Wiem, że to dopiero początek, i jak sobie zliczę, ile mnie jeszcze czeka wydatków, to robi mi się słabo... Ale i tak jestem mega zadowolony i zaszokowany, że własny dom może kosztować tak niewiele. Polecam system gospodarczy!
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 05-07-2020 o 11:55

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Gratuluje. Z tymi oknami rzeczywiście zaszalałeś Musze poczytać co to za cuda Elewacja i dach jak na zdjęciu czy będziesz robił po swojemu? Jeszcze raz klasa, klasa, klasa.

  11. #211

    Domyślnie

    Gratulacje,za ta cene to sukces!!
    No a system gospodarczy dobrze propragowac, przy cenach robocizny zrobi sie samemu , czesto nie gorzej bo teraz malo prawdziwych ekip.ostatnio u siebie patrzylem jak ekipy robia wiezbe i papowanie- bez zachwytu, a generalnoe z bledami

  12. #212

    Domyślnie

    Tzn mialem na mysli u mnie w okolicy, nie mam swojej budowy

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Elewacja i dach jak na zdjęciu czy będziesz robił po swojemu?
    Elewacja będzie inna, jeszcze myślę, ale raczej jednolita. A dach podobny - z blachy na rąbek, kolor ciemny grafit.

    Dzięki za dobre słowo Obecnie chałupa wygląda jeszcze niezbyt zachęcająco:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	445891 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	445892
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 05-07-2020 o 12:04

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Gratuluję
    byłem w tym domku haharbudu ze zdjęcia, wydał się troszkę ciasny ale układ tam był dziwny. Po zmianie układu powinien być fajny domek Pozdrawiam i czekam na dalsze zdjęcia i postępy

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę mylący ten wątek, skoro te 80 tyś to tylko SSZ a nie "domek".

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony