dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 215
  1. #41

    Domyślnie

    Drzew jest kilka w prawym górnym rogu działki - są nieduże i w oddaleniu, więc nie będą zacieniać. Dzięki!

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    No i super. A powiedz mi taką rzecz. Teoretycznie zakładając, że decydujesz się na rekuperacje, co będzie Twoim priorytetem? Oszczędności czy komfort? Pytanie absolutnie bez podtekstów

  3. #43

    Domyślnie

    Oszczędność, chyba że zagrozi komfortowi Ale komfort rozumiem jako brak wilgoci i innych nieprzyjemnych zjawisk. Tzn. chętnie wydam więcej, jeśli oszczędność miałaby przynieść opłakane skutki w przyszłości.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jeśli jest jak mówi Pan Stos że przy braku mieszkających osób wilgoć jest nie wprowadzana do budynku i nie musimy włączać wentylacji lub parę godzin na dobę wystarczy to ok. Według mnie rekuperacja to przede wszystkim komfort świeżego powietrza.
    P.S. Projekt już wybrany? Nie krępuj się, chwal się!

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ten wkładany do gniazdka można ustawić na włączanie w wieczornych terminach przypadkowych.
    Stosowałem coś takiego do włączania lamp w domu kiedy nas w nim nie było.
    Taki odstraszacz na złodziei.
    To jest odstraszacz tylko na przypadkowych i nierozgarniętych złodziei.
    Jeśli złodziej mieszka w zasiegu wzroku od twoich okien, to wie lepiej od ciebie kiedy chata stoi pusta.
    Przerabiałem temat laaata temu a potem kiedyś przypadkiem się dowiedziałem, że cwaniaczki patrzyli na cienie za oknem.
    Nic się nie ruszało, no to heja! Breszka w garść i do pracy. Podobnie w innej dzielnicy, ze wzgórza obserwowali chaty...
    Alarm powinien być standardem.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Projekt już wybrany? Nie krępuj się, chwal się!
    No wybrany - ten ze "Zbuduj sam dom":
    https://www.budowadomusystememgospod...ab-description

    Ale jeszcze nie kupiony, bo pani architekt jęczy, że adaptacja będzie kosztowna. A chcieliśmy:
    1) otworzyć salon w górę, czyli zrezygnować z poddasza nad częścią dzienną,
    2) zrezygnować z pomieszczenia gospodarczego i dokleić je do sypialni, przez co trzeba przesunąć drzwi wejściowe,
    3) zmniejszyć łazienkę przesuwając ścianę i powiększając drugą sypialnię.

    Obczajcie załącznik w wolnej chwili.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-dom-do-100m2_2.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	437591

    Rozumiem, że ta pierwsza zmiana wymaga przeliczenia projektu, bo to ingerencja w konstrukcję, ale dwie pozostałe? Przesunięcie dwóch ścianek działowych i drzwi o pół metra??? Pani architekt za to rekomenduje projekt na zamówienie, oczywiście odpowiednio droższy, choć w zasadzie identyczny. Rozwalił mnie jej inny argument za indywidualnym projektem: "po adaptacji będzie pan miał pokreślone rysunki"... Może się nie znam, ale w weekend spotykam się z innym architektem, zobaczymy, czy potwierdzi.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    No wybrany - ten ze "Zbuduj sam dom":
    https://www.budowadomusystememgospod...ab-description

    Ale jeszcze nie kupiony, bo pani architekt jęczy, że adaptacja będzie kosztowna. A chcieliśmy:
    1) otworzyć salon w górę, czyli zrezygnować z poddasza nad częścią dzienną,
    2) zrezygnować z pomieszczenia gospodarczego i dokleić je do sypialni, przez co trzeba przesunąć drzwi wejściowe,
    3) zmniejszyć łazienkę przesuwając ścianę i powiększając drugą sypialnię.

    Obczajcie załącznik w wolnej chwili.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-dom-do-100m2_2.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	437591

    Rozumiem, że ta pierwsza zmiana wymaga przeliczenia projektu, bo to ingerencja w konstrukcję, ale dwie pozostałe? Przesunięcie dwóch ścianek działowych i drzwi o pół metra??? Pani architekt za to rekomenduje projekt na zamówienie, oczywiście odpowiednio droższy, choć w zasadzie identyczny. Rozwalił mnie jej inny argument za indywidualnym projektem: "po adaptacji będzie pan miał pokreślone rysunki"... Może się nie znam, ale w weekend spotykam się z innym architektem, zobaczymy, czy potwierdzi.
    Możesz zerknąć na mój dziennik. Mam zaprojektowane dokładnie tak jak Ty chcesz zrobić czyli otworzyć salon do samego dachu. Może mój projekt Ci się spodoba? Jest ciut większy, ma 69m2. Ja się zdecydowałem na takie rozwiązanie ponieważ ta wysokość (chyba 402cm) będzie robiła mile wrażenie na wejściu i optycznie powiększy salon.
    Jak chłopcy udostępnili ten projekt do sprzedaży to ja już swój miałem (projekt na zamówienie) ale również mi się bardzo spodobał.

  8. #48

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt, ale już fundament dość skomplikowany

    Obejrzałem kolejne odcinki "zbudujsamdomu", m.in. ten o budowie dachu, i dowiedziałem się, dlaczego otwarcie salonu w górę faktycznie wymagałoby przeprojektowania konstrukcji.

    No, ale projekt kupiony, klamka zapadła, będzie, co ma być. Przynajmniej jedna decyzja podjęta

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jak zobaczysz odcinki, w których montują belki stropowe to przeczytasz mnóstwo komentarzy że te belki i ich ilość jest delikatnie mówiąc przewymiarowane. Ja mam belki stropowe 80x200. Zapłacisz za przeprojektowanie konstrukcji dachu i stropu ale zaoszczędzisz na materiale.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kurnia że z telefonu nie można edytować. Zamiast otwartej przestrzeni możesz sobie zafundować widok pięknych belek przy suficie. A cała izolacja na belkach. Już jakieś plany co do pokrycia?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Już jakieś plany co do pokrycia?
    Zgodnie z projektem, blacha na rąbek stojący Chyba że trafię jakąś promocję na blachodachówkę.

    Okazało się, że mąż znajomej jest architektem, zaproponował zmianę układu pomieszczeń - opcja dla nas doskonała. Za tydzień zaczynam krótki urlop i działamy z geodetą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek TZ.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	437686

    Edit: aaa, po czasie zajarzyłem, że może chodziło Ci o pokrycie stropu... To na pewno nie blacha Na pewno izolacja od strony strychu. W sumie na sufit chciałbym coś, co fajnie wygląda od spodu... Nie wiem, deska podłogowa? Na pewno nie OSB Choć trochę mnie przeraża ten zielony kolor impregnatu na belkach - ladne toto nie jest i pasowałoby czymś przykryć / pokryć.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 02-12-2019 o 11:44

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dobrze zrozumiałeś Chodziło mi o pokrycie dachu. Ja się cały czas nad tym zastanawiam, jeszcze nie zbierałem ofert, staram się samemu oszacować co wyjdzie tanio, ładnie i trwale Aha, no i szczelnie;P

    Czyli mam rozumieć, że plan otwartej przestrzeni do samych krokwi upadł?
    Nie musisz impregnować na "zielono". Musisz tylko znaleźć tartak, który zaimpregnuje Ci impregnatem bezbarwnym. Wtedy szlifierka, papier ścierny i jedziesz belki do okoła Wiem, ze to roboty od groma ale w salonie wyglądałoby to super. Od góry to już według upodobań. I deska P+W i płyta GK będzie dobrze wyglądała moim zdaniem.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Impregnat standardowo jest bezbarwny - specjalnie dorzucają zielonej farbki, żeby na składzie się odróżniało od nieimpregnowanego.
    Więźbę i tak robią pod zamówienie, więc zamów bezbarwny impregnat (albo i nieimpregnowaną, jak będzie certyfikowana, suszona komorowo). Jest też opcja z klejonką.
    Do tego deskowanie i izolacja nakrokwiowa - i to IMO wyklucza takie rozwiązanie, przy takim budżecie. Ale jak chcesz poczytać, to Autorus fajnie relacjonował

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Pokrycie dachu blachą na wrąbek jest droższe od blacho-dachówki bo jest bardziej pracochłonne i materiałochłonne.
    Zielony kolor impregnatu najczęściej jest do zeszlifowania bo drewno jest tylko w nim zanurzane zanurzane, albo impregnat jest natryskiwany.
    Możesz poprosić aby belki stropowe, które mają być widoczne, nie były impregnowane.
    Poza tym, prawdziwe drewno konstrukcyjne nie potrzebuje impregnatu bo jest suszone komorowo, strugane z 4 stron i fazowane. Jedynie dziadostwo z lokalnego tartaku go potrzebuje.
    Mam nadzieję że konstrukcję dachu zrobią Ci z drewna certifikownego (C24). W lokalnym tartaku takiego nie znajdziesz.
    Z ciekawości ile kosztuje mb belki 140/200 bo chyba taki przekrój maja belki stropowe w tym projekcie?
    Auto tematu pewnie mnie poprawi jak się mylę.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Oczywiście wyzej pytam o drewno konstrukcyjne C24 suszone komorowo, strugane i fazowane.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A wykonują każdy przekrój?

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Z jednej strony drewno klasa ale czy rzeczywiście na więźbę to nie przesada? Cena trochę odstrasza ale z drugiej strony mam do ich oddziału 40km więc może ich odwiedze.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    A ile dachow w Polsce zbudowanych jest z C24? 10%?
    Tak mi się wydaje.

  19. #59

    Domyślnie

    Co zajrzę na forum, to nowa lekcja. Dzięki wielkie, Koledzy Mam nadzieję, że jak dojdę do dachu, to będą jeszcze jakieś drzewa na tym świecie...

    Na razie umawiam geodetę i koparkę. Geodeta za wytyczenie osi budynku bierze 450 zł. Co więcej: w ramach tej kwoty przyjedzie też wcześniej i wbije kołki dla koparkowego. Koszt koparki 15-tonowej to 150 zł za godzinę. Podobno większa jest lepsza, bo szybciej zrobi wykop - prawda to?! Ceny w okolicy podobne, a ta firma ma siedzibę w sąsiedniej wsi, więc za dojazd wyjdzie mniej.

    Przy okazji: architekt mnie namawia, żeby zlecić też kopanie pod ławy, bo ręcznie zajmie to dużo czasu. Ale ja chyba wolę najpierw wyrównać po koparce, a wykopy pod ławy zrobić ręcznie. To niecałe 40 mb w piasku - jeśli z tym sobie nie poradzę, to z czym dam radę?

  20. #60

    Domyślnie

    Patrzę w dziennik budowy kol. Swierola - jemu koparka kopała, ale - zdaje się - on w ogóle inaczej rozwiązał kwestie fundamentów.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony