dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 215
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kaizen ma ściany postawione co do milimetra, a koszt budowy domu obliczył z. Dokładnością do jednego grosza.

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Kaizen ma ściany postawione co do milimetra, a koszt budowy domu obliczył z. Dokładnością do jednego grosza.
    Czy to źle?

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Czy to źle?
    liczenie kosztów budowy co do jednego grosza jest conajmniej dziwne. Trudno mi uwierzyć że można tu zachować taką dokładność. Poza tym gdzie sens.

    A muru nie postawisz z taką dokładnością bo to fizycznie nie możliwe, cegły mają większe odchyły od wymiaru.

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    liczenie kosztów budowy co do jednego grosza jest conajmniej dziwne. Trudno mi uwierzyć że można tu zachować taką dokładność. Poza tym gdzie sens.

    A muru nie postawisz z taką dokładnością bo to fizycznie nie możliwe, cegły mają większe odchyły od wymiaru.
    Prawda o wymiarach wychodzi podczas układania podłóg i kafli bo brak kątów prostych rozwiewa wątpliwości.

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Kaizen ma ściany postawione co do milimetra
    Kłamstwo celowe, czy brak umiejętności czytania ze zrozumieniem?

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    liczenie kosztów budowy co do jednego grosza jest conajmniej dziwne. Trudno mi uwierzyć że można tu zachować taką dokładność. Poza tym gdzie sens.

    A muru nie postawisz z taką dokładnością bo to fizycznie nie możliwe, cegły mają większe odchyły od wymiaru.
    Co za problem przepisać dokładnie kwotę z faktury czy z płatności?
    Chcesz podyskutować o precyzji stawiania muru? Po co? Ale jak chcesz... Moje bloczki wg producenta mają dokładność wymiarową na długość i szerokość 1,5mm. Ale co za problem BK przelecieć tarką, gdyby była taka potrzeba?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-12-2019 o 13:09

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Podawanie że na budowę się wydało 543765pln i 46 groszy jest po prostu głupie i świadczy o jakimś odchyleniu
    Ale jak to się mówi każdy ma jakiegoś bzika

    Peace.

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Podawanie że na budowę się wydało 543765pln i 46 groszy jest po prostu głupie i świadczy o jakimś odchyleniu
    Każda firma poda Ci koszty z taką dokładnością. I świadczy to o dokładności, a nie że zapomniałem o kilku fakturach i tak z grubsza zaokrąglałem. Każde zaokrąglanie jest tendencyjne i dowodzi braku wiarygodnych danych.

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Każda firma poda Ci koszty z taką dokładnością. I świadczy to o dokładności, a nie że zapomniałem o kilku fakturach i tak z grubsza zaokrąglałem. Każde zaokrąglanie jest tendencyjne i dowodzi braku wiarygodnych danych.
    Są wartości które należy pomijać i zaokraglac. Bawienie się w grosze przy setkach tysięcy jest śmieszne i nic nam nie mówi.
    Nawet na kolei czas odjazdu podają z dokładnością co do minuty a nie sekundy.
    Rekord w biegu na setkę podany jest co do drugiej części po przecinku. A mogliby by to zrobić dokładniej.

  9. #169
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Każda firma poda Ci koszty z taką dokładnością. I świadczy to o dokładności, a nie że zapomniałem o kilku fakturach i tak z grubsza zaokrąglałem. Każde zaokrąglanie jest tendencyjne i dowodzi braku wiarygodnych danych.
    Teraz Panie Kaizen przegiąłeś. Czytam te bez pomocne posty ale większej bzdury nie słyszałem. Ja nie dostawałem ofert z dwoma miejscami po przecinku. Małego tego, były to kwoty zaokrąglane do 100 zł. Nawet gdyby mi wykonawca za murowanie wyliczył 3961,00 to i tak bym mu dał 4000,00 żeby nie wyjść na idiotę.
    W dzienniku chyba mam wklejone zdjęcie z cenami poszczególnych materiałów zaokrąglonymi do pełnych złotych.
    Apeluje o powrót do rzeczowej wymiany zdań.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Są wartości które należy pomijać i zaokraglac. Bawienie się w grosze przy setkach tysięcy jest śmieszne i nic nam nie mówi.
    Nawet na kolei czas odjazdu podają z dokładnością co do minuty a nie sekundy.
    Rekord w biegu na setkę podany jest co do drugiej części po przecinku. A mogliby by to zrobić dokładniej.
    I tak i nie kupując samochód za 152 673, 89 zł Ja nie będzie przelewu od ciebie na te kwotę to zamiast samochodu dostaniesz skan środkowego palca od dilera.

  11. #171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Każda firma poda Ci koszty z taką dokładnością. I świadczy to o dokładności, a nie że zapomniałem o kilku fakturach i tak z grubsza zaokrąglałem. Każde zaokrąglanie jest tendencyjne i dowodzi braku wiarygodnych danych.
    Masz rację takie zaokrąglanie w dól może mieć charakter opustu cenowego i jest stosowane ale wyliczenie ceny oferty jest co do grosza. Jeżeli bierzesz jako wykonawce hochsztaplera na KRUsie to on nie płaci niczego i vatu też nie wiec może bredzić co do ceny i to jest kosmos. Cena zależy od stopnia jego chwilowego upojenia

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Teraz Panie Kaizen przegiąłeś. Czytam te bez pomocne posty ale większej bzdury nie słyszałem. Ja nie dostawałem ofert z dwoma miejscami po przecinku. Małego tego, były to kwoty zaokrąglane do 100 zł. Nawet gdyby mi wykonawca za murowanie wyliczył 3961,00 to i tak bym mu dał 4000,00 żeby nie wyjść na idiotę.
    W dzienniku chyba mam wklejone zdjęcie z cenami poszczególnych materiałów zaokrąglonymi do pełnych złotych.
    Apeluje o powrót do rzeczowej wymiany zdań.
    To że nie szanujesz własnych pieniędzy to jedno, ale płacenie cen z dupy może jakiegoś wykonawcę po prostu upokorzyć. Jeżeli powiesz że to dowód uznania dla jego pracy to OK ale jak rzucisz mu ochłap to jest to słabe. Twój wpis jest super pomocny i niebzdurny, gratuluje

  13. #173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Teraz Panie Kaizen przegiąłeś. Czytam te bez pomocne posty ale większej bzdury nie słyszałem. Ja nie dostawałem ofert z dwoma miejscami po przecinku.
    No proszę, a nasz forumowy kolega Fighter1983 sprzedał mi komin za 1696,17zł (brutto oczywiście). Z Ali i z Allegro prawie wszystko mam z groszami. W tym pozycje typu 7,04zł (dwa optoizolatory z przesyłką) jak i 1063,36 za monitoring. Nie zapłaciłbym tych groszy - nie dostałbym towaru.

    Prąd budowlany (tak, ja uwzględniam - Ty nie?) - wszystkie faktury z groszami.

    Naprawdę nic nie płaciłeś co do grosza? W markecie budowlanym ważysz gwoździe, żeby było bez groszy czy negocjujesz z kasjerką?

    Czemu miałbym zaokrąglać? I to po kilkadziesiąt złotych każdą z 409 aktualnie pozycji w arkuszu? Żeby przekłamywać? Wolę rzetelne dane.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-12-2019 o 17:11

  14. #174

    Domyślnie

    Moim zdaniem za 80 tys nie wybudujesz, nie da się. Nawet systemem gospodarczym nie dasz rady, materiały są za drogie.
    Ostatnio edytowane przez klaras ; 22-12-2019 o 17:30

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To że płacimy w sklepach z groszami, to normalne, ja odniosłem się do twojego posta gdzie pisałeś ile wyszła cię budowa, z końcówką ilus tam groszy.
    Dziwactwo i tyle.

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile ten domek ma mieć? Tolerancja pomiedzy OK a "samowola budowlana" to 2%. A odległość od granicy działki jest nieprzekraczalna nawet o centymetr. Tak naprawdę precyzji potrzebujesz dopiero po wylaniu ław - bo jak ławy bedą kilka cm przesunięte, to nie ma tragedii. Ale ściany już trzeba stawiać precyzyjnie.
    Chyba się nie rozumiemy. Poprosiłem geodetę, żeby wbił kołki pod wykop +1 metr w każdą stronę, bo po prostu chciałem wiedzieć, gdzie faktycznie stanie mój dom wyrysowany w PZT. Sprawa jest istotna z paru względów. Po pierwsze: miał przyjechać garaż-blaszak i chciałem go zlokalizować optymalnie na placu budowy. Druga sprawa: wokół przyszłego domu rośnie parę drzew, więc chciałem się upewnić, czy architekt to uwzględnił. Gdy już wykop powstanie, geodeta przyjedzie drugi raz i wytyczy precyzyjnie osie domu i poziom ław. Oglądałem to na filmach na Youtube - chyba faktycznie tyczy się to z dokładnością do milimetra, choć do końca nie wiem, jaka to magia

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Marcowy: masz mega niskie koszty w porównaniu gdybyś budował się w wojewódzkim mieście. W Szczecinie 800zł wytyczenie budynku i każdy przyjazd geodety extra to minimum 200zł. Także Ty to masz za połowę ceny Ciekawe jak Cię policzą z dowozem materiałów budowanych jeśli miejsce Twojej budowy jest z dala od hurtowni.
    Prawda, 70 km od Warszawy to już prawdziwa wieś, więc stawki stołeczne nie mają zastosowania Mój architekt jest z Piaseczna i normalnie nie byłoby mnie stać na jego usługi - za adaptację projektu + PZT wziął 2,5 tys., ale to mąż koleżanki. Sam mi np. doradził, żeby kierownika budowy wziąć lokalnego, bo w tzw. terenie stawka za każdą z pięciu wizyt wynosi 200 zł, a rozpuszczony kierbud z okolic Piaseczna weźmie za ten sam zakres usług 3-5 tys. Co do cen materiałów budowlanych: szczegółów jeszcze nie rozkminiałem, ale w okolicy jest parę składów budowlanych blisko siebie, więc liczę na dobre ceny.

    Nieustająco dziękuje za wszelkie uwagi i dyskusje. I zapraszam na piwo przy okazji przyszłej wiechy, jak Wam będzie po drodze
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 22-12-2019 o 18:27

  17. #177
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No proszę, a nasz forumowy kolega Fighter1983 sprzedał mi komin za 1696,17zł (brutto oczywiście). Z Ali i z Allegro prawie wszystko mam z groszami. W tym pozycje typu 7,04zł (dwa optoizolatory z przesyłką) jak i 1063,36 za monitoring. Nie zapłaciłbym tych groszy - nie dostałbym towaru.

    Prąd budowlany (tak, ja uwzględniam - Ty nie?) - wszystkie faktury z groszami.

    Naprawdę nic nie płaciłeś co do grosza? W markecie budowlanym ważysz gwoździe, żeby było bez groszy czy negocjujesz z kasjerką?

    Czemu miałbym zaokrąglać? I to po kilkadziesiąt złotych każdą z 409 aktualnie pozycji w arkuszu? Żeby przekłamywać? Wolę rzetelne dane.
    Jeśli zapytasz mnie ile zapłaciłem za stal na budowę? I ja Ci odpowiem, że 1800,00 zł (choć tak na prawdę było to 1785,00) to będzie to rzetelna informacja czy nie?
    Z prądem podałeś bardzo dobry przykład. Wartości takich jednostek powinno się podawać co do grosza. Jeśli płace 0,57 zł brutto to Ci nie powiem, że 0,60 zł brutto.

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaras Zobacz post
    Moim zdaniem za 80 tys nie wybudujesz, nie da się. Nawet systemem gospodarczym nie dasz rady, materiały są za drogie.
    A ja myślę, że na ten domek, który wybrał wystarczy, tym bardziej, że chce budować samemu (na samej robociźnie hmm "murarskiej" zaoszczędzi 10-11tys). Duże zależy właśnie z czego będzie budował, co będzie pokryciem dachowym, jakie wybierze okna. Ale SSZ jest w zasięgu ręki, własnej ręki

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Popatrz tutaj:
    https://hurtownia-drewna.com/
    Ceny średnie ale zazwyczaj dostępne od ręki bądź w ciągu tygodnia.
    Jest kilka miejsc gdzie przygotują drewno KVH na cały dom (wg projektu) w cenie 1400 zł za m3.
    Byłem w tej firmie w piątek i niestety cena delikatnie mówiąc mnie rozczarowała. Mam krokwie 80x160 i w tym rozmiarze drewno C24 KVH kosztuje 2300 zł/m3. Za np. 1400,00 można kupić owszem drewno C24 ale szerokie na 45mm. Przy większym rozmiarze już ceny są duże wyższe.

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A ja myślę, że na ten domek, który wybrał wystarczy, tym bardziej, że chce budować samemu (na samej robociźnie hmm "murarskiej" zaoszczędzi 10-11tys). Duże zależy właśnie z czego będzie budował, co będzie pokryciem dachowym, jakie wybierze okna. Ale SSZ jest w zasięgu ręki, własnej ręki
    Taki jest plan Ekipa ze "Zbuduj sam dom" zaktualizowała kosztorys na rok 2020, za materiały i konieczne usługi (geodeta, koparka...) na SSZ z ociepleniem wychodzi 67 tys. zł. Tu jest źródło.

    Sprawdzałem w weekend w okolicy ceny stali na zbrojenie ław - już wiem, że zapłacę mniej o minimum 500 zł. Będzie dobrze

    Edit: strzemiona w moim projekcie mają nietypowe wymiary 30x17, standard - jak się przekonałem - to 30x20. Ale w lokalnej hurtowni można zamówić dowolny wymiar, trzeba tylko poczekać ze 2 tygodnie. To norma?
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 22-12-2019 o 18:46

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony