dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie dolot powietrza do kominka

    Witam,
    na zewnątrz dolot powietrza do kominka znajduje się jakieś 0,5 -1 m poniżej chudziaka, w środku znajduje się na 0 z chudziakiem. Pytania:
    1. Czy na zewnątrz dolot powietrza mogę wyciągnąć kolankiem i rurą do góry tak żeby był prawie na równo z chudziakiem?
    2. Rura jest 160 można ją zredukować na 110 albo 50, czy lepiej jak jest 160??
    3. W jakiej pozycji zostawić rurę, w pionowej, czy złamać kolankiem do poziomu? Jak zostawić w pionie to czym zaczopować żeby deszcz tam się nie lał i żeby robactwo i gryzonie nie wchodziły.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakoś dziwnie masz to zrobione, ja mam akurat puszczone w warstwie ocieplenia na chudziaku, nie wiem czy to powietrze będzie zasysane pod kominek jak masz prawie 1 metr poniżej chudziaka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0005_11.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	437453

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Jakoś dziwnie masz to zrobione, ja mam akurat puszczone w warstwie ocieplenia na chudziaku, nie wiem czy to powietrze będzie zasysane pod kominek jak masz prawie 1 metr poniżej chudziaka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0005_11.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	437453
    Dlaczego dziwne ? Tak miałem na projekcie że dolot idzie w warstwie zagęszczonej pod chudziakiem . Ale ja nie pytałem czy mam dziwnie poprowadzony dolot, tylko, Czy jak go wyciągnę do góry to czy powietrze będzie wchodziło do kominka itd

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Volke Zobacz post
    Jakoś dziwnie masz to zrobione, ja mam akurat puszczone w warstwie ocieplenia na chudziaku, nie wiem czy to powietrze będzie zasysane pod kominek jak masz prawie 1 metr poniżej chudziaka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0005_11.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	437453
    A w czym by to miało przeszkadzać?
    Przejdź to nawet lepsze rozwiązanie, niż u Ciebie. Po co pocieniać izolację?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-11-2019 o 18:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał walent Zobacz post
    Dlaczego dziwne ? Tak miałem na projekcie że dolot idzie w warstwie zagęszczonej pod chudziakiem . Ale ja nie pytałem czy mam dziwnie poprowadzony dolot, tylko, Czy jak go wyciągnę do góry to czy powietrze będzie wchodziło do kominka itd
    No to w takim razie wykonaj to zgodnie z tym co masz w projekcie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A w czym by to miało przeszkadzać?
    Przejdź to nawet lepsze rozwiązanie, niż u Ciebie. Po co pocieniać izolację?
    Jeżeli lepsze to ok. nie mam zastrzeżeń, co do mojej izolacji to nie będę tam termowizją sprawdzał czy mam dwa stopnie mniej, nie mam domu pasywnego

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Masz to zrobione DOBRZE . Rury nie redukuj , zawsze może to zrobić instalator przy montażu konkretnego wkładu , wyprowadź do poziomu "zero" 5 cm od ściany w osi planowanego wkładu kominkowego .
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Masz to zrobione DOBRZE . Rury nie redukuj , zawsze może to zrobić instalator przy montażu konkretnego wkładu , wyprowadź do poziomu "zero" 5 cm od ściany w osi planowanego wkładu kominkowego .
    Chodzi mi o to czy jak wlot powietrza będzie na tym samym poziomie lub wyższym w stosunku do wylotu, czy to będzie sprawnie działało, zasysało powietrze itd
    Mi chodzi o zewnątrz jak zrobić, poniżej poglądowy szkic tego jak mam wyjście na zewnątrz. I pytanie czy mogę wyjść poza grunt rodzimy na zewnątrz jeśli tak to w jakim wariancie najlepiej, w dwóch wariantach na czerwono rury dorysowałem, bo obecnie dolot powietrza mam zasypany ziemią i muszę to odkopać i pytanie czy mogę wyjść do góry dolotem czy muszę zostawić tak jak teraz mam, odgradzając dolot od ziemi jakimś tam stelażem żeby nie był zasypany.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dolot.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	437482
    Ostatnio edytowane przez walent ; 25-11-2019 o 08:18

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Rurę, któa wychodzi ci w tej chwili z fundamentu przedłużasz na odległość jaka Tobie pasuje (ja mam 5 m, żeby schować czerpnię w krzakach)
    kończysz ją takim kolankiem:

    końcówkę skierowaną w dół zasypujesz żwirem - będzie tam uchodziłą ewentualna woda (z konsensacji, czy podwiana przez wiatr).

    Wychodzisz ponad grunt, kończysz czymś takim:


    Jeśli będziesz przedłużał rurę poziomą musisz pamiętać, żeby miała spadek od domu do czerpni
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Rurę, któa wychodzi ci w tej chwili z fundamentu przedłużasz na odległość jaka Tobie pasuje (ja mam 5 m, żeby schować czerpnię w krzakach)
    kończysz ją takim kolankiem:

    końcówkę skierowaną w dół zasypujesz żwirem - będzie tam uchodziłą ewentualna woda (z konsensacji, czy podwiana przez wiatr).

    Wychodzisz ponad grunt, kończysz czymś takim:


    Jeśli będziesz przedłużał rurę poziomą musisz pamiętać, żeby miała spadek od domu do czerpni
    No i pięknie, w końcu ktoś odpowiada jak należy, a powiedz mi jeszcze czy jakbym wyszedł rurą powyżej poziomu chudziaka, ponad poziom wylotu to będzie to ok?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale jak, powyżej poziomu chudziaka ? Ze czerpania będzie wyżej, niż chudziak ?
    Żaden problem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jak, powyżej poziomu chudziaka ? Ze czerpania będzie wyżej, niż chudziak ?
    Żaden problem.
    No może się okazać że właśnie czerpnia będzie albo równo z chudziakiem albo nieco powyżej, u mnie kiedyś ta czerpnia będzie w opasce zrobionej z kostki brukowej, więc będę musiał ją zlicować z kostką albo nieco powyżej opaski.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To nie problem.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To nie problem.
    A redukować czy wyjść 160 ? Zastanawiam się czy kolanko nie dać zamiast Trojanka

  15. #15

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zawsze możesz zrobić po swojemu, ale w takim razie po co pytasz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zawsze możesz zrobić po swojemu, ale w takim razie po co pytasz ?
    Cenie sobie Twoje rady, bo napisałeś że woda będzie spływać jak co z kominka i ten trojak byłby ok, tylko że ja nie mam spadu ponieważ redukowałem przy wylocie ze 160 na 110 i zmieniałem miejsce wylotu i redukując zrobiłem górkę, musiałem tak zrobić bo wylewka by mi nie przykryła rur, zdjęcie poniżej. Dlayego napisałem czy nie zastosowac kolanka zamiast trojaka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4019.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	437501

  18. #18

    Domyślnie

    Jeszcze mi się do góry nogami zdjęcie wrzuciło

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał walent Zobacz post
    Cenie sobie Twoje rady, bo napisałeś że woda będzie spływać jak co z kominka i ten trojak byłby ok, tylko że ja nie mam spadu ponieważ redukowałem przy wylocie ze 160 na 110 i zmieniałem miejsce wylotu i redukując zrobiłem górkę, musiałem tak zrobić bo wylewka by mi nie przykryła rur, zdjęcie poniżej. Dlayego napisałem czy nie zastosowac kolanka zamiast trojaka
    Wilgoć z kominka raczej nie spłynie tam (chyba, że będziesz myl myjką). Może wpaść i z drugiej strony, i skroplić się.
    Bez sensu kombinujesz z kolanem, ale jeszcze bardziej bez sensu wyciągnąłeś doprowadzenie nad termoizolację.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wilgoć z kominka raczej nie spłynie tam (chyba, że będziesz myl myjką). Może wpaść i z drugiej strony, i skroplić się.
    Bez sensu kombinujesz z kolanem, ale jeszcze bardziej bez sensu wyciągnąłeś doprowadzenie nad termoizolację.
    U Cb zawsze wszystko jest bezsensu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony