dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie dachu wełna czy pianka

    Jestem zielony.
    Potrzebuje pomocy na temat ocieplenia dachu ,planuje ocieplić strych by zrobić tam pomieszczenia mieszkalne.
    Strych jest jakby dwupoziomowy że tak powiem czyli ze jest piętro chce zrobić sufit podwieszany bez użytkowania góry i czym najlepiej ocieplić dach czy sufit tez sis ociepla wtedy ten podwieszany czy nie A może wystarczy sam sufit

  2. #2

    Domyślnie

    wełna = materiał który jest używany w budownictwie od wielu lat i jest sprawdzony
    Pianka = technologia dosyć świeża ,niektórzy twierdzą że lepsza....... Mój kierownik doradził mi żebym postawił na coś co jest już sprawdzone.

  3. #3

    Domyślnie

    A wystarczy ocieplić sam sufit podwieszany jeśli góra.nie będzie uzytkowana?

  4. #4

    Domyślnie

    A jak chcę ocieplić płytę nad piętrem (czyli jakby podłogę strychu), to co się daje. Wełna czy styropian taki jak pod wylewki?
    Strych nieużytkowy.
    Czy może lepiej ocieplić dach a nie podłogę strychu?

    Chodzi mi o zabezpieczenie termiczne piętra aby nie ciągnęło od strychu.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam pianką i nigdy bym wełną już nie robił

    1. nie było 2 miesięcy krojenia i wdychania pyłu tylko 8 godzin natrysku
    2. nawet podczas wichur przy silnym wietrze nie ma miejsca gdzie gdzieś tam wiatr hula - zero mostków
    3. nie obniżają się wartości ocieplenia jak z wełną wraz z upływem lat

    co będzie za 20 lat ? nie wiem. wypowiem się za 20 lat.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja część płaska strychu będę prawdopodobnie ocieplał pianą zamknięto komórkową (skosy mam ocieplone otwarto komórkową). Można po tym chodzić, ma dobrą lambdę (0024) więc pójdzie cieńsza warstwa niż styropianu.

  7. #7

    Domyślnie

    Wystarczy ocieplić sufit? Ta pianką?

  8. #8

    Domyślnie

    tak , ocieplamy sufit. Jeżeli masz poddasze nieużytkowe i nie masz zamiaru z czasem tam robić dodatkowych pokoi to wystarczy ocieplenie w pasie ala stropu który tworzą Ci tregle drewniane.

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli układam wełnę na płytach gipsowych między belkami drewnianymi?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja część płaska strychu będę prawdopodobnie ocieplał pianą zamknięto komórkową
    Na beton OK. Tylko ta cena... Za R=11 krzyczeli mi 250zł/m2. Za wełnę 5-6x mniej przy samodzielnym rozwinięciu co w tej sytuacji jest banalnie łatwe.


    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    2. nawet podczas wichur przy silnym wietrze nie ma miejsca gdzie gdzieś tam wiatr hula - zero mostków
    Przy silnym wietrze jak dmucha przy wełnie, to znaczy, że masz zepsutą paroizolację. To, że przy pianie nie widać, to tylko wada, bo nie możesz naprawić.

    Jak sprawdziłeś te mostki?

    Mit. Taki przykład:
    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Oby to był powód tej mokrej ściany





    Jakieś pomniejsze detale do poprawy też zakodowałam, żeby wszystko chłopakom pokazać przed ponownym natryskiem.




  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na beton OK. Tylko ta cena... Za R=11 krzyczeli mi 250zł/m2. Za wełnę 5-6x mniej przy samodzielnym rozwinięciu co w tej sytuacji jest banalnie łatwe.
    Zgadza się, ale żeby strych ocieplony wełną był do wykorzystania na graciarnię trzeba zrobić podłogę na legarach co też kosztuje, a przy pianie ZK rzucę swobodnie kilka desek i można po tym chodzić. Poza tym mniejsza warstwa izolacji to więcej miejsca na w miarę wygodne chodzenie, bez schylania się. Coś za coś...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na beton OK. Tylko ta cena... Za R=11 krzyczeli mi 250zł/m2. Za wełnę 5-6x mniej przy samodzielnym rozwinięciu co w tej sytuacji jest banalnie łatwe.




    Przy silnym wietrze jak dmucha przy wełnie, to znaczy, że masz zepsutą paroizolację. To, że przy pianie nie widać, to tylko wada, bo nie możesz naprawić.

    Jak sprawdziłeś te mostki?

    Mit. Taki przykład:
    znowu mistrz manipulacji

    mam Ci wkleić spartoloną wełnę ? albo super położoną a po 5 latach "klapniętą"

    jak wiem o tym, że nie ma mostków ? byłem przy natrysku i widziałem czy dziadowali czy nie
    pańskie oko konia tuczy, prawda ?

    wypowiedziałem swoje zdanie, ty masz swoje i ok

    dlaczego nie podważysz argumentu 8 godzin kontra 2 miesiące ?
    wiem, czemu. jesteś bosem forum muratora, ty wełne pewnie ułożyłeś w 4 godziny !

    i na koniec, po czym wnoszę że jest ok ?
    po KWh ( czytaj piniądzu ) w stosunku do temperatury celcjusza w pokojach

    kamery termowizyjne mam w nosie, mnie interesuje temperatura do rachunków a tu nie narzekam. koniec !
    Ostatnio edytowane przez zyhu ; 24-11-2019 o 11:27

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    mam Ci wkleić spartoloną wełnę ? albo super położoną a po 5 latach "klapniętą"
    Jakbyś poczytał, to byś wiedział, że to po znajomości i te wady zupełnie przypadkiem zostały odkryte. Nie sądzę, żeby gdzie indziej było lepiej. Zwyczajnie nie da się natryskiwać piany z odległości zgodnej z instrukcją w zakamarki typu narożniki, łączenia krokwi, murłata itp. A to skutkuje takimi problemami. Większość takich przestrzeni rozprężająca się piana nie wypełnia w całości, ale zasklepia się nad nimi i nie widać - ale mostek zostaje.

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    wiem, czemu. jesteś bosem forum muratora, ty wełne pewnie ułożyłeś w 4 godziny !
    Trzy popołudnia. Może z 12 godzin. Włącznie z rozładowaniem, targaniem na strych, rozwinięciem paroizolacji i membrany na wełnie. Rozwijanie rolki na stropie jest banalnie proste i szybkie. Dużo więcej zajęło mi obrabianie styropianem murłaty i robienie deskowania.

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    przy pianie ZK rzucę swobodnie kilka desek i można po tym chodzić.
    Nie licz na to. Przecież to będzie nierówne. Jak na tym położysz deski, to ile izolacji wejdzie pod dechy?
    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-11-2019 o 11:37

  14. #14

    Domyślnie

    Panowie czyli podsumowując jak mam dwa pełnowymiarowe piętra i strych to aby nie wychładzało piętra co mam ocieplić na strychu?
    Dach czy podłogę?
    I czym najlepiej?
    Jak dach to piana a jak podłoga to styropian eps jakis czy wełna i na to wylewka lub OSB?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jętki mam bardzo wysoko, nie będę na nich robił podłogi, bo musiałbym na czworaka chodzić.

  16. #16

    Domyślnie

    Kaizen
    dziwię się, że nie wybudowałeś od ziemi do klamek domu w półtora tygodnia !

    jaki ja jestem zacofany i na tych kredytach się też - biedak - nie znam

  17. #17

    Domyślnie

    A wie ktoś ile może kosztować zrobienie takiego sufitu plus docieplenie? Myślę o całym piętrze 10x14

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    1. nie było 2 miesięcy krojenia i wdychania pyłu tylko 8 godzin natrysku
    Wełna skalna prasowana w płytach aż tak bardzo nie pyli i nie jest większym problemem jej pocięcie. Zresztą tylko taka należałoby układać w dachu żeby nie osiadała.
    Wełna szklana jest lżejsza, ale najbardziej pyli.
    Generalnie im lepszej jakości wełna tym ma większą gęstość i mniej pyli.

    Nie jestem fanem wełny.
    Gdybym miał fundusze i chciał mieszkać na poddaszu to zrobiłbym izolację nakrokwiową płytami PIR.
    Wełna jest upierdliwa, bo wymaga sporo zachodu z ułożeniem szczelnej paroizolacji, a żeby to zrobić w dachu od spodu to już w ogóle hardkor. Ale ma tą przewagę nad pianą, że można układać ją samemu, a pianę to tylko firmą i to taką z lepszym sprzętem, by nie spaprać mieszanki.

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Panowie czyli podsumowując jak mam dwa pełnowymiarowe piętra i strych to aby nie wychładzało piętra co mam ocieplić na strychu?
    Dach czy podłogę?
    Zasada jest jedna: ocieplasz tylko te ppomieszczenia, w których chcesz mieszkać. PO CO chcesz ogrzewać przestrzeń pod dachem skoro nie chcesz tam mieszkać? Ocieplaj strop.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    jaki ja jestem zacofany i na tych kredytach się też - biedak - nie znam
    Za to jesteś ekspertem w niemerytorycznych niby to dowcipnych wycieczkach personalnych.
    Rozwijałeś kiedyś wełnę? Ile zajęło rozwinięcie jednej rolki?

  20. #20

    Domyślnie

    maaszak dzięki przynajmniej tu juz mam jasność. Druga kwestia to wybór materiału.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony