dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Domyślnie Aranżacja mieszkania 64m

Witam,
    chcielibyśmy funkcjonalnie urządzić 64m, które kupiliśmy. Na tym etapie jest to dziura w ziemi, dlatego mamy możliwość wprowadzić jeszcze zmiany lokatorskie. Zależało by nam na wygospodarowaniu jak najlepszego układu, myślimy, czy byłaby możliwość wydzielenia z salono-kuchni oddzielnego pomieszczenia, które byłoby naszym trzecim pokojem (w przyszłości dla dziecka, na razie dla przyjeżdżających rodziców).

Salon ma 26.6 m, dlatego nie wiemy, czy w takiej przestrzeni jest sens robić trzeci pokój + salon z kuchnią, czy może lepiej jest zaaranżować sam ładny i funkcjonalny salon z kuchnią, gdzie można wydzielić te dwie strefy?

Prosimy o radę, zależy nam na funkcjonalnej kuchni, gdyż obecnie mamy malutką, w której ciężko cokolwiek ugotować. Marzeniem jest też wyspa, ale czy to nie za dużo marzeń jak na taki metraż...

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

jak wydzielisz pokój, to ile ci zostanie na kuchnię z salonem? 15 m? Uważasz, że byłaby to wygodna przestrzeń? Upchnąć pewnie się da, jak się człowiek uprze. Ale to będzie dyskomfort.

trzeba pomyśleć nad zmniejszeniem korytarza- jest większy od sypialni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-11-2019 o 15:20

Domyślnie

Elfir ma rację, ten przedpokój robi więcej szkody niż pożytku.
    Łazienkę bym zmniejszyła,a powiększyła salon. W otrzymanym maleństwie byłby tylko malutka umywalka, wc i pralka. Z drugiego wc zrobiłabym łazienkę, ale już bez wc. No ale i tak w ten sposób nie otrzymacie dodatkowego pokoju.Za to przedpokój nie będzie kuriozalny i salon zyska na przestrzeni.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 24-11-2019 o 15:35

Domyślnie

Witam,
    faktycznie pomysł wydzielenia 3 pokoju nie jest zbytnio trafiony przy tej powierzchni. Niestety...
    Ogólnie w miejscu toalety chcielibyśmy zrobić schowek.

W takim razie co by nam Państwo doradzili w kwestii urządzenia salono-kuchni?
    Chcielibyśmy uzyskać pomieszczenie w którym będą wydzielone dwie strefy tzn. salon i kuchnia, gdzie w późniejszym etapie życia będzie można wydzielić osobną kuchnię i salon (który spełni również rolę sypialni). Chodzi o to że teraz chcemy mieć funkcjonalną i ładną kuchnię z salonem, a za np. 10 lat mieć możliwość w miarę łatwy i możliwie tani sposób oddzielić kuchnię od salonu, gdyż pewnie będziemy musieli w niej spać.
    Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy i pozdrawiamy.

Domyślnie

Może to idiotyczne, ale tak sobie pomyślałam: Jeżeli to jest Twoje ostateczne mieszkanie (no ja wiem, że nie wszystko da się przewidzieć) to ja bym zrobiła raz a dobrze, by potem już nie dokonywać mega wielkich zmian budowlanych. Dlaczego? Skoro teraz tak ciężko o dobrego fachowca, to co będzie za 10 lat? Młodzi nie garna się do zawodówek. Jak bym miała oddzielić aneks od salonu (pomijając wady takiego rozwiązania jak np.: zmniejszenie powierzchni) to zamontowałabym coś w stylu składanej ściany.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

Za 10 lat zmienicie te mieszkanie na mały domek

Elfir

54

Domyślnie

Można kombinować w tym kierunku:

ale wadą jest mała kuchnia i jedna łazienka

Domyślnie

Taki układ okien jak w prezentowanym mieszkaniu blokuje sensowny podział salonu na dwa pomieszczenia. Wydzielony pokój będzie wąski i nieustawny a salon stanie się mniej atrakcyjny. Odradzalibyśmy podział.

Domyślnie Zmniejszenie przedpokoju

Ja osobiście zmniejszyłabym przedpokój, bo jak dla mnie jego przestrzeń jest zwyczajnie za duża... Wydaje mi się, że to zmarnowane metry, które ciężko jakoś praktycznie zaaranżować... Sama miałam ten problem na starym mieszkaniu i nie powiem - było przestrzennie, ale nic poza tym, bo korytarz ma jednak to do siebie, że ciężko jest w nim cokolwiek praktycznego upchać... Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia