dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Blachotrapez 50 lat gwarancji - rdza pomocy

    Witam ,
    We wrześniu została założona blachodachówka firmy blachotrapez German simetric powłoka pladur wrinkle mat TK plus 50lat gwarancji .Na dachu praktycznie 60% wyskoczył taki rdzawy nalot widoczny jak w załączniku po 2 miesiącach, a gdzie te owe 50lat.
    Wykwity porobiły się na większej części dachu nawet na sniegolapach które były z tej samej blachy . Przechowywany materiał był odpowiednio do czasu montażu . Ma przyjechać na gwarancje komisja z blachotrapezu . Co mogę od nich wymagac ? wymiany pokrycia na wolne od wad , ewentualnie zwrot pieniędzy za materiał , a co z usługa dekarska ? Jeśli przyznają gwarancje to znów muszę wyciągać kilkadziesiąt tysięcy z własnej kieszeni i szukać firmy która to ściągnie i założy nowe pokrycie ?
    Proszę o pomoc jak z nimi rozmawiać jakie dać argumenty ,żeby zostało to naprawione .
    Specjalnie był kupiony materiał z najlepsza powłoka ,aby uniknąć takich rzeczy , a tu niestety na odwrót . W miarę możliwości dorzucę więcej zdjęć .
    Pozdrawiam .

    https://zapodaj.net/5e6269e1521d8.jpg.html
    https://zapodaj.net/c89eaaba11960.jpg.html

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Co mogę od nich wymagac ?
    Wrzuć warunki gwarancji. Najlepiej z komentarzem, czy spełniłeś poszczególne wymogi.
    Pewnie lepiej będzie skorzystać z rękojmi - a tę masz nie od gwaranta czy producenta, a od tego, co Ci sprzedał (sprawdź na fakturze/paragonie/przelewie/KP bo nabycie potrzebujesz udokumentować).

  3. #3

    Domyślnie

    Jedynie co posiadam to warunki ogólne przy karcie gwarancyjnej . Sprzedawca dał mi również fv jako na zlecenie montażu dachu nie typowo na materiał po 8% i podpisywałem przy nim ,ze gwarantem jest wykonawca ,a nie firma sprzedająca w tym wypadku za blachę odpowiada producent . Czytałem w innym temacie ,ze może być to od opiłków z wkrętów dachowych ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    A szlifierka nie cieli chlopaki na dachu?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Sprzedawca dał mi również fv jako na zlecenie montażu dachu nie typowo na materiał po 8% i podpisywałem przy nim ,ze gwarantem jest wykonawca
    To normalne, że masz "krycie dachu" (robocizna z materiałem) czy cos podobnego, bo 8naczej na meteriał powinno być 23% VAT.
    Nie mieszaj gwarancji z rękojmią - gwarancję masz od gwaranta, rękojmię od sprzedawcy. To dwa różne uprawnienia.

    Jakie opiłki powstają z wkrętów? Pytałem o gwarancję, bo w niej są wymogi albo bezpośrednio, albo wymóg montażu zgodnie z zaleceniami. Tak czy inaczej pewnie są haczyki których nie spełniłeś. W tym, o czym wspomniał bgttgb co akurat nie jest haczykiem a istotnym wymogiem, zakaz cięcia szlifierką kątową. A to bardzo prawdopodobna przyczyna tych uszkodzeń.

  6. #6

    Domyślnie

    Docinki robione były szlifierką, albo gorące opiłki z nibblera zostały na połaci. Domyślam się, że pierwsze zdjęcie to kalenica i dach jest kopertowy, więc blacha cięta była, a po co się męczyć jak można wziąć szlifierkę?
    Punkt 4 warunków gwarancji określa: "Po zakończeniu montażu blachy należy zwrócić szczególną uwagę na uszkodzenia pokrycia oraz usunąć wszelkie opiłki, nity, wkręty oraz różne odpady budowlane. Po zakończeniu montażu Produktu wszystkie brzegi cięte (w tym fabryczne) winny zostać odpowiednio zabezpieczone."
    Moim zdaniem reklamacja nie zostanie uznana.

  7. #7

    Domyślnie

    Pilnowałem ekipy , szlifierka tam nie miała miejsca tylko nożyce ręczne i nibbler . Po zakończeniu usługi na dachu nie było żadnych pozostałości bo sprawdzałem , do tego na moje zlecenie wszystkie skazy i draśnięcia modułów zostały zamalowane zaprawka prócz ciętej blachy nibblerem wzdłuż koszy . W czasie prac oraz już po zakończeniu miały miejsce opady deszczu wiec reszta opiłków niewidocznych dla oka powinna zostać zmyta .

  8. #8

    Domyślnie

    Nie jest to blacha za 20zl/m2 ale za ponad 2 razy więcej , ale to chyba bez różnicy i wymyślnych powłok zabezpieczających i dekoracyjnych . Nie wiem co mam robić sprowadzę wykonawcę jak firma gwarancyjna przyjedzie . Choć moim zdaniem wina jest blachy bo występuje to najbardziej na północnej stronie a poludniowa czysta ,reszta dachu pojedyncze elementy .
    A jeżeli to będzie właśnie z nibblera czy wkrętow to usunąć się nie da raczej ?
    Może to powodować z czasem rdzewienie całego modułu ?
    Doradzi ktoś co w takiej sytuacji mam robić , bo jestem załamany tyle pieniędzy i problem
    Ostatnio edytowane przez Program93 ; 24-11-2019 o 23:03

  9. #9

    Domyślnie

    Przesyłam kolejne zdjęcia z dachu . Co do wykonawcy kładł już u mnie pokrycia na innych budynkach oraz na kilkunastu domach w okolicy i takiego problemu nie ma . U mnie blacha trapezowa u innych osób blacho-dachówka byłem pytałem oglądałem nic takiego nie mają na dachach . Może to ta "specjalna powłoka" wiem ,że jest to nowość w ofercie więc wady materiału wykluczyć nie można . A co do wkrętów nie chce mi się wierzyć ,że mogą się wtopić , zostało mi kilka modułów ewentualnie poprzewiercam je i wystawie na całą zimę zobaczyć efekt . Bo coś mi się wydaje ,że z tą gwarancja i pomocą któreś ze stron będzie ciężko i długo to trwało .

    https://zapodaj.net/ed90e0d65d7e7.jpg.html
    https://zapodaj.net/2c24e22de09ad.jpg.html
    https://zapodaj.net/afffd3a9ce41b.jpg.html

  10. #10

    Domyślnie

    Gwarancję każdy producent daje przede wszystkim na rdzeń blachy a nie powłokę wizualną, która w tym przypadku koroduje. Gdyby blacha była problemem, to ogniska korozji pojawiłyby się również od spodu i z innej strony. Wszystko jest możliwe i trafiła się felerna partia, ale wtedy większość dachu miałaby taki objaw, a nie tylko jedna strona. Opiłki z wkrętów tworzą się tak samo jak docinki, jeżeli używa się wysokich obrotów, żeby było szybciej, to materiał musi się nagrzać i powstają wżery. Taki sam efekt może zrobić pył lecący z docinki cegieł na kominach.
    Druga sprawa. Dlaczego nie zostały zamalowane docinki na koszach? Każdy producent właśnie szuka takich niedociągnięć, żeby anulować gwarancję, a im dłuższa, tym łatwiej ją stracić.
    U nas klient w marcu kupił blachodachówkę na rdzeniu poliuretanowym (innego producenta), ale objawy dokładnie te same i upierał się, że nic nie było docinane na dachu. Chciał wysłać blachę do ekspertyzy, przyjechał kierownik regionalny, wziął nóż do tapet, zdrapał ognisko korozji na lakierze, pokazał jak blacha wygląda pod spodem i tam żadnej rdzy nie było. Po kilku dniach wykonawca przyznał się, że "trochę pomogli sobie szlifierką".
    Obawiam się, że tutaj sprawa może podobnie się skończyć, dlatego może warto wymienić jeden śniegołap i sprawdzić co jest pod spodem.

  11. #11

    Domyślnie

    Przepraszam za błąd dziś pooglądałem elementy cięte na dachu i są zamalowane przy koszach przy obrońcach kominów . Ekipa nie z pierwszej łapanki wiec do roboty nic zarzucić im nie mogę .
    Dziwne jest ,ze tej korozji nie ma na gąsiorkach ,które są chyba z innej blachy bo nie maja charakterystycznego niebieskiego spodu tylko biały ,choć hurtowni tłumaczy ,ze wszytko jest z jednego systemu , bo tak wymagałem, a reszta moduły sniegolapy blacha płaska gdzie niebieski spod tam występują te naloty . Nic czekam na przedstawiciela blachotrapezu niech swoje wnioski przedstawi .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony