dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pabloxd

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kozłówka
    Kod pocztowy
    21-132
    Posty
    1

    Domyślnie Okno z niskim parapetem

    Witam wszystkich. Zastanawiam się nad wstawieniem w salonie okna z parametrem na wysokości ok 50-60 cm i 2,7m szerokie Tak zwane okno z niskim parapetem od środka mniej więcej wyobrażam sobie jak to może wyglądać lecz nie widzę tego od strony elewacji, gdyby ktoś miał takowe okno prosiłbym o zdjęcie od zewnątrz jak również może być zdjęcie od wewnątrz.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zastanawiaj się tylko wstawiaj. Moje ma 3m szerokości, 1,9m wysokości, parapet na 50cm. Trochę słabo widać je na zdjęciu, ale wrażenie robi na wszystkich: od majstrów, przez ekipę od okien po kota sąsiadów Jedyny minus, że dwa ptaki przez ponad rok postanowiły się zaprzyjaźnić bliżej z szybą, ale to kwestia posadzenia jakiegoś krzaka, aby nie leciały z pełną prędkością i zawracały wcześniej.

    https://ibb.co/dWdVTf9


    https://ibb.co/4P44ggL
    Ostatnio edytowane przez andreys ; 26-11-2019 o 22:02

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06894.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	437549

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06924.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	437550
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06894.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	437549

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06924.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	437550
    Fajne to, mi się podoba , tylko pytanie po co? Ze wzgledu na lepszą termoizolacyjność, lepsze zabezpieczenie przed wodą czy po prostu koś chciał mieć oryginalnie?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wiesz... niektórzy lubią sobie usiąść na parapecie, mogę na nim postawić i prowadzić dyskusję w piwem w ręku do białego rana

  6. #6

    Domyślnie

    Pytam się bo mam takie dwie dziury na okna i zastanawiam się ciągle czy ich jeszcze nie podmurować o jednego pustaka tyle że to dziecięce pokoje wiec piwo odpada a sciana 18cm nie pozostawia wiele miejsca do siedzenia. Myślałam że są jakieś praktyczne względy dla kórych ludzie tak robią, w sensie że to rozwiązanie nie stwarza tylu problemów eksploatacyjnych a wciąż pozwala wyjść na zewnątrz.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Fajne to, mi się podoba , tylko pytanie po co? Ze wzgledu na lepszą termoizolacyjność, lepsze zabezpieczenie przed wodą czy po prostu koś chciał mieć oryginalnie?
    Nie wiem. Tak było od początku. Czy to widzimisię inwestora, czy, też sposób na doświetlenie pomieszczeń..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Może po prostu chodzi o lepsze doświetlenie pomieszczenia. Albo jak u mnie. Mam okna kaskadowe. Każde kolejne jest niższe. Nie każdy lubi symetrię.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Fajne to, mi się podoba , tylko pytanie po co? Ze wzgledu na lepszą termoizolacyjność, lepsze zabezpieczenie przed wodą czy po prostu koś chciał mieć oryginalnie?
    Każdy ma inne pomysły i dzięki temu świat nie jest smutny i jednorodny

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Pytam się bo mam takie dwie dziury na okna i zastanawiam się ciągle czy ich jeszcze nie podmurować o jednego pustaka tyle że to dziecięce pokoje wiec piwo odpada a sciana 18cm nie pozostawia wiele miejsca do siedzenia. Myślałam że są jakieś praktyczne względy dla kórych ludzie tak robią, w sensie że to rozwiązanie nie stwarza tylu problemów eksploatacyjnych a wciąż pozwala wyjść na zewnątrz.
    Ani się obejrzysz gdy piwo będzie w dłoniach
    Ale skoro to pokój dzieci i nie na piętrze to bym zostawił by przed pasem mogli uciec
    A na serio - co się komu podoba
    Nie ma to żadnego uzasadnienia pod względem terminu może większe doświetlenie wnętrza
    Mur 18 cm nie oznacza że tak samo płytki mA być parapet

  11. #11

    Domyślnie

    Dokładnie, u mnie muru jest 40cm plus grzejnik 18cm i robi się ładne siedzisko

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Pytam się bo mam takie dwie dziury na okna i zastanawiam się ciągle czy ich jeszcze nie podmurować o jednego pustaka tyle że to dziecięce pokoje wiec piwo odpada a sciana 18cm nie pozostawia wiele miejsca do siedzenia.
    Jak już ktoś zauważył, parapet może być większy niż grubość muru. Można też (o ile nie ma grzejników pod oknem) zlicować z parapetem np. skrzynie - przy okazji miejsce na przechowywanie poduch czy kocy.
    Planuję takie okna zrobić w salonie jako fixy, bo wystarczy, że w salonie jest wyjście na taras i reszta w tym miejscuu nie musi się otwierać. Być może lepiej wyglądałyby przeszklenia do podłogi, ale wybrałem niskie okna, bo poza siedziskiem (przedłużeniem narożnika) to rozwiązanie mniej skomplikowane w montażu (kwestia ocieplenie i hydroizolacji) i cieplejsze więc i tańsze. Za tymi oknami chcę posadzić jakieś ozdobne trawy i jakieś krzaczory to wizualnie salon będzie tez bliżej natury.
    Co do tych skrzyń to np. tak jak tu https://youtu.be/O8bf9gul1yQ?t=47 Co prawda na filmie one stoją pod oknem z wysokim parapetem, ale chyba wiadomo o co chodzi.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony