dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie Dach na domku z plyt warstwowych pir?

    Witam,
    Czy ktos widzial, ma zamontowane plyty warstwowe pir na dachu domku jednorodzinnego?
    Wiadomo estetyka slaba bo chyba tylko trapezy mozna montowac ale duzo by to usprawnilo prace. Czy trzpienie ktorymi sie kreci plyte to duzy mostek ?
    Na projekt tz stodola mysle ze az tak zle by nie wygladalo (nie moge zdj zadnych znalezc, tylko hale)
    Pzd

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Witam,
    Czy ktos widzial, ma zamontowane plyty warstwowe pir na dachu domku jednorodzinnego?
    Wiadomo estetyka slaba bo chyba tylko trapezy mozna montowac ale duzo by to usprawnilo prace. Czy trzpienie ktorymi sie kreci plyte to duzy mostek ?
    Na projekt tz stodola mysle ze az tak zle by nie wygladalo (nie moge zdj zadnych znalezc, tylko hale)
    Pzd
    Ja mam zamontowane. Można na to montować wszystko co chcesz ja mam dachówkę ceramiczną.Śruba nie przechodzi na wylot tylko zostaje w krokwi więc nie stanowi problemu. Ogólnie super sprawa , odpada np deskowanie dachu. jedyne co musisz uwzględnić na etapie projektowania dachu to grubość izolacji bo o tyle ci się podniesie dach.

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Taki dach to duże ułatwienie prac i niezła dokładność wykonania izolacji termicznej. Dostępne są płyty warstwowe AGRO które od spodu zamiast blachy mają membrany , natomiast górna z blachy trapezowej .
    Darek B

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Prefabrykaty to przyszłość budownictwa. Takie płyty są używane do budowy hal, do domków jednorodzinnych jeszcze nie dotarło a dziwne.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam bardziej konwencjonalne pokryte z obu stron grubą folią aluminiową kręcone bezpośrednio do krokwi przez kontrłaty przy pomocy specjalnych śrub. Był problem jedynie z wykonawcą bo żaden nie miał zielonego pojęcia czym to się je więc był konieczny wujek google i pilnowanie ekipy żeby czegoś nie spieprzyli .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Tak licze i przy pir 0.022 o grubosci 16 cm ( to chyba max jaka produkuja) to wychodzi mi teoretycznie tyle co 25 cm pur natrysku. Nie licze mostkow na krokwie i laczenia ocieplenia sciany z izolacja dachu przy pur. Czy cos pokrecilem?

  7. #7

    Domyślnie

    Teoretycznie więcej mostków masz przy natrysku bo na krokwiach masz mniejszą grubość pianki . Nie ma też mostka z izolacją ściany bo jedna izolacja z drugą się styka . Pomijając śruby które kończą się w krokwiach nie ma żadnych mostków a grubość izolacji jest jednakowa . O trwałości tego rozwiązania nie wspominam . przy piance natryskowej gdy dojdzie do jakiegokolwiek rozszczelnienia pokrycia dachowego to zanim się zorientujesz spora część dachu jest do wymiany, o technicznych możliwościach naprawy nawet nie wspominam.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Kolego Jaro a wilgoc wentylacja mechaniczna / rekuperatorem zabierasz? Masz pod kalenica wyciag ? Czy normalnie w pomieszczeniach?

  9. #9

    Domyślnie

    Mam wentylację mechaniczną w pomieszczeniu na strychu mam nawiew i wywiew ale tylko dlatego bo w przyszłości będę go adaptował na jakieś bliżej nieokreślone cele, przy takiej izolacji jeżeli jest prawidłowo zrobiona nie ma prawa się nic wkrapiać. Jedyny minus tego rozwiązania to koszty .

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    A mozesz napisac jakie to koszty?

  11. #11

    Domyślnie

    Płyty pir są dosyć drogie , przypuszczam że takie termano 16 cm mogą kosztować około 150 zł za metr . Ja kupiłem od producenta 2 gatunek jakieś dwa lata temu metr kosztował około 70 zł . Ogólnie za cały dach 350 m2 na wiązarach ze stropem , dachówka ceramiczna płaska , orynnowanie wszystko razem około 150 tyś

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Witam,
    Czy ktos widzial, ma zamontowane plyty warstwowe pir na dachu domku jednorodzinnego?
    Wiadomo estetyka slaba bo chyba tylko trapezy mozna montowac ale duzo by to usprawnilo prace. Czy trzpienie ktorymi sie kreci plyte to duzy mostek ?
    Na projekt tz stodola mysle ze az tak zle by nie wygladalo (nie moge zdj zadnych znalezc, tylko hale)
    Pzd
    zapytaj uzytkownika cezary albo cezarypl ( nie pamietam dokladnie nicka). Ma dach z plyty warstwowej. Na instagramie dom w 6 miesiecy tez ma dach z plyty warstwowej

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Producentów płyt PIR jest od groma. Ja mam np. polski wyrób z Górstalu grubość 18 cm. Oni sprzedają 2 gatunek bezpośrednio ze składu przy fabryce - tylko trzeba upolować pożądaną grubość w pożądanej ilości. Namiary znajdziesz w necie. Ja za ponad 270 m2 zapłaciłam 19 tys. z transportem (drugi koniec Polski). A jakość była spoko - kilka obrzeży płyt było pożółkłych od słońca ale akurat poszły na docinki. Dekarz bardzo chwalił.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Wieźbe dachowa masz * Jolka Bobek* tradycyjna czy jakas prefabrykowana pod te plyty ? Podzwonilem i znalazlem takie pir w kolorze okolo 110 zl / m2 za 16 cm to chyba nie tak drogo

  15. #15

    Domyślnie

    Jak za pierwszy gatunek to niedrogo .

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Wieźbe dachowa masz * Jolka Bobek* tradycyjna czy jakas prefabrykowana pod te plyty ? Podzwonilem i znalazlem takie pir w kolorze okolo 110 zl / m2 za 16 cm to chyba nie tak drogo
    Ja mam więźbę tradycyjną, z tym że drewno strugane, suszone no i deskowanie. Zostawiam ją odkrytą, a ocieplenie idzie nakrokwiowo. Zero KG, wyższe poddasze. Trochę kombinacji z WM ale i to się jakoś rozwiązało.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Ja mam zamontowane. Można na to montować wszystko co chcesz ja mam dachówkę ceramiczną.Śruba nie przechodzi na wylot tylko zostaje w krokwi więc nie stanowi problemu. Ogólnie super sprawa , odpada np deskowanie dachu. jedyne co musisz uwzględnić na etapie projektowania dachu to grubość izolacji bo o tyle ci się podniesie dach.
    Tak, Drogi bgttgb, witaj w Forum Murator... krzywym zwierciadle życia.
    Zaufaj Jaro106, w Twoim dachu mocowania pracujące mostkami chłodu nie będą musiały trzymać się drewnianych krokwi przez łata, mają być w punkcie rosy i zgnić w 3 zimy...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja miałem dach płaski, i go ocieplilem właśnie płytą pir. można zakupić taki materiał porozbiórkowy na allegro firma z obornik. Jakieś 340pln za m3. Twarde, bardzo ciepłe.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Kolega gontowy mozesz rozwinac mysl?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony