dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sposób na oszczędzanie wody

    Witam,
    W "Ładnym Domu" znalazłem taki mały schemacik z systemen na oszczędzanie wody. Zasada polega na wykorzystaniu wody "po myciu lub kapieli" do spłukiwania. Woda spuszczona z wanny spływa do zbiornika z filtrem i dalej (w zależności od potrzeby) jest podawana do spłuczki.

    Kto zna z praktyki takie rozwiązania?
    Czy są gotowe elementy do kupienia - gdzie?

    pozdr

  2. #2
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    nie wiem jaki jest schemat w Ładnym Domu ale generalnie systemy wykorzystania "szarej wody" na dzisiaj są bardzo drogie i nieuzasadnione ekonomicznie.
    nie znaczy to jednak że to jest BE..., niestety polityka władz jest taka jaka jest

  3. #3

    Domyślnie

    Świete słowa, przy cenie wody u mnie na wsi 1,57 zł/m3 nie ma ekononmicznego uzasadnienia do jej oszczędzania w ten sposób (odzysk szarej wody) co nie znaczy, ze lejemy ja bez opamietania.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4

    Domyślnie

    Obawiam się, że taka zabrudzona woda i osady z niej bedą stopniowo gnić w tej "szarej" części instalacji. I co jak będzie smród? Tak jak u przedmówców: musi byc spory koszt wody w danej gminie, aby to uzasadnic
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    nie wiem jaki jest schemat w Ładnym Domu ale generalnie systemy wykorzystania "szarej wody" na dzisiaj są bardzo drogie i nieuzasadnione ekonomicznie.
    nie znaczy to jednak że to jest BE..., niestety polityka władz jest taka jaka jest
    A wyglądało tak prosto i "tanio". W mojej gminie koszt wody nie jest tak strasznie wysoki montować tak drogie rozwiązanie.
    No nic, szukam dalej.
    Dzięki za info i pozdrawiam

    Ps
    a może ktoś z was wykorzystuje wodę po bilogicznej oczyszczalni do podlewania ogrodu?
    Byłby to wtedy uzasadniony koszt montażu biologicznej zamiast drenazowej,

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to kwestia diety, czy przemiany mojej materii, ale moje scieki nawet po przepuszczeniu przez cudowną oczyszczalnię trochę zalatują, hm, g...em. Czasem jak mi sie sączy spod płota nadmiar z rozsączkowania, to ma taki delikatny bukiet.. Delikatny, ale jednak ma - a więc nie chcialbym sie paprać i podlewać tym ogródka.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Nie wiem, czy to kwestia diety, czy przemiany mojej materii, ale moje scieki nawet po przepuszczeniu przez cudowną oczyszczalnię trochę zalatują, hm, g...em. Czasem jak mi sie sączy spod płota nadmiar z rozsączkowania, to ma taki delikatny bukiet.. Delikatny, ale jednak ma - a więc nie chcialbym sie paprać i podlewać tym ogródka.
    Przekorek, ale czy na pewno masz przydomową-biologiczną? Niektórzy twierdzą, że po niej woda do podlewania jest ok?

    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony