dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak kolejność przy wykończeniówce

    Tak jak w temacie, pytanie dla tych którzy to już mają za sobą niech doradzą jak to powinno iść w kolejności. Obecnie dom mam już otynkowany, wylewki zrobione, elektryka też, c.w.u, c.o + kotłownia wyposażona, już przepalałem w piecu, elewacja również gotowa, ja widzę taką kolejność :
    1. montaż parapetów wewnętrznych
    2. gruntowanie ścina i sufitów
    3. wszystkie zabudowy z płyt k-g ( sufity, kominek itd)
    4. prze gruntować płyty k-g
    5. układanie kamienia na ścianie
    6. I malowanie
    7. montaż gniazdek i włączników
    8. układanie płytek na podłogach
    8. wykończenie łazienki na tip top
    9. układanie paneli na podłogach + listwy przypodłogowe
    10. montaż ościeży i drzwi
    11. obrobienie schodów na klatce schodowej + barierka
    12. montaż lamp i kinkietów i halogenów
    13. II malowanie.
    14. Umeblowanie

    Jak coś pominąłem to napiszcie co i w którym pkt powinno to być. Jak coś inaczej byście zrobili to napiszcie waszą kolejność, które numerki przestawiać
    Jeżeli chodzi o pkt 2,4 ktoś może powiedzieć ze bezsensu to robię, ale pytanie mam czy gruntowaliście miejsca tam gdzie mieliście podwieszane sufity czy też nie.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Podbijamy z ciekawości

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    W pierwszej kolejności należy wykonać wszystkie prace instalacyjne, montażowe oraz takie, które są związane z kuciem, większym wierceniem czy szlifowaniem. Prace dekoratorskie zostawiamy zawsze na koniec. Montaż futryn lub układanie paneli podłogowych po ostatecznym malowaniu może być ryzykownym rozwiązaniem , gdyż łatwo pobrudzić wówczas ściany. Sufit podwieszany musi być ocieplony, tak więc strop powinien być gruntowany. To samo dotyczy płyt gipsowo-kartonowych. Rekomenduję wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40.

  4. #4

    Domyślnie

    Po co ocieplać sufit też tego nie kumam. Jak masz poddasze nie użytkowe to tam dajesz z 10 cm styropianu w celu zaizolowania żeby ciepło nie uciekało.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony