dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie OKNOPAST - dwie oferty, a różnica w cenie prawie 1000pln ?

    Dzień dobry,

    Z góry przepraszam za lamerskie pytania, ale wymieniam okna pierwszy raz w życiu i potrzebuję rady doświadczonych speców


    Otrzymałem ofertę na okna oknoplastu Winergetic Premium z dwóch różnych firm. Różnica w cenie prawie 1000pln.
    Porównałem obie oferty i różnią się oszkleniem, oraz kosztami "demontażu, montażu, obróbki i wywozu śmieci".

    Tańszy oferent proponuje oszklenie: 4TF/16/4/16/4TF U=0,6 Uw=0,97 (cena jednostkowa=2175,14pln) i cenę montażu niższą o 700pln (za 3 okna równo 1500pln)

    Droższy proponuje inne oszklenie: 4TF/18c/3/16c/3TF U=0,5 Uw=0,82 (cena jednostkowa=2285,66pln), ale cena montażu wyższa o 700pln (za 3 okna równo 2200pln)


    Proszę o informację skąd mogą wynikać aż takie różnice w cenie montażu okien? Czy są różne metody (tańsze lub droższe - o co pytać), czy też to kwestia ekipy montażowej?

    Czy warto zapłacić więcej za drugi, droższy typ oszklenia? Czy powinienem zwrócić uwagę na jeszcze inne kwestie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Teoretycznie wydaje się, ze to ta druga oferta powinna być droższa. A montaż? Musisz zapytać co obejmuje, bo przy wymianie pole "do popisu" jest większe niż 700zł..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Tak faktycznie jest Druga opcja jest droższa zarówno jeśli chodzi o okna, jak również montaż.
    Pytanie do ekspertów: czy faktycznie warto dopłacać do tego drugiego szklenia, oraz skąd biorą się aż takie różnice w kosztach montażu?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podaj zakres montażu w obydwu wersjach.

  5. #5

    Domyślnie

    Żadna z firm nie podała sposobu montażu. W wycenie mam tylko enigmatyczne: "demontaż, montaż, obróbka i wywóz pozostałości pomontażowych".
    Czytałem o tzw "ciepłym montażu" i zastanawiam się, czy w przypadku takich okien w rachubę może wchodzić inny typ montażu ? Jestem niestety całkowitym laikiem w tych sprawach, a zależy mi, by okna spełniały swoją funkcję (zwłaszcza termiczną, bo to główny powód wymiany starych, drewnianych okien).

    Wg mnie zakres to demontaż starych, drewnianych okien na 2 piętrze i zamontowanie wintergetic premium +wywoz pozostałości.

    Dodatkowo montaż najtańszych parapetów wewnętrznych, ale być może będzie to dodatkowo policzone (z drugiej strony przy cenie parapetu około 100-150pln nie sądzę, by montaż mocno podrażał wycenę).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Powiedzmy, ze montaż, demontaż i wywiezienie odpadów to podobny zakres prac /w grę może wchodzić tzw ciepły montaż/ to różnica może tkwić w standardzie ochrony mieszkania/folie, kartony/ i wykończenia, czyli jego brak, minimum lub całkiem niezłe obróbki gotowe do malowania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Czy warto przy wymianie walczyć o 0.15 na Uw? Nie warto.
    Montaż? Najpierw musisz wiedzieć co kryje się pod tą nazwą a najlepiej niech wyślą Ci dokładny zakres prac wliczony w cenę....aż dziwne że firmy w dobrze pojętym własnym interesie tego nie opisują w ofercie bo wyobrażenie zakresu prac przez klienta a firmę może różnić się radykalnie i na koniec może pojawic się problem z rozliczeniem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cd.
    W obu wypadkach Uw miej świadomość że w pewnych warunkach na szybach od zewnątrz tzn od strony zewnętrznej budynku może i będzie się pojawiać wykroplona para wodna - to nagminme zaskoczenie klientów po wymianie okien na nowe z ciepłymi szybami
    I tu Cię zaskoczę
    Cześć z nich po podaniu tej informacji rezygnuje z pakietu trzyszybowego pozostając przy dwuszybowych 1.1
    Tak naprawdę, biorąc pod uwagę straty całego mieszkania to aż tak radykalnie zastosowanie trzyszybowek ich nie obnizy
    Nie wiem jakie masz stare okna ale musisz pamiętać jeszcze o jednym - nowe będą szczelne i tu kolejny problem - jeśli masz nawet sprawna wentylację grawitacyjna to na szybach od zewnątrz pomieszczenia może i w pewnym zakresie temperatur i wilgotności wnętrza pojawi się woda na szybach - warto już teraz pomyśleć o nawiewnikach by wyeliminować to zjawisko

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Errata - "od zewnątrz pomieszczeni" w ostatnim poście zamień na "od wewnątrz pomieszczenia"
    Szkoda że z komórki nie można edytować postow

  10. #10

    Domyślnie

    Oferta obu firm jest taka sama po zmianie oszklenia na cieplejszą. Pozostała jedynie znaczna różnica w kosztach montażu. Okazało się, że tańsza opcja nie przewiduje "montażu ciepłego", twierdzą, że zbyt krzywe ściany... więc w cena montażu zawiera jedynie zatarcie powstałych otworów zaprawą goldband na równo...
    No cóż... muszę to przemyśleć. Czy w takim przypadku jest sens inwestować w w okna z takim Uw, jeśli chłód będzie dostawał się do mieszkania na około?

    Na ewentualne parowanie mam stary, wypróbowany sposób: wietrzenie, a przez sporą część roku także rozszczelnienie okien. Wolę jednak sam decydować kiedy wietrzyć, niż być skazanym na wietrzenie non-stop przez "zimne" okna, czy zimny montaż.... Poradźcie- jeśli nie da się zrobić ciepłego montażu to szukać innej ekipy, która to jednak zrobi, czy nie jest to aż taki problem i kupić te okna z Uw 0,82 ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dziękuję, że miałeś dość wytrwałości by dociekać tematu a nie w ślepo wybrałeś "ciekawą cenę".
    To na prawdę nie jest grzech, jak klient rozmawia o konkretach. Wolę to niż ślepe targowanie się pod tytułem "ile mi pan jeszcze opuści bo tam taniej".

    Ciepły, czyli szczelny montaż:
    - bez bliższych oględzin otworów ciężko zawyrokować, czy przewidziana na niego kwota ma sens. Być może stan ościeży będzie tak słaby (te nierówności) że zastosowanie folii będzie mijało się z celem bez wcześniejszego wyrównania otworów (a to znowu czas i pieniądze).
    Być może firma ma plan na inny sposób szczelnego montażu niż taśmy (np. masy uszczelniające) i wtedy może być inaczej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Poza foliami ktore przy wymianie i wbrew pozorom na większości budów bez przygotowanych otworów nie mają sensu i są sztuka dla sztuki pozostają inne metody jak choćby SP925 czy zwykły silikon czy inne mazidla - w takim wypadku jakość wnęki okiennej nie ma znaczenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony