dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie sciana trójwarstwowa

    Witam mam wybudowany dom systemem jak na zdj poniżej. od środka cegła 12 cm styropian 4cm pustak max głowką okolo 25 cm i styropian 10 cm na elewacji. Dom szybko sie wychładza . Bede jeszcze docieplał strop bo jest tylko 4 cm styro. Czy taki układ sciany jest dobry i może zostac , czy miedzy styropianami w pustaku jest wilgoc? Mysłałem zeby wyrzucic tą cegłe od srodka i styropian ,żeby został tylko pustak i styro 10 cm ale niewiem jak był robiony strop i zeby po wykuciu cegły nie spadł. Mam jeszcze drugi pomysł wykuć tą cegłe wyrzucic steropian z miedzy scian i podmurowac odrazu suporeksem 12cm tylko juz go przykleic bezposrednio do pustaka max? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mur.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	437534

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś były takie pomysły , teraz się tego nie stosuje ale myślę że przez tą ścianę za dużo ci ciepła nie ucieka. Problemu poszukaj gdzie indziej . Strop 4 cm to trochę mało ale pewnie w innych miejscach jest jeszcze gorzej. Trzeba się zastanowić gdzie masz największe straty ciepła i te elementy poprawić.

  3. #3

    Domyślnie

    Za strop sie zabieram niedługo dam 20 cm styroduru. Najbardziej zastanawia mnie ta sciana czy miedzy styropianami nie robi sie wilgoc, czy ruszac cos w tych scianach , czy moze dac sobie spokój.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony