dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie podłogówka + grzejniki

    Witam,

    W domu o powierzchni 120m2 mam na parterze podłogówkę i cześć na pietrze oraz grzejniki.
    Sa dwie centralki z pompami i zaworem mieszającym góra i dół. Moje pytanie jest takie jak najlepiej skonfigurowac sterowanie aby pompy nie pracowały caly czas tylko w momencie kiedy piec nie grzeje wyłaczyły sie. W tej chwili do kotla jednofunkcyjnego podpiety jest regulator temperatury bezprzewodowy.

    Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    Aby cokolwiek próbowac doradzić potrzebnych jest wiecej informacji na temat samej instalacji jak i systemu sterowania jaki został zastosowany w instalacji.
    Proszę opisać to dokładniej, jakie centralki, jakie termostaty?

    Najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie pytania do producenta automatyki lub pieca jeśli automatyka jest jego integralną częścią.
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałbym podłączyć się pod temat ponieważ szukam porady odnośnie podłączenia podłogówki i kaloryferów.
    Mianowicie na parterze domu w centralnym miejscu montuje rozdzielacz do podłogówki (7obiegów z sterowaniem z regulatorów pokojowych) i osobny rozdzielacz do grzejników (6 obiegów) kotłownia oddalona od rozdzielaczy jakieś 10m
    Czy jak zrobię podejście do rozdzielaczy pex 32 potem trójniki na pex 25 jak na załączonym rysunku to będzie dobrze?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ogrzewanie.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	437782
    Czy na powrocie z obu rozdzielaczy na powrotach potrzebne będą zawory zwrotne?
    Czy nie przechodzić na pex 25 tylko dać trójniki w pex 32?
    I czy to w jaki sposób będą ułożone trójniki ma jakieś znaczenie dla obiegu?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Dawid_261285 ; 05-12-2019 o 10:22

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Trójnik 32 i dopiero przejść na 25.
    Przed każdym rozdzielaczem już w skrzynce zwykłe zawory na zasilaniu i powrocie.
    Na rozdzielaczu od podłogówki układ mieszający złożony z zawory trójdrożnego termostatycznego i pompy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli trójniki wejście pex32 a wyjścia pex25 prosto do rozdzielaczy? Pompa z mieszaczem i zawory odcinające przy rozdzielaczach na zasilaniu i powrocie oczywiście będą tylko zastanawiałem się nad zaworkami zwrotnymi na powrotach z obu rozdzielaczy żeby np pompa podłogówki nie pchała w powrót od grzejników i w drugą stronę.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_261285 Zobacz post
    Czyli trójniki wejście pex32 a wyjścia pex25 prosto do rozdzielaczy? Pompa z mieszaczem i zawory odcinające przy rozdzielaczach na zasilaniu i powrocie oczywiście będą tylko zastanawiałem się nad zaworkami zwrotnymi na powrotach z obu rozdzielaczy żeby np pompa podłogówki nie pchała w powrót od grzejników i w drugą stronę.

    Całą instalację robisz z PEX.
    Do rozdzielaczy użyj miedzi .
    Co rozumiesz pod stwierdzeniem że pompa pcha wodę w powrót. Pompa w mieszaczu na rozdzielaczach zasysa wodę z zasilania i z powrotu a procent zmieszania jest uzależniony od ustawień zaworu trójdrogowego i temperatury zasilania.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 05-12-2019 o 21:31
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony