dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Lightbulb Nagrzewająca się klamka od gilotyny w kominku Kratki

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie klamki do kominka.
    Mam kominek Kratki MBA 17 prawy BS z gilotyną. Przy normalnym paleniu po pewnym czasie klamka tak się nagrzewa, że nie można jej dotknąć. Nic w tym dziwnego bo pewnie nie ma żadnej izolacji między stalowym kominkiem a stalową klamką. Czy tego w żaden sposób nie da się rozwiązać?
    Może ktoś doradzi z jakiego materiału zrobić taką klamkę, żeby nie przewodziła tak ciepła?

    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubex Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie odnośnie klamki do kominka.
    Mam kominek Kratki MBA 17 prawy BS z gilotyną. Przy normalnym paleniu po pewnym czasie klamka tak się nagrzewa, że nie można jej dotknąć. Nic w tym dziwnego bo pewnie nie ma żadnej izolacji między stalowym kominkiem a stalową klamką. Czy tego w żaden sposób nie da się rozwiązać?
    Może ktoś doradzi z jakiego materiału zrobić taką klamkę, żeby nie przewodziła tak ciepła?

    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
    Sprężynki się nie nagrzewają - znane od ponad 150 lat. Rurki z dziurkami....

    Generalnie rękawicy się używa. To nie lodówka, tylko urządzenia ogniowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Sprężynki się nie nagrzewają - znane od ponad 150 lat. Rurki z dziurkami....

    Generalnie rękawicy się używa. To nie lodówka, tylko urządzenia ogniowe.
    No ok... rozumiem, że to się będzie nagrzewało ale mam porównanie bo rodzice mają kominek 20lat i klamka żeby się nagrzała do temperatury w której nie da się jej dotknąć to trzeba palić na full i to długi czas. U mnie ledwo podpale, chwile się popali i już się jej nie da dotknąć. Zakładam, że poszli na łatwiznę i nie ma żadnej izolacji między klamką a wkładem a i sama klamka też pozostawia wiele do życzenia. Uderzę do jakiegoś ślusarza tylko zastanawiam się z czego to zrobić.. rurka z dziurkami to jest jakiś pomysł ale czy skuteczny - nie wiem.

  4. #4

    Domyślnie

    W moim kominku klamka ( metalowa z drewnianym uchwytem ) jest zimna ale leży obok szyby . Zakłada się ją na króciec wystający z drzwiczek ( tych z szybą ) tylko w momencie otwarcia / zamknięcia . Może niech ślusarz cuś takiego Ci dorobi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    W moim kominku klamka ( metalowa z drewnianym uchwytem ) jest zimna ale leży obok szyby . Zakłada się ją na króciec wystający z drzwiczek ( tych z szybą ) tylko w momencie otwarcia / zamknięcia . Może niech ślusarz cuś takiego Ci dorobi
    To jest niezły pomysł Dzięki A też masz gilotynę czy normalne otwieranie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubex Zobacz post
    To jest niezły pomysł Dzięki A też masz gilotynę czy normalne otwieranie?
    normalne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony