dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wykonanie obudowy kominka

    Witam,

    Mam zamiar sam wykończyć kominek wykończenie będzie z granitu. Mam 6 elementów już sfazowanych i teraz muszę je przykleić.
    Jak przygotować powierzchnię do klejenia kamienia?
    Jakiego kleju użyć? Szerokość kamienia to około 100mm, grubość 12mm.
    Czy ma znaczenie w jakiej kolejności będę przyklejał elementy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 00.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	437573

    Kolejnym pytaniem jest do jakiej wysokości ma być kamień. Zaznaczyłem na drugiej fotce ... Do którego punktu go położyć?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 01.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	437574

    Czym wypełnić spoiny między kamieniem? Kamień jest koloru czarnego z brokatem

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał cis3k Zobacz post
    Witam,

    Mam zamiar sam wykończyć kominek wykończenie będzie z granitu. Mam 6 elementów już sfazowanych i teraz muszę je przykleić.
    Jak przygotować powierzchnię do klejenia kamienia?
    Jakiego kleju użyć? Szerokość kamienia to około 100mm, grubość 12mm.
    Czy ma znaczenie w jakiej kolejności będę przyklejał elementy?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 00.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	437573

    Kolejnym pytaniem jest do jakiej wysokości ma być kamień. Zaznaczyłem na drugiej fotce ... Do którego punktu go położyć?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 01.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	437574

    Czym wypełnić spoiny między kamieniem? Kamień jest koloru czarnego z brokatem
    Nie ma znaczenia w jakiej kolejności przykleisz pod warunkiem że nie spadną no i znaczenie ma jak to przycięto (co na czym się wspiera). Samo klejenie tej części górnej może nie wystarczyć.
    Jakie spoiny?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie ma znaczenia w jakiej kolejności przykleisz pod warunkiem że nie spadną no i znaczenie ma jak to przycięto (co na czym się wspiera). Samo klejenie tej części górnej może nie wystarczyć.
    Jakie spoiny?
    Część nr 2 opiera się na części 1 ...
    Spoiny będą między częściami 2, a 3 oraz 5 i 6 ścinane są pod kątem ...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał cis3k Zobacz post
    Część nr 2 opiera się na części 1 ...
    Spoiny będą między częściami 2, a 3 oraz 5 i 6 ścinane są pod kątem ...
    Łączenie 2 i 3 nie opiera się więc trzeba to naprawić i oprzeć bo będzie jak wątku niedawnym. Łączenie pod kątem powinno być tak dopasowane by nie wymagało fugi, da się tak przyciąć. Na zdjęciach kiepsko widać ale mam nadzieję że obudowa ma odpowiednią dylatację od wkładu bo jak nie to będzie jeszcze problem z pękaniem samej obudowy, też ostatnio przerabiany temat na forum.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Łączenie 2 i 3 jak teraz oprzeć? bo to się tylko na 1 i 4 ...
    Odpowiednią czyli jakiej wielkości na zdjęciu coś tam widać. Kominek już pracuje rok czasu i nic nie pęka ... więc powinno być ok. Tylko do jakiej wysokości montować kamień?
    I przede wszystkim jaki klej do tego?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Jeśli dobrze widzę, to na drugim zdjęciu nr 2 to szczelina, a nr 3 - obudowa wkładu? Jeśli tak to kleiłbym na równi z nr 1, bo wszystko poniżej "pracuje" pod wpływem zmiany temperatury.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze widzisz dzięki bardzo za podpowiedź ...
    Jeszcze jakby ktoś powiedział jaki klej? Wysokotemperaturowy elastyczny może być?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Co do kleju to się nie wypowiem ale mogę napisać, że moja obudowa jest zrobiona z betonu komórkowego, na to gres polerowany przyklejony zwykłym, elastycznym klejem do gresu. Od 13 lat intensywnego palenia nic się z obudową nie dzieje złego.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To trochę tak jakby pokazać kawałek samochodu z zewnątrz i zadać pytanie jak go naprawić nie mówiąc co ma pod maską.

    Wracając do kominka...Nie mówiąc z czego jest powierzchnia do której kleimy, nie mówiąc jakie temperatury będą generowane na (w) obudowie, nie mówiąc jaki to kamień....niewiele można doradzić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony