dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Garaż , podnośnik kolumnowy , beton a mróz

    Witam.
    Mam do Was kilka pytań i uprzejmie proszę o pomoc.
    Idzie zima a mnie wzięło na zrobienie sobie garażu dla hobbystycznego majsterkowania przy samochodach.
    Czy ogólnie jest sens wykonywania tych prac w związku ze zbliżającą się zimą i mrozem , który na Podhalu zawsze daje ostro w kość ?
    W planie mam zakupić beton C30 / C37 z betoniarni i tutaj pierwsze pytanie czy do takiego betonu trzeba zamówić dodatkowo jakąś chemie żeby betonu nie uszkodził mróz ?
    8,5 metra długości oraz 5,5 metra szerokości to powierzchnia główna garażu i to ona jest dla mnie najważniejsza , więc kolejne pytanie dotyczy konieczności zastosowania dylatacji.
    Garaż osłonięty trzema ścianami ocieplonymi , ocieplenie wykonane z 15 cm pianki ( chyba poliuretanowa ) oraz zewnętrzne deski około 1,5 cm
    Ściany ( drewniane słupy co około 2m ) na fundamencie głębokim około 50 - 80 cm i robionym 60 lat wstecz , więc wypełniony jest kamieniami pół na pół z zaprawą / betonem. Odciąć się dookoła dylatacją od tych fundamentów ?
    W w/w powierzchnię muszę wkomponować stopę pod podnośnik kolumnowy ( dwu lub jedno )
    Obecnie powierzchnia garażu to 1/3 ziemi i 2/3 nieubitego gruzu na którym była już płyta fundamentowa / wylewka , ale obecnie została usunięta.
    Głębokość miejsca pod nową płytę fundamentową to 15 cm i więcej.
    Stopa pod podnośnik Ravaglioli KPX 377 ma być wykonana według wytycznych zamieszczonych w instrukcji podnośnika , zrzut ekranu poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KPX 377.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	437577

    Czy na całej powierzchni wystarczy grubość 10 cm a w miejscu gdzie będzie stał podnośnik zrobić stopę 25 - 30 cm ?
    W miejscach innych niż miejsce stopy podnośnika zastosować izolację ze styropianu lub inną ?
    Zbrojenie całej płyty zrobić takie samo jak w zaleceniach dla stopy podnośnika ?
    Użyć fibrobetnu ( druty / włókno ) czy będzie to tylko sztuka dla sztuki i poprawienie sobie humoru ?

    Pozdrawiam !

  2. #2

    Domyślnie

    Naprawdę ?
    Nikt ?
    Nic ?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Czy przypadkiem nie potrzebujesz pieczatki od montera tego podnosnika zeby ci UDT potem to w ogole odebral? Przeciez UDT musi taki podnosnik dopuscic do uzytkowania i musisz mieć wszystko wykonane zgodnie z papierami i wytycznymi producenta ktory oczywiscie posiadal stosowne licencje i dopuszczenia w EU/PL wydane na podstawie zatwierdzonej technologii montaużu włącznie z podłożem (stopą). Powinieneś pogadać z firmą która takie rzeczy montuje bo jestem prawie pewien, że nie możesz tego sam zamontować, tak aby potem ci to dopuscili do uzytkowania. Kary za nielegalke podobno są zabojcze, włącznie z wiezieniem (w razie wypadku). Nawet grzywny za brak przeglądu ida w tysiące.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 04-12-2019 o 08:15

  4. #4

    Domyślnie

    Odpuść sobie taką robotę zimą. Poczekaj do wiosny i na spokojnie zrób to jak trzeba.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A do zgłoszenie do UDT potrzebna jest dokumentacja wykonana przez osobę uprawnioną.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Nie wiem jak teraz, ale jak montowałem żurawiki stanowiskowe. Dla Udt wystarczyło poświadczenie kierbuda o montażu zgodnie z dokumentacją oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Oczywiście oprócz tego potrzeba było do zgłoszenia wykonać kilka szkiców sytuacyjnych, schemat podłączenia elektrycznego wraz z aktualnymi badaniami. Później Udt mi to odbierał. Oczywiście były próby obciążenie.

  7. #7

    Domyślnie

    To jest garaż prywatny i nie trzeba zgłaszać nic do Urzędu Dozoru Technicznego bo nie będę tam pracował zarobkowo świadcząc komuś usługi.
    Bardziej chodzi mi o Waszą pomoc i podpowiedzi jaki zastosować beton i jak wykonać jego zbrojenie tak aby wszystko "miało ręce i nogi"
    Chyba faktycznie poczekam do wiosny bo aktualne temperatury w nocy to -10 stopni celsjusza , a teraz poświecę czas na zdobycie wiedzy i zaplanowanie wszystkiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony