dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie Kocioł gazowy kondensacyjny - ponad 700 włączeń i wyłączeń na dobę :-(

    Witam
    Kocioł gazowy De Dietrich 2 F + iSense. Strategia cz.pok + cz.zew. Kocioł włącza się na paręnaście sekund grzejąc do temp ok45 stopni po czym się wyłącza i schładza tak do 32 stopni a po 3 minutach znów to samo i tak wkoło ehh. Na dobę robi tak ponad 700 razy !! Zmiana ustawień na regulatorze niewiele daje.
    Dom ok 100m2. 5 grzejników + parter w podłogówce z 9 sekcjami. Wszystko na rozdzielaczach. Już nie wiem jak go okiełznać bo za niedługo przy takiej pracy to padnie i już nie wstanie wrrr

  2. #2

    Domyślnie

    wyjmij wtyczkę z gniazdka

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Coś z obiegiem wody nie tak.
    Na kaloryferach pewnie zamknięte głowice termostatyczne.
    A co z podłogówką? Masz tam jakąś automatykę? Jakie masz przepływy?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Coś z obiegiem wody nie tak.
    Na kaloryferach pewnie zamknięte głowice termostatyczne.
    A co z podłogówką? Masz tam jakąś automatykę? Jakie masz przepływy?
    Zamknięte głowice nic do tego nie mają.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Zamknięte głowice nic do tego nie mają.
    Mają. Jak woda krąży przez bypass jedynie, to jest w obiegu jej tyle co kot napłakał i kocioł może ją ogrzać błyskawicznie. Jak krąży przez podłogówkę albo przez kaloryfery i jest w stanie to ogrzać w kilkanaście sekund to znaczy, że jednak nie krąży przez podłogówkę ani przez kaloryfery. Czyli albo zamknięte wszystkie obiegi, albo pompa zepsuta, albo układ jest gdzieś przytkany.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Zamknięte obiegi. W budynku ciepło?

  7. #7

    Domyślnie

    W domu ciepło tak jak nastawione. 23 stopnie na parterze, 21 na piętrze. Głowice na grzejnikach w okolicach 4 w 6 stopniowej skali. Podłogówka z pompą na mieszaczu. Pompa podłogówki na 1 w 3 stopniowej skali. Rotametry wszystkie na 1 w 5 stopniowej skali z regulacją na powrotach. Podłoga ciepła wszędzie. Grzejniki niezapowietrzone.
    Regulacja tymi rzeczami niewiele daje. Jak otworzę na full głowice to tylko ciut dłużej trwa wstępne podgrzanie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Witam
    Kocioł gazowy De Dietrich 2 F + iSense. Strategia cz.pok + cz.zew. Kocioł włącza się na paręnaście sekund grzejąc do temp ok45 stopni po czym się wyłącza i schładza tak do 32 stopni a po 3 minutach znów to samo i tak wkoło ehh. Na dobę robi tak ponad 700 razy !! Zmiana ustawień na regulatorze niewiele daje.
    Dom ok 100m2. 5 grzejników + parter w podłogówce z 9 sekcjami. Wszystko na rozdzielaczach. Już nie wiem jak go okiełznać bo za niedługo przy takiej pracy to padnie i już nie wstanie wrrr
    Ustaw inną strategię. Proponuję sam czujnik pokojowy. Przecież jak czujnik osiągnie temperaturę zadaną nie powinien włączać kotła. Pewnie masz źle ustawioną krzywą grzewczą zależną od temperatury zewnętrznej, która ma tu zasadniczy wpływ. Na regulatorze wyprowadź sobie na mały wyświetlacz temperaturę żądaną przez regulator, czyli sterownik. Sterownik steruje kotłem przez podanie do niego wartości temperatury jaka ma być w obiegu wody grzewczej. Nie wiem czy zasilania czy powrotu ale stawiam na średnią Zapewne można tym sterownikiem "grzebać" w ustawieniach kotła tam dobrze jest ustawić większe minimalne obroty pompy dla CO. Ustaw przynajmniej na 7 -8. W zasadzie więcej nie grzeb bo jak jest sterownik iSense to on jest nadrzędny nad kotłem o ile nastawy kotła nie zawężają jego ustawień. Przykład jak masz na sterowniku ustawioną Tmax 80*C a na kotle 50*C to jest ważne ustawienie na kotle.
    Na sterowniku masz ikonkę kaloryfera i płomienia, czy znika płomień i kaloryferek czy tylko płomień?

  9. #9

    Domyślnie

    Jak daję strategię z cz.pok. to wygląda to tak... Powiedzmy nastawiam 23 stopnie na 7 rano. Piec się załącza i pracuje bez wyłączeń ok 3h potem przez ok 1h taktuje żeby potem wyłączyć się całkowicie. To jest ok tylko, że nie ma komfortu w domu bo przez większą część dnia i całą noc piec się nie załącza bo temp 23 nie spada. Grzejniki i podłoga zimne. Dopiero znów rano się załącza.
    Jeśli chodzi o ikonki to przy tych 700 włączeniach kaloryferek jest cały czas i słychać jakiś szum w piecu a płomień pojawia się tylko na kilkanaście sekund w ciągu tych 3 minut.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    W domu ciepło tak jak nastawione. 23 stopnie na parterze, 21 na piętrze. Głowice na grzejnikach w okolicach 4 w 6 stopniowej skali. Podłogówka z pompą na mieszaczu. Pompa podłogówki na 1 w 3 stopniowej skali. Rotametry wszystkie na 1 w 5 stopniowej skali z regulacją na powrotach. Podłoga ciepła wszędzie. Grzejniki niezapowietrzone.
    Regulacja tymi rzeczami niewiele daje. Jak otworzę na full głowice to tylko ciut dłużej trwa wstępne podgrzanie.
    Może zmniejsz temperaturę na zasilaniu...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Może zmniejsz temperaturę na zasilaniu...
    Jeśli jest szum to w kotle może być "fałszywe powietrze" - odkręć w kotle odpowietrznik. Jeśli zapowietrzenie było przyczyną to po odpowietrzeniu szum ustanie.

    Inną przyczyną może być wada w elektronice kotła, lub dozowaniu gazu powodująca, że kocioł pracuje na maksimum mocy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    co to za model kotła ?? jaka moc minimalna ??

  13. #13

    Domyślnie

    De Dietrich Lumea 20/24 Mi. Moc min. 3.7kw. Przez większość czasu pracuje z minimalną czyli na 1 no chyba że się kąpie to leci na 3.
    Ten szum to raczej jakiś wentylator albo pompka.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    W domu ciepło tak jak nastawione. 23 stopnie na parterze, 21 na piętrze. Głowice na grzejnikach w okolicach 4 w 6 stopniowej skali. Podłogówka z pompą na mieszaczu. Pompa podłogówki na 1 w 3 stopniowej skali. Rotametry wszystkie na 1 w 5 stopniowej skali z regulacją na powrotach. Podłoga ciepła wszędzie. Grzejniki niezapowietrzone.
    Regulacja tymi rzeczami niewiele daje. Jak otworzę na full głowice to tylko ciut dłużej trwa wstępne podgrzanie.
    Twoja odpowiedź była dla mnie do przewidzenia.

    Czy mógłbyś porobić zdjęcia swojej instalacji i podesłać tutaj. Chodzi mi o rozdzielacze, pompy, piec, odpowietrzniki itp.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Jak daję strategię z cz.pok. to wygląda to tak... Powiedzmy nastawiam 23 stopnie na 7 rano. Piec się załącza i pracuje bez wyłączeń ok 3h potem przez ok 1h taktuje żeby potem wyłączyć się całkowicie. To jest ok tylko, że nie ma komfortu w domu bo przez większą część dnia i całą noc piec się nie załącza bo temp 23 nie spada. Grzejniki i podłoga zimne. Dopiero znów rano się załącza.
    Jeśli chodzi o ikonki to przy tych 700 włączeniach kaloryferek jest cały czas i słychać jakiś szum w piecu a płomień pojawia się tylko na kilkanaście sekund w ciągu tych 3 minut.
    A nie możesz zostawić sobie na czujniku pokojowym 1h grzania- 2h przerwy ?
    Albo nawet 0.5h grzania - 3h przerwy.

    3,7kW dla Twojego domu przy takiej pogodzie to bardzo dużo.
    Jeśli to nowy dom, to jego obciążenie cieplne oscyluje teraz w granicach 1kW...
    Teoretycznie Twój kocioł powinien pracować około 15 minut w ciągu godziny.
    Albo i mniej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Jak daję strategię z cz.pok. to wygląda to tak... Powiedzmy nastawiam 23 stopnie na 7 rano. Piec się załącza i pracuje bez wyłączeń ok 3h potem przez ok 1h taktuje żeby potem wyłączyć się całkowicie. To jest ok tylko, że nie ma komfortu w domu bo przez większą część dnia i całą noc piec się nie załącza bo temp 23 nie spada. Grzejniki i podłoga zimne. Dopiero znów rano się załącza.
    Jeśli chodzi o ikonki to przy tych 700 włączeniach kaloryferek jest cały czas i słychać jakiś szum w piecu a płomień pojawia się tylko na kilkanaście sekund w ciągu tych 3 minut.
    Czy Ty chcesz mieć ciepłą podłogę przy tej temperaturze na zewnątrz. Podłoga robi się wyczuwalnie ciepła dopiero przy ujemnych temperaturach i to nie takich, że w nocy -1 a w dzień +10.
    Masz źle ustawioną krzywą grzania. Proponuję zostawić na czujniku pokojowym, on też dobrze działa. Mam tak, temperaturę mam ustawioną cały czas jednakową. Obok jest inny czujnik temperatury, który przez cały czas pokazuje jednakową temperaturę, czyli jakby sterownik nie miał histerezy.
    Dziwisz się, że piec nie grzeje jak temperatura nie spada. Masz dobrze ocieplony dom. Ogrzewanie podłogowe nie jest po to, aby grzało Ci bose stopy. Proponuję termofor przed telewizor i nóżki położyć na nim, no może być kot lub pies jak lubisz .

  17. #17

    Domyślnie

    Mam swoje 3 teorie...
    1. Za duża moc minimalna pieca i temu taktuje (starałem się wybrać kocioł 2F jak najniżej modulujący hmm)
    2. Krótki obieg jakiejś pętli grzejnika lub podłogówki przez co wraca ciepła woda.
    3. Źle poustawiane rotametry, pompy, itp. i nie oddaje tyle ciepła przez co na powrocie całej instalacji jest za ciepło.

    P.S. przez ciepłą podłogę rozumiałem nie, że ciepła w dotyku tylko, że wszędzie pracuje (sprawdzane metr po metrze termometrem laserowym)

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    A nie masz przypadkiem włączonej funkcji "Ciepły start". W moim kotle jest taka możliwość i pilnuje on temp. w wymienniku płytowym.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Mam swoje 3 teorie...
    1. Za duża moc minimalna pieca i temu taktuje (starałem się wybrać kocioł 2F jak najniżej modulujący hmm)
    2. Krótki obieg jakiejś pętli grzejnika lub podłogówki przez co wraca ciepła woda.
    3. Źle poustawiane rotametry, pompy, itp. i nie oddaje tyle ciepła przez co na powrocie całej instalacji jest za ciepło.

    P.S. przez ciepłą podłogę rozumiałem nie, że ciepła w dotyku tylko, że wszędzie pracuje (sprawdzane metr po metrze termometrem laserowym)
    Powiem tylko tyle u mnie teraz na zewnątrz jest +5*C, regulator żąda od kotła temperatury 25-30*C. Grzejniki, bo mam grzejniki nie podłogówkę, są na dotyk zimne nie "lodowate" . Dom ponad 200 m2. No, ale mam starą instalację stalową i tam jest 400 L wody, więc tworzy się jakby bufor ciepła
    Jaką temperaturę żąda od kotła u Ciebie regulator? Można to zobaczyć menu - informacje.

  20. #20

    Domyślnie

    Różnie. Raz żąda 40 stopni a raz 30. najczęściej ok 35. Wszystko w zależności od temp za zew i pok. Gdy żąda poniżej 25 stopni to wyłącza się całkowicie. Te ustawienia niestety nic nie dają bo dalej to samo.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony