dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A wprowadziłeś okna czasowe ?
    Napisałeś, że kocioł potrafi grzać kilka godzin bez przerw. Po prostu podziel ten okres na kilka w ciągu doby
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Mam swoje 3 teorie...
    1. Za duża moc minimalna pieca i temu taktuje (starałem się wybrać kocioł 2F jak najniżej modulujący hmm)
    2. Krótki obieg jakiejś pętli grzejnika lub podłogówki przez co wraca ciepła woda.
    3. Źle poustawiane rotametry, pompy, itp. i nie oddaje tyle ciepła przez co na powrocie całej instalacji jest za ciepło.

    P.S. przez ciepłą podłogę rozumiałem nie, że ciepła w dotyku tylko, że wszędzie pracuje (sprawdzane metr po metrze termometrem laserowym)
    1. 3,5 kW dla domu ok 100m2 jest troszkę duża.
    Taktowanie może w tym przypadku ujawniać się w tzw. okresach przejściowych późnej jesieni i wczesnej wiosny kiedy ogrzewanie jest już konieczne a na zewnątrz temperatury w plusie.

    2. To może być przyczyną tak samo jak w niektórych przypadkach sprzęgło itp sprawy.
    kontrola i ponowna regulacja kryzowania mogła by tu troszkę zdziałać ale jeżeli uzyskujesz wymagane temperatury to prawdopodobnie

    3.Napisałeś że mierzyłeś podłogę metr po metrze więc rotametry raczej odpadają. Odnośnie pompy i innych akcesorii to jeśli podłogówka działa i uzyskujesz nastawioną temperaturę to raczej mieszacz jest OK.

    Napisałeś ze przy zmianie sterowania kocioł chodzi 3h natomiast potem zaczyna taktować.
    Jeśli dom jest nagrzany a instalacja nie odbiera ciepła wyprodukowanego to tak się będzie działo.
    Kocioł podczas startu dla zapewnienia 100% zapłonu palnika wysterowuje go na ok 80% więc temperatura na zasilaniu idzie gwałtownie w górę co sprawia że przekracza ona prawdopodobnie wartość zadaną wyliczoną z krzywej grzewczej.
    Dlatego też kocioł wyłącza się a następnie próbuje tego samego od nowa.
    Dopiero gdy instalacja trochę ostygnie i pozwoli na odbiór wyprodukowanego nadmiaru energii podczas startu kocioł ruszy normalnie na kolejny dłuższy cykl.

    Jeśli strategia sterowania jest po staremu i według Ciebie komfortowa to niestety moc minimalna kotła jest za duża w stosunku do zapotrzebowania energię cieplną w domu. Z tego też powodu takie zachowanie.

    Podeślij zdjęcia kotłowni i rozdzielaczy.......bez tego to tylko i wyłącznie domysły.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-11-2019 o 09:31
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Zdjęcia w załączniku.
    Ten program czasowy mógłby być rozwiązaniem ale niestety mam tylko 6 pozycji więc nie da się 1h grzania 2h przerwy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot1.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	437604Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot2.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	437605

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    6 pozycji to niezbędne minimum. pisałeś że w pewnym trybie sterowania kocioł pracuje 3 godziny. Dlatego zrób 6 odcinków ogrzewania po 3 godziny Pozostały czas to 6 odcinków godzinnych przerwy czyli pomiędzy zaprogramowanymi odcinkami grzania. Mnie to wychodzi akurat 24h
    Jeśli przerwy godzinne nie wystarczą do wystudzenia instalacji to zwiększaj owe przerwy kosztem odcinków w których kocioł pracuje.

    Napisz na jaką temperaturę jest nastawiony zawór trójdrogowy lub jaki jest jego typ i na ile kresek istnieje nastawa.
    Na fotce widać chyba włącznik pompy...... jaką temperaturę nastawiony jest włącznik pompy i co jeszcze on załącza
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #25

    Domyślnie

    Zawór, mieszacz czy jak mu tam jest nastawiony na 1.5 w 4 stopniowej skali czyli jest na 30 stopni podłogówka. Poprostu tym steruje temperature podłogówki. Włącznik z wyświetlaczem jest tylko do załączania pompki w podłogówce żeby nie działała cały czas jak nie potrzeba. Włącza sie jak zasilanie przekroczy 25 stopni.

    Podzieliłem grzanie na odstępy czasowe. Kwestia taka czy pomieszczenia się na tyle wychłodzą żeby nastąpił zapłon po przerwie bez grzania. Już tak kiedyś próbowałem i niestety w takim okresie przejściowym (jesień, wiosna) temp przez 24h nie potrafiła spaść przez co piec nie włączał się ale odczucie chłodu się pojawia bo już dawno podłoga i grzejniki zimne.

    Ogólnie walczę z tym żeby był komfort przez 24h czyli ogrzewanie włączone przez większość czasu na minimum lub więcej w zależności od pogody ale chyba będzie ciężko z tym kotłem i instalacją.

    ..... a mogłem wziąć immergasa victrix12 z zasobnikiem i po kłopocie

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Napisz jakie masz ustawienia odnośnie krzywej grzewczej. Jaka temperatura jest na zasilaniu przy jakiej temperaturze zewnętrznej. Od tego uzależnione są nastawy zaworu trójdrogowego. Już teraz mogę powiedzieć że należało by zwiększyć temperaturę aż do granicznej 40 - 45*C
    Teraźniejsza nastawa czyli 30*C niestety powoduje że zawór przymyka dopływ wody zasilającej z kotła otwierając tym samym dopływ wody z powrotu podłogówki. W ten sposób przy mocy 4kW same grzejniki i mała część podłogówki nie odbierze ciepła które zostało wyprodukowane.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Zdjęcia w załączniku.
    Ten program czasowy mógłby być rozwiązaniem ale niestety mam tylko 6 pozycji więc nie da się 1h grzania 2h przerwy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot1.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	437604Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot2.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	437605
    Kto to podłączał?rury fi 16 tak widać na fotkach- Porażka

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Napisz jakie masz ustawienia odnośnie krzywej grzewczej. Jaka temperatura jest na zasilaniu przy jakiej temperaturze zewnętrznej. Od tego uzależnione są nastawy zaworu trójdrogowego. Już teraz mogę powiedzieć że należało by zwiększyć temperaturę aż do granicznej 40 - 45*C
    Teraźniejsza nastawa czyli 30*C niestety powoduje że zawór przymyka dopływ wody zasilającej z kotła otwierając tym samym dopływ wody z powrotu podłogówki. W ten sposób przy mocy 4kW same grzejniki i mała część podłogówki nie odbierze ciepła które zostało wyprodukowane.
    Podst. zewn. 17
    Podst. t. zasil. 20
    Klima zewn. -20
    klima t. zasil. 43
    Nachylenie ogrze. podł

    Wpływ temp. pom. 3
    Gran. ogrz. dz. 21
    Gran. ogrz. noc. 15

    Strategia regul. Cz.pok. +gran.

    Korekta komfortu wył.

    Prędkość podgrzew. Ekstra powoli
    Prędkość chłodzenia Najwolniejszy

    Start optymaliz. 0

    Min. temp. kotła 6
    Max. temp. kotła 45

    Zmiana tych ustawień niewiele daje.
    Piszesz, żeby zmienić na 40-45 ?? Przecież to be sensu taka temperaturę ładować w podłogówkę skoro wystarcza ok 30 żeby ogrzać pomieszczenia do 23 stopni. Podłoga by miała ponad 30 stopni !

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Zmiana tych ustawień niewiele daje.
    Piszesz, żeby zmienić na 40-45 ?? Przecież to be sensu taka temperaturę ładować w podłogówkę skoro wystarcza ok 30 żeby ogrzać pomieszczenia do 23 stopni. Podłoga by miała ponad 30 stopni !
    Właśnie widzę że nic nie daje . Temperatura wody w podłodze nie wynika z nastawienia zaworu ale z nastawy krzywej grzewczej. Miałem nadzieję że skoro instalacja jest grzejnikowa mieszana to na zasilaniu jest więcej.
    Niestety dopiero przy ujemnych na zewnątrz zawór cokolwiek zacznie ograniczać.
    Według mnie należy jednak podnieść krzywą grzewczą tak aby temperatury na zasilaniu były wyższe.
    Wiem ze dla Ciebie może nie ma to najmniejszego sensu bo w domu jest ciepło ale problem w tym że taktowanie jest efektem niskiej temperatury na zasilaniu, wysokiej mocy minimalnej kotła oraz braku odbioru ciepła przez dom.
    Liczę jednak na to że skoro piszesz że po wychłodzeniu wody w obiegu kocioł pracuje przez 3 godziny a następnie taktuje to poprzez wyższą temperaturę zasilania skrócimy jego czas pracy do powiedzmy 1 godziny a wyższa temperatura ograniczy ilość pustych zapłonów.

    Jeszcze innym pomysłem jest przy tym próba z załączeniem pompy mieszacza podłogówki na dłużej, tak aby pracowała ona po wyłączeniu kotła.


    Ostateczna rada to programator i wspomniane odcinki czasowe.
    Rób tak aby komfort nie uległ pogorszeniu i nie chodzi tu o ciepłą podłogę ale stałą temperaturę w pomieszczeniu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 30-11-2019 o 10:13
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Pompa mieszacza pracuje ok 30 minut po wyłączeniu kotła. Wydaje mi się, że jedynym sposobem jest programowanie odstępów czasowych. Jednak Mam tylko 6 wolnych miejsc. W sumie i tak jest problem z wychłodzeniem pomieszczenia bo do następnego włączenia niestety pomieszczenia się aż tak nie wychładzają żeby załączył sie następny cykl.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Mnie się wydaje że kolega kaju dobrze zauważył
    Ten piec ma za duże opory hydrauliczne, przy jego mocy, wydajności pompy nie jest w stanie takimi przekrojami napędzać i grzejników i podłogówki.
    14 obwodów odbiorczych zasila rurka 16, i zaraz 90* kolanko - wszyscy po części macie rację - sugerując zapowietrzony kocioł, zakręcone obwody czy złe nastawy przepływu na poszczególnych obwodach - ja się zapytam jak? w jaki sposób? tak małą średnicą ma wypłynąć ciepła woda i zagrzać taki zład wody? nie powodując przekroczenia górnej nastawy pieca? nim "zobaczy" że powrót ma jeszcze zimny - już się wyłączy. Dlatego taktuje jak zwariowany.
    W instrukcji pieca jest minimalna średnica rury jaką należy go podłączyć i do jakich obwodów, nie wiem czym sugerował się instalator wykonując instalację, ale jest wykonana źle i tylko jej poprawa unormuje pracę kotła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec DeDietrich.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	437639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	437640
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #32

    Domyślnie

    do autora tematu@
    Jeżeli masz nowy sprzęt warto zgłosić usterkę. Jeżeli jest po gwarancji, warto zaprosić serwisanta który to uruchamiał.

  13. #33

    Domyślnie

    Odpowiedzi zaczynają wykraczać poza moje kompetencje. Rurki od pieca do rozdzielaczy są fi20 bo sprawdzałem teraz suwmiarką. Ok miesiąca temu był u mnie 3 razy autoryzowany serwisant De Dietrich bo zgłosiłem tą usterkę. Sprawdzał instalację, odkręcał wszystkie zawory na full, czyścił filtry, poodkręcał pół pieca, podłączał jakieś różne mierniki i stwierdził, że w piecu jest wszystko ok, instalacja ok tylko może być komin nieszczelny i zaciąga spaliny i temu sie włącza i wyłącza. Zrobiłem z kominem (wymieniłem wkład) ale nic to nie dało.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Odpowiedzi zaczynają wykraczać poza moje kompetencje. Rurki od pieca do rozdzielaczy są fi20 bo sprawdzałem teraz suwmiarką.
    Potwierdziłeś tylko to co widzę.
    fi 3/4" (20/26,5) - odpowiednio: (26,5 do 27,3 zewnętrzne w zależności od grubości ścianki)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Potwierdziłeś tylko to co widzę.
    fi 3/4" (20/26,5) - odpowiednio: (26,5 do 27,3 zewnętrzne w zależności od grubości ścianki)
    Może są ciutko za cienkie ale nie upatrywał bym w tym tego co się dzieje. Od pieca do rozdzielacza jest może z metr więc ciut grubsza rura nic by tu nie dała bo i tak poźniej wszystko idzie cieńszą.
    Wszystko jest ładnie nagrzane. Podłoga wszędzie ciepła, grzejniki ciepłe, rurka powrotu przy piecu chłodniejsza ale nie zimna. Wydaje mi się, że z zasilaniem instalacji nie ma problemu.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    6 pozycji to niezbędne minimum. pisałeś że w pewnym trybie sterowania kocioł pracuje 3 godziny. Dlatego zrób 6 odcinków ogrzewania po 3 godziny Pozostały czas to 6 odcinków godzinnych przerwy czyli pomiędzy zaprogramowanymi odcinkami grzania. Mnie to wychodzi akurat 24h
    Jeśli przerwy godzinne nie wystarczą do wystudzenia instalacji to zwiększaj owe przerwy kosztem odcinków w których kocioł pracuje.

    Napisz na jaką temperaturę jest nastawiony zawór trójdrogowy lub jaki jest jego typ i na ile kresek istnieje nastawa.
    Na fotce widać chyba włącznik pompy...... jaką temperaturę nastawiony jest włącznik pompy i co jeszcze on załącza
    Trochę opanowałem sytuację.
    Zrobiłem odstępy czasowe. 5-8 grzeję.8-14 przerwa. 14-17 grzeję. 17-21 przerwa. 21-0 grzeję. W czasie tych łącznie 9h grzania na dobę kocioł nie taktuje i spala ok 3m3 łącznie z CWU i gotowaniem. Temp w domu 23 stopnie.
    Jak zwiększyć wydajność układu?
    1. Pompka podłogówki jest na 1.5 w zakresie 1-6. Czy zwiększenie coś da?
    2. Rotametry są na 1 w zakresie 0-5. Czy coś tu można podziałać?
    3. Czy w regulatorze isense prędkości podgrzewania i chłodzenia mają coś dawać bo nie widzę różnicy?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Trochę opanowałem sytuację.
    Zrobiłem odstępy czasowe. 5-8 grzeję.8-14 przerwa. 14-17 grzeję. 17-21 przerwa. 21-0 grzeję. W czasie tych łącznie 9h grzania na dobę kocioł nie taktuje i spala ok 3m3 łącznie z CWU i gotowaniem. Temp w domu 23 stopnie.
    Jak zwiększyć wydajność układu?
    1. Pompka podłogówki jest na 1.5 w zakresie 1-6. Czy zwiększenie coś da?
    2. Rotametry są na 1 w zakresie 0-5. Czy coś tu można podziałać?
    3. Czy w regulatorze isense prędkości podgrzewania i chłodzenia mają coś dawać bo nie widzę różnicy?
    Pytasz a nie możesz spróbować. Przełącz pompę na 6 i zobacz co się dzieje. Wartości na rotametrach pewnie podskoczą automatycznie. W kotle możesz zmienić minimum pompy CO na więcej. Czy nie ma takiej możliwości? Robi się to programowo ze sterownika iSense. Zmiana Prędkości podgrzewania i chłodzenia pewnie nic nie zmienią. No ale wszystko w Twoich rękach, przełączaj ustawiaj, sprawdzaj i zapamiętuj jak było, abyś mógł wrócić do wyjściowych ustawień.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Trochę opanowałem sytuację.
    Zrobiłem odstępy czasowe. 5-8 grzeję.8-14 przerwa. 14-17 grzeję. 17-21 przerwa. 21-0 grzeję. W czasie tych łącznie 9h grzania na dobę kocioł nie taktuje i spala ok 3m3 łącznie z CWU i gotowaniem. Temp w domu 23 stopnie.
    Jak zwiększyć wydajność układu?
    1. Pompka podłogówki jest na 1.5 w zakresie 1-6. Czy zwiększenie coś da?
    2. Rotametry są na 1 w zakresie 0-5. Czy coś tu można podziałać?
    3. Czy w regulatorze isense prędkości podgrzewania i chłodzenia mają coś dawać bo nie widzę różnicy?
    1. Da na 100% ponieważ całe Twoje taktowanie bylo efektem słabego odbioru energii z kotła.
    Musisz zwiększyć wartość zarówno pompy na mieszaczu jak i pompy w kotle.
    2. Rotametry jeśli podskoczą to OK a jeżeli nie to podkręć je na 1.5 lub 2
    3. Przy podłogówce obie prędkości najwolniejsze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  19. #39

    Domyślnie

    a mam jeszcze pytanko bo piszecie mając podłogówkę, że np. w łazience macie 24 stopnie w salonie 22 a w pokojach po 20. Jak to zrobić??? Ja mam wszędzie tyle samo po ok 22-23 a chciałbym mieć w łazience 24.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Należy odpowiednio wyregulować przepływy na obwodach, i starać się zachować autonomiczność pomieszczeń. Gdy nie zamyka się drzwi, lub rekuperacja(jeśli jest) pracuje intensywnie temperatury wyrównują się. W łazienkach jednak przepływem łatwo jest zapewnić różnicę 2-3*C.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony