dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    a mam jeszcze pytanko bo piszecie mając podłogówkę, że np. w łazience macie 24 stopnie w salonie 22 a w pokojach po 20. Jak to zrobić??? Ja mam wszędzie tyle samo po ok 22-23 a chciałbym mieć w łazience 24.
    Projekt podłogówki (w praktyce większe zagęszczenie rurek w łazienkach) i większe przepływy jakby to było za mało.

  2. #42

    Domyślnie Kicha

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Odpowiedzi zaczynają wykraczać poza moje kompetencje. Rurki od pieca do rozdzielaczy są fi20 bo sprawdzałem teraz suwmiarką. Ok miesiąca temu był u mnie 3 razy autoryzowany serwisant De Dietrich bo zgłosiłem tą usterkę. Sprawdzał instalację, odkręcał wszystkie zawory na full, czyścił filtry, poodkręcał pół pieca, podłączał jakieś różne mierniki i stwierdził, że w piecu jest wszystko ok, instalacja ok tylko może być komin nieszczelny i zaciąga spaliny i temu sie włącza i wyłącza. Zrobiłem z kominem (wymieniłem wkład) ale nic to nie dało.
    Te twoje rurki mają średnice wewnętrzną 15,55mm a średnica wewnętrzna w kształtkach to 11,3mm to faktycznie "DUŻO"
    Jeśli to jest ok 1 mb to żal k... aby wymienić na rurki miedziane fi 22mm i będzie średnica wewnętrzna fi 20mm.
    Ale Ty wiesz lepiej.

  3. #43

    Domyślnie

    kolego stingeros, wybór kotła 24KW na 100m2 dobrze ocieplonych był Twój, czy instalator polecił ? Pytam, bo też miałem ten dylemat, a powiem szczerze, na 160m2 zupełnie nie ocieplone z roku 1981, chciałem brać 14KW, tylko instalator mnie przekonał do 24KW, czy słusznie czas pokaże.
    Uważam, że większość Twoich problemów wynika z powodu zbyt dużego kotła, więc może by np. spróbować ograniczyć moc max. w kotle do np 14KW, lub mniej. Mam Junkersa Cerapur Smar 24KW i mam możliwość regulacji max mocy co 1% i w tej chwili, przy tych temp. jadę na 7 KW, a i tak kocioł pracuje z mocą 22-23%, czyli ok. 5KW. Instalacja stara, na grubych rurach, wszędzie grzejniki.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał potle Zobacz post
    kolego stingeros, wybór kotła 24KW na 100m2 dobrze ocieplonych był Twój, czy instalator polecił ? Pytam, bo też miałem ten dylemat, a powiem szczerze, na 160m2 zupełnie nie ocieplone z roku 1981, chciałem brać 14KW, tylko instalator mnie przekonał do 24KW, czy słusznie czas pokaże.
    Uważam, że większość Twoich problemów wynika z powodu zbyt dużego kotła, więc może by np. spróbować ograniczyć moc max. w kotle do np 14KW, lub mniej. Mam Junkersa Cerapur Smar 24KW i mam możliwość regulacji max mocy co 1% i w tej chwili, przy tych temp. jadę na 7 KW, a i tak kocioł pracuje z mocą 22-23%, czyli ok. 5KW. Instalacja stara, na grubych rurach, wszędzie grzejniki.
    Mój wybór bo serwis De Dietrich prawie na miejscu. A moc 24kw jest taka bo to przecież kocioł 2F więc nie da się tego pogodzić. Ale oczywiście trochę się wczytałem przed wyborem i mój kocioł schodzi przy CO do 3.5kw więc nie jest źle.
    Jeśli chodzi o problemy to też mi się wydaje, że taktowanie wynika ze zbyt dużej mocy minimalnej. Starałem się dobrać kocioł żeby była wysoka moc na CWU i niska na CO i to był najlepszy wybór najbliżej mnie. Niestety okazuje się, że nawet to 3.5kw jest zbyt dużo na mój dom bo wg obliczeń potrzeba mi ok 4.5kw ale przy -20 na zew.

  5. #45

    Domyślnie

    mój kocioł jest jedno funkcyjny, być może ma inne możliwości ustawień. Tylko żebyśmy się dobrze rozumieli, nie piszę o modulacji do minimalnej mocy, ( mój Junkers schodzi do 2,9 KW ), piszę o sztywnym ustawieniu maksymalnej mocy na CO w konfiguracji kotła.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    A moc 24kw jest taka bo to przecież kocioł 2F więc nie da się tego pogodzić.
    Nie pisz takich rzeczy bo to nie prawda u mnie jest Cerapur Modul Solar ZBS 14/210S-3MA jest dwu funkcyjny i ma 14kW a więc o 10kW mniej niż Twój.
    Winę znasz, testuj może uda Ci się tak wyregulować aby tak nie nie taktował. Moje wnioski już zamieściłem więc wiesz gdzie jest "pies pogrzebany"
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dwufunkcyjny, ale ze zbiornikiem...
    A od ilu kW moduluje?

    A @stingeros już uporał się z taktowaniem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dwufunkcyjny, ale ze zbiornikiem...
    A od ilu kW moduluje?
    A @stingeros już uporał się z taktowaniem
    Ok , nie doczytałem,a moduluje od 3,3 kW
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ok , nie doczytałem,a moduluje od 3,3 kW
    Jeśli od 3.3, to specjalniej przewagi nad typowymi kotłami 2F bez zasobnika nie ma

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli od 3.3, to specjalniej przewagi nad typowymi kotłami 2F bez zasobnika nie ma
    Dla domu 168m2 wystarczy- 100% ogrzewanie podłogowe.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie pisz takich rzeczy bo to nie prawda u mnie jest Cerapur Modul Solar ZBS 14/210S-3MA jest dwu funkcyjny i ma 14kW a więc o 10kW mniej niż Twój.
    Winę znasz, testuj może uda Ci się tak wyregulować aby tak nie nie taktował. Moje wnioski już zamieściłem więc wiesz gdzie jest "pies pogrzebany"
    Pozdrawiam
    Zejdźmy na ziemię. Twój kocioł nie jest typowy 2F tylko z zasobnikiem i kosztuje ponad 12000 a mój kosztował 4000 więc nawet nie ma co pisać.

    Z problemem w pewnym sensie się uporałem. Zastosowałem przerwy czasowe i teraz jest lepiej. Teraz włącza się 3 razy na dobę.

  12. #52

    Domyślnie

    Słuchajcie. Pomóżcie mi jeszcze rozszyfrować te skróty z regulatora. Co one oznaczają? Za co odpowiadają? I co osiągnę zmieniając ich wartości itp itd

    Podst. zewn. 16 stopni - Temp. zewn. w punkcie podst.
    Podst. t. zasil. 20 stopni - Temp. zasilania w punkcie podst.
    Klima zewn. -20 stopni - Temp. zewn. w punkcie klim.
    Klima t. zasil. 35 stopni - Temp. zasilania w punkcie klim.
    Nachylenie Ogrz. podł - grzejniki - konwektory - mam ustawione na podłogówkę
    Korekta komfortu - nie

    Zmiana tych wartości niewiele daje w pracy pieca

    Dzięki za info
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Witam
    Kocioł gazowy De Dietrich 2 F + iSense. Strategia cz.pok + cz.zew. Kocioł włącza się na paręnaście sekund grzejąc do temp ok45 stopni po czym się wyłącza i schładza tak do 32 stopni a po 3 minutach znów to samo i tak wkoło ehh. Na dobę robi tak ponad 700 razy !! Zmiana ustawień na regulatorze niewiele daje.
    Dom ok 100m2. 5 grzejników + parter w podłogówce z 9 sekcjami. Wszystko na rozdzielaczach. Już nie wiem jak go okiełznać bo za niedługo przy takiej pracy to padnie i już nie wstanie wrrr
    Z moich doświadczeń:
    1. za mały przepływ, sprawdź filterek przed pompą. O ciśnieniu wody nie wspomnę.
    2. Upewnij sie czy jest choć jeden grzejnik otwarty.
    3. Modulator palnika uszkodzony + za mały przepływ.

    I napisz co tam. Hej!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jeśli jest szum to w kotle może być "fałszywe powietrze" - odkręć w kotle odpowietrznik. Jeśli zapowietrzenie było przyczyną to po odpowietrzeniu szum ustanie.

    Inną przyczyną może być wada w elektronice kotła, lub dozowaniu gazu powodująca, że kocioł pracuje na maksimum mocy.
    ----------- szumy podczas pracy palnika to może być gotowanie wody w wymienniku. Hej!

  15. #55
    Banned
    BB_KAMIL

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-005
    Posty
    6

    Domyślnie

    powinieneś skontaktować się z serwisem. Ja tez mam kocioł od de dietrich, jest w porządku, raz miałem ustrkę i pomogli szybko. Jestem z wrocławia i tutaj się kontaktowałem. Ogólnie z samym kotłem oprócz tego jednego przypadku nie było problemów

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał BB_KAMIL Zobacz post
    powinieneś skontaktować się z serwisem. Ja tez mam kocioł od de dietrich, jest w porządku, raz miałem ustrkę i pomogli szybko. Jestem z wrocławia i tutaj się kontaktowałem. Ogólnie z samym kotłem oprócz tego jednego przypadku nie było problemów
    Serwis już był na przeglądzie. Wszystko poodkręcali, poczyścili. Wszystko hula. Ogólnie nie narzekam. Mam wprowadzone przerwy czasowe i teraz jest ok.
    Skoro masz De Dietrich to może odpowiesz na moje pytania parę postów wyżej?
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Serwis już był na przeglądzie. Wszystko poodkręcali, poczyścili. Wszystko hula. Ogólnie nie narzekam. Mam wprowadzone przerwy czasowe i teraz jest ok.
    Skoro masz De Dietrich to może odpowiesz na moje pytania parę postów wyżej?
    to spamer.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony