dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wjaskiewicz

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    53

    Domyślnie usuwanie mostków termicznych przy drzwiach / oknach

    Witam serdecznie,
    wiem ze temat jest wałkowany i można go rozwiązać na 1000 sposobów.. jednak dalej nie moge się utwierdzić w żadnym z nich.
    Nurtuje mnie kilka pytań odnośnie usuwanie mostków termicznych przy montażu okien.
    Jeśli chodzi o okna zwykłe, nie ma z tym problemu - ciepły parapet + folie i temat załatwiony.
    Natomiast od poziomu chudziaka do podłogi na gotowo mam 30cm w projekcie (20cm styro + 8cm wylewka + 2 cm okładzina) - i nie wiem jeszcze jak to ugryźć aby było dobrze i zarazem aby nie przesadzić z kosztami.
    1) po pierwsze czy przy takiej wysokości jest sens dawać poszerzenia na wysokość tych 30cm (minus jakieś pewnie 2cm luzu na montaż) bo tutaj to wychodziłoby ze 3 poszerzenia do połączenia - czy np. lepiej byłoby wymurować z np. BK 400 na szerokość ramy okna ( 8cm?10?) i na wysokość tych 20cm aby zlicować się z ociepleniem podłogi na gruncie i resztę wykonać na poszerzeniu ?
    2) widziałem na zdjęciach użytkownika Fotohobby, że izolację z XPS ma wyciągniętą do góry az do wysokości górnej wylewki - zastanawia mnie, czy trzeba w tym miejscu wykonywać dylatację czy też nie i czy wogóle takie rozwiązanie ma sens jeśli od zewnątrz bedzie 15cm ocieplenia ?
    3) przy wykonywaniu okien balkonowych na górze mam 15 cm luzu od okna podłogi - tutaj np. wydaje mi się, że można wykorzystać kształtki z klinarytu ?
    4) wykończenie z zewnątrz progu drzwi tarasowych i wejściowych - taras będzie drewniany zatem tutaj problemu chyba nie ma aby dociągnąć grubość ocieplenia z elewacji (15cm) tak aby zlicowała się z dolną ramą okna i na to położyć deski kompozytowe jak na schemacie, czy przy schodach wylewanych też da się to bez problemu załatwić ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mostki.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	437583

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Poszerzenia są znacznie lepsze niż BK pod oknami.
    I nie zapomnij o tym:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...zerzenia/page4
    Ukłony dla OknoHouse
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swiru201

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Szukam porady , mam dwa okna balkonowe zamontowane na pianke, wszystko jest już wykończone i mieszkamy od kilku lat ale strasznie od tych dwóch okien ciagnie od strony podlogi. Okna są szczelne wszystko sprawdzalem. Nie montowali na tzw ciepłe progi bo jeszcze nie było na to mody. Balkony wykończone płytki i ocieplone od dołu styro 5 cm. Pyt. Czy jest jakiś sposób aby to docieplic bez wielkiej demolki. Czy już skazany jestem na wymianę okien lub okładziny z koca . Czy można np. podkuc wylewkę pod okno od wewnątrz wydłubać stara piankę i docieplic to jakoś inaczej. Czy macie jakies pomysły
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony