dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 351

Temat: Folie dachowe

  1. #1

    Domyślnie Folie dachowe

    Proszę o szczerą poradę na temat foli paroprzepuszczalnych.Mam zamiar w nie długim czasie zakupić folie. Otrzymałam wiele ofert od różnych dostawców ale nie wiem na co się zdecydować. Jakich foli Wy używaliście, kompletnie się na tym nie znam,a proponowano mi min. Topfol,Delta vent N, TyvekSoft ,UrsaSeco3000S ,Ursa Seco 1000S. Czy jest sens oszczędzania na foliach?,oczywiście bez przesady z cenami coś koło 4 zł.Z góry dziękuje!.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    tylko Tyvek wersja soft lub hard
    sprawdzona i najlepsza na rynku
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    TYVEK SOLID firmy Du Pont z 30-to letnią pisemną gwarancją.

    [email protected]

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Podobno jest jeszcze lepsza niż Tyvek solid - też z 30-letnią pisemną gwarancją, w razie wystąpienia "zonka" firma finansuje przekładkę dachu (na piśmie). Paroprzepuszczalność 5000 chyba. Mogę spytać o nazwę (my naszemu dachowi takową zafundujemy)

  5. #5

    Domyślnie

    Kwestia zaufania do firmy.
    Du Pont istnieje od 1802 roku i zatrudnia armię naukowców. Opatentował teflon, nylon, kevlar, lycra.....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Podobno jest jeszcze lepsza niż Tyvek solid - też z 30-letnią pisemną gwarancją, w razie wystąpienia "zonka" firma finansuje przekładkę dachu (na piśmie). Paroprzepuszczalność 5000 chyba. Mogę spytać o nazwę (my naszemu dachowi takową zafundujemy)
    Bardzo interesuje mnie ten temat i proszę Cię Baba Budowniczy o nazwę firmy o której wspomniałaś. Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli Tyvek to raczej Solid....o wytrzymałości mechanicznej Softu rózne rzeczy słyszałem, a zdarzają się dekarze co nie uważają na pewne rzeczy...

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam ja znam tylko jedną sprawdzoną metode z gwaranją dożywotnią to pełne deskowanie i papa. Radzę przemyśleć ile to rozwiązanie ma zalet i jest na rynku od dziesiątków lat .Wspomnę tylko jedną zaletę w czasach kiedy silnych wiatrów jest coraz więcej ,że pełne deskowanie usztywnia dach i nie ma możliwości wdmuchać wiatru pod dach i zerwać go .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Mówiąc o paroprzeuszczalności folii dachowej radzę sprawdzić w jakich warunkach paroprzepuszczalność była badana. Różne warunki badań dają RÓŻNE wyniki.
    Dla przykładu: folia Roofshield Super badana w temperaturze 23 stopni C i wilgotnosci 75 % wykazuje paroprzepuszczalność 2.400 g/m2/24g, a badana w temperaturze 42 stopni C i wilgotności 85 % - 5.000 g/m2/24g.

    Zatem ostrożnie z tą wysokoparoprzepuszczalnością.

  10. #10

    Domyślnie

    ADAMOS48 - gwarancja dożywotnia...a to ciekawe...a na co ta gwarancja?? a widziałeś kiedyś papę spod blachy po kilkunastu latach? Ja tak choć teraz papa pewnie lepsza niż w latach 80-tych którą trzeba było załatwiać na jakieś dziwne sposoby (ale to już taki urok budowania w tamtych czasach ). Pisanie o dożywotnich gwarancjach to jakaś pomyłka.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam IVT.
    Zobacz parametry http://www.ivt.pl/

    Mobby

  12. #12

    Domyślnie

    A ja prosiłam o wyrażenie opini o foliach jakich używacie ,a nie o parametrach i innych bzdetach!!!, napewno waznych ale nie dla laika! O tym wszystkim mówią mi sprzedawcy zachwalający swój produkt!!!

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Każdy sprzedawca zachwala swój towar. To normalne. Jemu nie chodzi o Twój dach. Jemu zależy na sprzedaży towaru jaki ma do zaoferowania.

    Jeżeli nie chcesz słuchać opinii Forumowicz, to po co pytasz? Słuchaj tych co zachwalają swój towar, by Ci go sprzedać. Kiepsko na tym wyjdziesz.

  14. #14

    Domyślnie

    Panie Nitka
    Ciekaw jestem pana opinii:folia czy deskowanie.
    Przepraszam,ze troche nie na temat.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ala1
    A ja prosiłam o wyrażenie opini o foliach jakich używacie ,a nie o parametrach i innych bzdetach!!!, napewno waznych ale nie dla laika! O tym wszystkim mówią mi sprzedawcy zachwalający swój produkt!!!
    Naprawdę uważasz, że nie na temat?

    Zdecydowanie jestem za folią. Folią spełniającą konkretne wymagania.

    Stosując deskowania plus papę czy folię, tam gdzie nie potrzeba, podnosi się koszty budowy.

  16. #16

    Domyślnie

    Prosze o porade jaką folie wybrać , poradę podpartą najlepiej własnym doświadczeniem , bo jak na razie to wiem nie wiele więcej niż z przed dyskusi na forum.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Ale najpierw określ swoje dokładne oczekiwania.

    Najpierw piszesz: "Proszę o szczerą poradę na temat foli. Prosze o porade jaką folie wybrać paroprzepuszczalnych." A kiedy Forumowicze Ci podpowiadają piszesz: "Prosze o porade jaką folie wybrać."

    Proszę, napisz dokładnie - czego oczekujesz, jakie informacje są Ci potrzebne. Forumowicze zawsze chętnie podpowiadają.

  18. #18

    Domyślnie

    Przepraszam za zamieszanie , ale zupełnie mam już mętlik w głowie , doceniam wasze opinie i chyba chciała bym abyście wybrali za mnie.O co chodzi mi dokładnie , czy jest sens dawania powiedzmy drogich foli czy może o podobnych parametrach ,a tańszych. Typy wymieniłam na początku chyba nie złe tylko które?

  19. #19

    Domyślnie

    Moje doswiadczenie zyciowe.
    Mialem folie zbrojona,na to laty,kontrlaty i blachodachowka.Ocieplilem od spodu 15cm welny.Strasznie denerwowalo mnie,ze patrzac na to od spodu,widze kropelki wody.
    Teraz sklaniam sie do deskowania.Na to cienka papa.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    A jaki układ warstw dachu masz na myśli? To bardzo ważne przy określeniu folii, a tym samym folii o odpowiednich właściwosciach.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony