dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 351

Temat: Folie dachowe

  1. #21

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, po co w nieskończoność zwiększać paroprzepuszczalność folii dachowej skoro po stronie wewnętrznej daje się folię paronieprzepuszczalną.

    Czy tej pary wodnej ciągle przybywa pod dachem???? (tu żartuję)

  2. #22

    Domyślnie

    Nie wiem czy to do mnie ale jeśli chodzi o warstwy to : dachówka ceramiczna, folia paroprzepuszczalna, wełna mineralna ok20 cm , folia wodoszczelna,płyty gk.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    I tu tkwi Twój błąd, że tego nie wiesz. Ale słusznie, że pytasz.

    Jako paroizolację nie stosuje się folii "paronieprzepuszczalnej" jak piszesz. Folia ta winna mieć minimalną paroprzepuszczalność. A po co? Między innymi po to by strop czy ściana mogły "oddychać".

    A po co co folia wysokoparoprzepuszczalna ponad izolacja cieplną?
    Między innymi i dla tego, że większość na konstrukcje dachowe stosuje drewno "mokre" i wilgoć z niego musi gdzieś ujść. A żeby łatwiej było wilgoci opuscić polać dachu - należy stosować folie wysokoparoprzepuszcalne .

    To tak w wielkim uproszczeniu.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Ta wypowiedż - to do MAK - ku ścisłości.

  5. #25

    Domyślnie

    Wojciech Nitka,

    Prosze napisz, jaka jest folia, "po stronie wewnętrznej", ta kładziona pod regipsy (patrząć od strony wewnętrznej poddasza??? Czy ona też jest paroprzepuszczalna, bo tracę powoli grunt? Zawsze myślałem, że ta folia powinna być 100% szczelna, by zablokować nadciśnienie pary wodnej z wnętrza budynku.

  6. #26

    Domyślnie

    Wojciech Nitka,

    Czy problemem jest wyłącznie coraz bardziej mokre drewno używane na więźbę?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie polecam folii paroprzepuszczalnej Aquatec f-my DuPont. Jest słaba, rozciąga się i szybko się pali, co widać po dziurach zostawionych przez popiół spadający z papierosów "majstrów", co mi dach układali .

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Nitka
    ... większość na konstrukcje dachowe stosuje drewno "mokre" ...
    Trochę Off-topic, ale przy okazji chciałbym zapytać, jak to jest z drewnem na więźbę. Czy rzeczywiście można położyć mokre, bez szkody dla dachu?

  9. #29

    Domyślnie

    To jest w ogóle dziwne co do mokrej więżdzby i foli paroprzepuszczalnej , po co taka wysoka paroprzepuszczalność ?, przeciesz ta woda z drewna w końcu odparuje i więcej jej chyba nie będzie. Od wewnątrz jest druga folia całkowicie izolująca wilgoć ,więc jak to w końcu jest. Może założyć czarną mocną folie i suche drzewo , ewentualnie poddasze ocieplać po dłuższym czasie i doschnięciu drewna?.

  10. #30

    Domyślnie

    Ale wełna do ociepleń też ma swoją wilgotność i jakby ją zamknąć szczelnie to będzie zmieniać stany skupienia w zależności od temperatury i pewnie grzybek urośnie
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał DARDO
    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Podobno jest jeszcze lepsza niż Tyvek solid - też z 30-letnią pisemną gwarancją, w razie wystąpienia "zonka" firma finansuje przekładkę dachu (na piśmie). Paroprzepuszczalność 5000 chyba. Mogę spytać o nazwę (my naszemu dachowi takową zafundujemy)
    Bardzo interesuje mnie ten temat i proszę Cię Baba Budowniczy o nazwę firmy o której wspomniałaś. Dzięki
    Przepraszam za opóźnienie
    Folia o której wspomniałam to Roofshield super
    http://www.proctor.pl/main.swf

  12. #32

    Domyślnie

    do wczesniej wymienionych dodam jeszcze 2, ktore u mnie (dla mnie) firmy proponuja:
    guttafol DO
    Divoroll Pro
    (dobre, srednie, zle?)
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  13. #33

    Domyślnie

    A mi w wycenach hurtownie proponują właśnie, uwaga, "Folia dachowa PSB 1300V 115g (40g/m2/24h)". I dziwi mnie to o tyle, że przecież lepiej by zarobili podtykając mi zapewne droższego Tyvek-a...

    Czy wiecie coś na temat tej folii? Czy marka "PSB" to tak jak tańsze makarony w Biedronce?

    Gwoli ścisłości rolka tej folii PSB (75m2) stoi teraz 260 zł netto przed rabatami. Po ile Tyvek?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A ja zalozylem Delta VEnt N, z firmy Dorken. Dekarz powiedzial ze dobra i porzadna folia. Strychu nie ocieplam wiec bede widziec co sie bedzie z nia dzialo przez nastepne lata
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  15. #35

    Domyślnie

    To nie zapomnij sie tu pochwalić. Ja też będę miał taką folię tylko jestem lekko wygłupiony jeżeli chodzi o jej paroprzepuszczalność. Inni producenci podają chyba w mg czy coś w każdym razie dobra jest podobono powyżej 2000. A Dorken podaje jakiś tajemniczy parametr Sd=około 0,02m. I podobno ma być też dobrze bo to to samo czy cóś.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    To nie zapomnij sie tu pochwalić. Ja też będę miał taką folię tylko jestem lekko wygłupiony jeżeli chodzi o jej paroprzepuszczalność. Inni producenci podają chyba w mg czy coś w każdym razie dobra jest podobono powyżej 2000. A Dorken podaje jakiś tajemniczy parametr Sd=około 0,02m. I podobno ma być też dobrze bo to to samo czy cóś.
    Z tego co slyszalem sa dwie normy okreslajace paroprzepuszczalnosc. Jedni producenci podaja wg jednej inni wg drugiej. Stad te rozbierznosci. Po drugie wazne jest w jakiej temperaturze robia testy, to podobno tez ma wplyw.
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Ostrzegam wszystkich przed stosowaniem gówna (inaczej nie można nazwać ) tzw. membran dachowych wysokoparoprzepuszczalnych. Jak ktoś chce zobaczyć jak to badziewie wygląda po czterech latach od położenia to zapraszam na mój strych. Aż boję się myśleć co jest w miejscu gdzie leży wełna ocieplająca poddasze. Pewnie jeszcze ze dwa sezony i czeka mnie remont poddasza bo to gówno całkiem się rozsypie. I nie wciskajcie mi zaraz kitu o niewłaściwej technologi układania bo była właściwa. Dowodem na to jest fakt iż od stony północnej dachu z membraną nic się nie dzieje, za to od południa sypie się jak diabli. Więc moi mili płyta OSB (lub dechy) i na to PAPA Pozdrawiam wszystkich, współczuję tym którzy wpadli z membraną i życze dobrych wyborów tym którzy mają to jeszcze przed sobą
    aha, jeszcze jedno... membrana jest porządnej poniekąd firmy Dorken - Delta Vent żeby nie było że nie chciałem żeby nie było porządnie

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario
    membrana jest porządnej poniekąd firmy Dorken - Delta Vent żeby nie było że nie chciałem żeby nie było porządnie

    To zdążyłeś z tym postem na czas, bo za tydzień albo dwa bym toto kupił!!!

  19. #39

    Domyślnie

    Mario,

    czy to Delta Vent N, czy S?
    kurcze to albo Delta Maxx, albo Tyvek Solid lub Pro.
    Hej użytkownicy Tyveka! Jak u was z jakością folii po latach?
    Proszę o rychłe odzewy bo mi zaraz coś zaczną kłaść a ja muszę zdecydować co...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Przeglądnij prosze sobie stare posty chocby "jest 1,42 w nocy ......" kładź dechy i papę W 400 i spij spokojnie. Dobrze Ci radzę.
    Budownictwo to moja pasja

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony