dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu z płyt gk

    Dach mojego domu ocieplony jest wełną mineralną, która pokryta jest folią paroizolacyjną. Chciałbym dodatkowo ocieplić strop drewniany, do którego przytwierdzony jest sufit podwieszany z płyt gk metalowymi uchwytami do krokwi. Chcę dać folię paroizolacyjną i wełnę mineralną.
    W jaki sposób ułożyć szczelnie folię paroizolacyjną wokół tych metalowych uchwytów płyt gk by mieć pewność, że para nie przedostanie się do wełny?
    Ostatnio edytowane przez comeonsava ; 28-11-2019 o 23:21

  2. #2

    Domyślnie

    Folie przyklejasz od spodu do profili Cd na tasme dwustronna i do tego przykrecasz plyty.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki pawnook za szybką odpowiedź. Problem w tym, że to jest dom wybudowany 10 lat temu i nie mam dostępu do profili od spodu. Mogę jedynie położyć folię od góry, tylko nie za bardzo widzę możliwości zrobienia tego szczelnie (metalowe profile przeszkadzają). Chyba, że jakąś taśmą naokoło profili ją okleić?

    Gość ze składu budowlanego dziś mi zasugerował, że w takim wypadku mogę ułożyć wełnę bez folii, gdyż dach jest ocieplony i dużej różnicy temperatur między strychem na poddaszem nie będzie. Ma rację?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    nie zrozumiałes pawnooka , od spodu to znaczy kleisz folie an profil: idzie to tak: WEŁNA>wieszak>Profil>Folia>Płyta kg.
    https://www.youtube.com/watch?v=WOkUMU2O3jw

    nie robie reklamy jak coś

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki redbox.

    Tylko, że nie mam dostępu z tej strony do profilu. Wszystko jest już poskręcane i pomalowane. Zniszczyłbym sufit próbując dostać się do profili z dolnej strony.

    U mnie wygląda to teraz mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Siniat-zabezpieczenie-stropu.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	437614

    Mogę albo położyć wełnę bezpośrednio na płytę między stelaż, albo próbować kłaść folię między stelażem i dopiero wełnę. Ta druga opcja będzie jednak niemalże nie do zrealizowania. Stąd pomysł na samą wełnę.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    czy strop oddziela pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanego ? czy u dołu i i góry będzie ogrzewanie ? . Jakie pomieszczenia sa poniżej stropu ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Zdecydowałem się na ułożenie wełny bezpośrednio na płytach gk. Jedynie nad łazienką dałem folię paroizolacyjną na tyle na ile się dało ją dokładnie ułożyć. Sąsiad zrobił podobnie (ma taki sam dom) parę lat temu i jest ok. Temperatura na strychu podczas mrozów wynosi ok 13 st C. Mam nadzieję, że będzie u mnie również ok.

    Co do pytań Tomka W.:
    - tak, strop oddziela ogrzewane 1 piętro od nieogrzewanego i nieużytkowego, ale ocieplonego wełną 25cm strychu
    - poniżej stropu są 3 pokoje i łazienka
    Ostatnio edytowane przez comeonsava ; 03-01-2020 o 22:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony